شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-04-01 17:17:38

Erfan
عضو
از : تبریز
ثبت شده: 2017-03-02
وب سایت

شناخته نشدن میکروفون (هدفون بلوتوثی)

با سلام خدمت دوستان آرچ لینوکسی عزیز

بنده با نرم افزار kazam توی آرچ لینوکس از صفحه رکورد میکنم

تنها مشکلی که دارم این هست که آرچ لینوکس یا کلا توزیع های گنو/لینوکسی که استفاده کردم (اوبونتو , CubLinux , antergos , manjaro , apricity , آرچ لینوکس) , هیچکدوم میکروفون ام رو شناسایی نمیکنند

یعنی میکروفونی که روی هدفون بلوتوثی ام (S460) هست رو شناسایی نمیکنند

البته این مشکل فقط برای میکروفون هستش و با هدفون و صدای خروجی مشکلی ندارم

همچنین pulseaudio , blueman , bluez و ... که توی وبلاگ آقای امیرصمیمی برای کارکردن بلوتوث و صدا گفته شده بود رو نصب کردم (میز کار xfce)

اکثر روش هارو امتحان کردم ولی نتیجه نگرفتم , تغییر پروفایل یا اتصال بعنوان audio sink یا ...

ممنون میشم دوستان عزیز راهنمایی کنند

متولد سال ۱۳۸۰ هستم و از ۹ سالگیم به دنیای اینترنت علاقه مند شدم و با یه وبلاگ ساده شروع کردم و بدنباله کنجکاویم کم کم وارد دنیای طراحی وب و برنامه نویسی شدم و زندگیم روی برنامه نویسی و طراحی وب جریان داره , یکی از اهداف فعلی ام انتقال تجربیاتی هست که طی این چند سال در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی به دست آوردم .

آفلاین

#2 2017-04-01 18:12:49

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

پاسخ: شناخته نشدن میکروفون (هدفون بلوتوثی)

بله متاسفانه اینطوره، من هنوز هم نتونستم راه حلی براش پیدا کنم. هدست شناخته میشه ولی میکروفن حتی به عنوان سخت افزار پیدا نمیشه، میتونید سرچ کنید شاید برای شما اینطور نباشه و مشکل نرم افزاری باشه، در این صورت این لینک کمکتون میکنه.

آفلاین

#3 2017-04-01 19:12:40

Erfan
عضو
وب سایت

mazhar نوشته است که:

بله متاسفانه اینطوره، من هنوز هم نتونستم راه حلی براش پیدا کنم. هدست شناخته میشه ولی میکروفن حتی به عنوان سخت افزار پیدا نمیشه، میتونید سرچ کنید شاید برای شما اینطور نباشه و مشکل نرم افزاری باشه، در این صورت این لینک کمکتون میکنه.

متاسفانه راه حلی پیدا نکردم تا به الان
ولی فک کنم مشکل نرم افزاری هست چون قبلا روی ویندوز مشکلی نداشت

متولد سال ۱۳۸۰ هستم و از ۹ سالگیم به دنیای اینترنت علاقه مند شدم و با یه وبلاگ ساده شروع کردم و بدنباله کنجکاویم کم کم وارد دنیای طراحی وب و برنامه نویسی شدم و زندگیم روی برنامه نویسی و طراحی وب جریان داره , یکی از اهداف فعلی ام انتقال تجربیاتی هست که طی این چند سال در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی به دست آوردم .

آفلاین

#4 2017-04-01 23:21:39

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

درود. من خیلی از اسکایپ استفاده می کنم. در هیچ یک از توزیع های ۶۴بیتی اوبونتو، اوپن سوزی، آرچ، آنترگوس و مانجارو میکروفون اکسترنال من هم که میکروفونی با مدل salar-a513 ارزون قیمت و با کیفیت پائین هست، پاسخگو نیست. انواع روش های مختلف رو هم امتحان کردم (پاراگراف مرتبط با این موضوع در ویکی آرچ رو هم همینطور). گرچه در حالت معماری ۳۲بیت هیچ مشکلی وجود نداره. اما سابایون (این توزیع بسیار قَدَر که انشعاب زیبا و شایسته ای از جنتو هست) در هردوی معماری ها براحتی میکروفون رو شناسائی می کنه. نتیجه ای که من گرفتم، این هست که در وضعیت مربوط به میکروفون من، "پیکربندی توزیع" داره مساله رو حل می کنه. اما هنوز متوجه نشدم چرا و چگونه. بهرحال، دو روش که ممکنه دلنشین نباشن، عوض کردن میکروفون و تست کردن توزیع دیگری مثل همون سابایون هست (البته که هیچ کدوم ازین روش ها قابل دفاع نیستن و همچنین چیزی رو هم تضمین نمی کنن).

آفلاین

#5 2017-04-02 04:36:21

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

چک کن تو سابایون چه بسته ای نصب داری که اینکار رو میکنه بعد تو آرچ نصبش کن!

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#6 2017-04-02 12:39:30

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

محتبی جان، متاسفانه توضیحات من ناقص بودن. سابایون نسخه ۳۲ نداره و منظور من out-of-the-box بودن شناخت میکروفون من هست در سابایون نسبت به انجام چند مرحله در معماری ۶۴ توزیع های مذکور.

آفلاین

#7 2017-04-05 13:56:23

Erfan
عضو
وب سایت

والا با میکروفون دیگه هم تست کردم بازم شناخته نشد
گمان من این هست که نیاز به درایوری چیزی داره
لطفا دوستانی که مشکلی با میکروفون ندارند بگن چه بسته هایی رو برای بلوتوث و صدا نصب کردند

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB