شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-04-21 10:07:34

su
عضو
از : شورو
ثبت شده: 2016-03-27
وب سایت

فروشگاه دانگل وای فای آزاد یا همچی چیزی

سلام دوستان
من امروز پارابولا نصب کردم لکن بخاطر این که وای فای رو نمیشناسه مجبورم برگردم آرچ. میخواستم ببینم جایی میشناسید سخت افزار آزاد یا هرچی باید صداش بزنم بفروشه؟ بتونم دانگل وای فایی بخرم که روح استالمن رو شاد کنه؟

NEWBIE

آفلاین

#2 2017-04-21 10:21:15

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: فروشگاه دانگل وای فای آزاد یا همچی چیزی

درود.

مسلما در جوّ دوستانه انجمن ما اِعمال سختگیرانه قوانین در وضعیت های عادی لازم نیست. اما بهرحال، یادآوری این نکته که اشاره صریح به یک موقعیت تجاری، بازاریابی (خواسته یا ناخواسته) محسوب میشه؛ بنابراین حتی المقدور از خواستن چنین اشاراتی پرهیز خواهیم کرد (همچنین در پاسخ). اما گذشته ازین محدودیت، به نظرم تنها کافیه که به دنبال یک مدل سخت افزاری بگردید و سپس یافتنش سخت نخواهد بود (چه اینکه غالب فروشندگان -حداقل به تجربه من- فاقد اطلاعات این چنینی هستند). پس قطعا بهتره که درخواست راهنمائی برای یک مدل این چنینی داشته باشید.

آفلاین

#3 2017-05-02 21:35:14

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

دانگل رو که خرید میکنید لطفا به پشت پاکتش مراجعه کنید و سیستم عامل های پشتیبانی شده را بخونید به همین راحتی!
نیازی هم نیست روح استالمن رو درگیر کنید چون کار داره باید بره به کارش برسه big_smile

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#4 2017-08-26 11:21:52

negarsoft
عضو
ثبت شده: 2017-04-04

می دونم پست قدیمی رو نباید بالا آورد ولی موضوع مهمیه من خودم خیلی تست کردم.
دانگل tp-link مدل tl-wn722n هم کیفیت خیلی خوبی داره و هم درایورش آزاده و linux-libre بدون هیچ کار خاصی می شناسه. ( وصل کن و استفاده کن!)
که خب این مدل روی جعبه اش هیچ اسمی از پشتیبانی گنو/لینوکس نبرده. و صرف اینکه نوشته باشه که از گنو/لینوکس پشتیبانی می کنه دلیل نمی شه که درایورش آزاد باشه.
قیمت این دانگل نسبت به بقیه دانگل های رایج گرونتره من چندسال پیش گرفتم حدود ۵۰ تومن بود.
یکی ارزون ترم چند وقت پیشش داشتم(۴-۵سال پیش) حدود ۳۰ تومن با برند flipflop بود که اونم آزاد بود.(مدلش رو فراموش کردم)

پ.ن:
به نظرم  یک صفحه توی ویکی برای معرفی سخت آفزار آزاد درست کنیم یا یک بخش (فروم)جدید برای معرفی. و اینکه به نظرم نباید معرفی فروشگاه های محلی ای که محصولات آزاد دارند رو ممنوع کرد. حتی به نظرم اگر بشه که یک شبکه توزیع رو هم راه بیاندازیم بد نباشه. چون پیدا  کردن سخت افزار آزاد مخصوصا توی شهرهای کوچک خیلی سخته. به همین خاطر اگر بشه یک طوری اعمتاد سازی کرد که مثلا به یکی پول یدیم اون برامون از شهر خودش بخره و پست کنه. هدفم درست کردن کاسبی نیست بلکه کمک کردن به شهرهای کوچک هست.

آفلاین

#5 2017-09-05 00:58:03

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

negarsoft نوشته است که:

می دونم پست قدیمی رو نباید بالا آورد ولی موضوع مهمیه من خودم خیلی تست کردم.
دانگل tp-link مدل tl-wn722n هم کیفیت خیلی خوبی داره و هم درایورش آزاده و linux-libre بدون هیچ کار خاصی می شناسه. ( وصل کن و استفاده کن!)
که خب این مدل روی جعبه اش هیچ اسمی از پشتیبانی گنو/لینوکس نبرده. و صرف اینکه نوشته باشه که از گنو/لینوکس پشتیبانی می کنه دلیل نمی شه که درایورش آزاد باشه.
قیمت این دانگل نسبت به بقیه دانگل های رایج گرونتره من چندسال پیش گرفتم حدود ۵۰ تومن بود.
یکی ارزون ترم چند وقت پیشش داشتم(۴-۵سال پیش) حدود ۳۰ تومن با برند flipflop بود که اونم آزاد بود.(مدلش رو فراموش کردم)

پ.ن:
به نظرم  یک صفحه توی ویکی برای معرفی سخت آفزار آزاد درست کنیم یا یک بخش (فروم)جدید برای معرفی. و اینکه به نظرم نباید معرفی فروشگاه های محلی ای که محصولات آزاد دارند رو ممنوع کرد. حتی به نظرم اگر بشه که یک شبکه توزیع رو هم راه بیاندازیم بد نباشه. چون پیدا  کردن سخت افزار آزاد مخصوصا توی شهرهای کوچک خیلی سخته. به همین خاطر اگر بشه یک طوری اعمتاد سازی کرد که مثلا به یکی پول یدیم اون برامون از شهر خودش بخره و پست کنه. هدفم درست کردن کاسبی نیست بلکه کمک کردن به شهرهای کوچک هست.

دوست عزیز احتیاجی به اجبارا ازاد بودن درایو نیست همونطور که شما تقریبا هیچ وقت سیستم خالی از نرم افزار های انحصاری نخواهید داشت(همچون blob های مربوط به پردازنده)
پس اصرار بر اینکه اجبارا ازاد باشه نه تنها منطقی نیست بلکه از نظر من اشتباه هم هست.
معمولا اگر رسما توسط شرکت ساپورت بشه در پشت جعبه اعلام میکنن!(و معمولا اعلام نکردنش به معنای عدم ساپورت رسمی اون برند از سیستم عامل هست)
اون چه که شما برای این کارت دارید یه درایور یونیورسال هست که به طور عمومی برای بسیاری از کارت ها کار میکند!

در مورد فروشگاه هم نظری ندارم!

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB