شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-02-19 00:09:49

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

تم دسکتاپ cinArcX

خیلی وقت پیش ها، یه پستی گذاشته بودم تو انجمن و نحوه تغییرات استارت منوی سینمون رو سوال کرده بودم.اون موقع نمی دونستم این تغییرات به سادگی ویرایش یه فایل css خواهد بود.بله!فقط کافیه cssبدونید تا یه دسکتاپ-تم شخصی شده سینمونی داشته باشید.داستان از این قرار بود که داشتم یکم خوشگل می کردم دسکتاپمو و رفته بودم تو :

System Setting-->Themes

اونجا یه بخشی هست که می تونید واسه دسکتاپ تون تم هایی رو از یه منبعی دریافت(که فهمیدم یه ریپوی ساده گیت هاب هستش!) و روی سیستم تون نصب کنید.(البته اینم بگم که این تم با تم های رایجی که روی سیستم تون نصب می کنید فرق داره.منوی استارت تون.منوی پخش موزیک،پنل بالایی،منوهای osd-pop up ای مثل منوی افزایش صدا،تغییر ورک اسپیس و مواردی از این دست متاثر، از تغییر این تم هستند.)من از دسکتاپ-تمِ CBlak خیلی خوشم اومد.منتهی مشکلش این بود که زیادی رنگ هاش تو چشم میزدن.در ضمن از آیکونهای بخش تنظیم صداش هم ناراضی بودم.زیادی کوچک بودن و زشت!
کاری که کردم این بود:
۱-رفتم دیدم تو مسیر /home/saeed/.themes یه پوشه ای همنام تم من ساخته شده.داخلشو باز کردم و یه فایل css به اضافه چندین و چند فایل و دایرکتوری دیگه رو دیدم.
۲-فایل css رو باز کردم و شروع به تغییر لایو دادم به تم.(برای اینکه حاصل کارمو ببینم باید سینمون رو هر سری رفرش میکردم.Alt+F2 رو بزنید و بعدش r رو تایپ کنید!)
اینکه شما هم همین الان می تونید یه دسکتاپ-تم کاملا شخصی سازی شده برای خودتون بنویسید کار سختی نیست.واسه همین بخش های مختلف این فایل css رو براتون توضیح میدم:
#panel:بخش بالایی میزکار شماست.نوار صافی که بهش سینی هم میگن که توش میتونید اپلت هاتونو بچینید و یا سربرگ منو رو باز کنید.

#panel {
    color: #ffffff;
    background-color: rgba(42, 43, 44, 1);
    font-size: 9pt;
    font-weight: normal;
    height: 27px;
    width: 27px;
}

مشاهده میکنید که همه بلایی می تونید سرش بیارید.ارتفاعشو کم و زیاد کنید.به پس زمینه ش رنگ بدید.فونت عناصری که روش درج میشن رو تعیین کنید و ...
بخش مهم دیگه که میتونید تغییرش بدید، منوی استارت تون هست که از سه بخش چپ،راست و وسط تشکیل شده.میتونید به هر بخشی بک گراند خاصی بدین.بوردر واسش تعیین کنید.گوشه های بوردر رو گرد کنید و هزار و یک بلای دیگه.نمونه کدهای این بخش:

.menu-places-box {
    margin: auto;
    padding: 5px;
    border: 0px solid #666;
}

.menu-places-button {
    padding-top: 10px;
    padding-left: 10px;
    padding-right: 10px;
    padding-bottom: 10px;
}

.menu-categories-box {
    padding-left: 30px;
    padding-right: 30px;
    padding-bottom: 10px;
}

.menu-applications-inner-box {
    padding-left: 10px;
    padding-right: 10px;
    padding-bottom: 0px;
}

.menu-applications-outer-box {
    padding-left: 0px;
    padding-right: 1px;
    padding-bottom: 0px;
}

شما حتی می تونید عناصر پاپ ای هم چون منوهای osd تغییر صدا رو هم متاثر کنید از تغییرات دلخواه تون.مثلا من میخوام اون پاپ آپی که موقع فشردن کلید Alt+F2 فشار میدم، کاستومایز کنم.کافیه که کلاس سی.اس.اس .run-dialog-entry رو تغییر بدم:

.run-dialog-entry {
    font-size: 10pt;
    width: 250px;
    height: 25px;
    color: white;
    padding-left: 5px;
    background-color: rgba(57, 163, 234, 1);;
    selection-background-color: rgba(247, 64, 95, 1);
    selected-color: white;
    border-radius: 20px;
}

یه بخش باحالش که خیلی باهاش حال کردم اون منوی osd مربوط به پخش موزیک تو نوار پنل سینمون هست که می تونید مثلا واسه عناصر پلی و استاپ و ایناش، آیکون های دلخواه بذارید.بوردر تعیین کنید و کلی شخصی سازی دیگه:

.sound-player StButton:small {
    width: 20px;
    height: 12px;
    padding: 3px;
}

.sound-player StButton:small StIcon {
    icon-size: 1em;
}

.sound-player StButton StIcon {
    icon-size: 1.5em;
}

.sound-player StButton:hover, .sound-player StButton:active {
    background-gradient-direction: vertical;
    background-gradient-start: rgba(57, 163, 234, 1);
    background-gradient-end: rgba(57, 163, 234, 1);
    color: #fff;
}

.sound-player .slider {
    height: 0.5em;
    -slider-height: 0.5em;
    -slider-background-color: #3c3c3c;
    -slider-border-color: rgba(0, 0, 0, 0);
    -slider-active-background-color: rgba(0, 199, 136, 1);
    -slider-active-border-color: rgba(0, 0, 0, 0);
    -slider-border-width: 0px;
    -slider-handle-radius: 0px;
}

اینا بخش های مهمش بود که گفتم خدمت تون.خودتون میتونید با همین فرمون برین جلو.لازمه ش یکم css بلد بودنه و البته صبر و حوصله زیاد:)
پ.ن.1:واسه اینکه بقیه هم بتونن از تم من استفاده کنن، یه ریپوی گیت هاب واسش ساختم.میتونید تو مسیر:themes./~ کلونش کنید و ازش لذت ببرید.
پ.ن.2:با تشکر از این پست خوب.
ilou_screenshot_from_2017-02-18_23-05-36.png

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2017-02-19 00:15:15)

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB