شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-05-02 14:51:06

nrsqlgb
عضو
ثبت شده: 2017-05-02

مشکل و خطای هنگ در نصب ارچ بعد از زدن دستور reboot

سلام اساتید.

داخل نصب ارچ:

بعد از reboot کردن:

/dev/mapper/control open failed

can't umount /old run/archiso/cowspace invalid argumenr

/dev/loop0 invalid argument

مشکل از چیه؟
سپاس.

آفلاین

#2 2017-05-02 21:33:13

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

پاسخ: مشکل و خطای هنگ در نصب ارچ بعد از زدن دستور reboot

chroot کنید و خروجحی journal -xe رو بدید
لاگ های سیستم رو هم در صورت امکان قرار بدید!

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#3 2017-05-05 16:25:01

nrsqlgb
عضو

http://bbs.archusers.ir/viewtopic.php?pid=6765#p6765

لطفا چک کنید...

آخرین ویرایش توسط nrsqlgb (2017-05-05 16:25:12)

آفلاین

#4 2017-05-05 17:16:00

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

ببینید بهترین آموزش جهان هم نسبت به ویکی ضعیفه، برای نصب موفقیت آمیز آرچ *باید* از ویکی نصب کنین، به دلایل زیر:
۱ - اغلب این آموزشا جوابگوی همه ی موقعیت ها نیستن (مثلا شما uefi باید بوت کنین ولی آموزش bios رو فقط پوشش داده)
۲ - هرجای این آموزشا به اروری برخورد کنین نمیدونین چیکار داشتین میکردین و باید دنبال خطای چه چیزی بگردین
۳ - آموزش ها درک کاملی رو بهتون نمیدن، فقط باعث میشن (اگه موفقیت آمیز باشه) زودتر به یه محیط پایدار برسین

اگه میخواین به یه محیط پایدار برسین چرا آرچ؟ به شما قول میدم آرچ بیشتر از همه ی توزیع ها دچار مشکلتون میکنه (حالا جنتو به کنار) چرا؟ چون فلسفه ش اینه که اگه به چیزی میخوای برسی باید براش تلاش کنی و همین هم هست که باعث میشه یه کاربر آرچ به درک بهتری از سیستم عاملش برسه (این جریان توهم که آرچ یوزر ها حرفه ای ان). اگه میخوای آرچ رو آماده داشته باشی برو سراغ مانجارو یا آنترگوس.
اگه هنوزم داری ادامه میدی به خوندن این مطلب، منو خوشحال کردی smile به این نکات توجه کن:
۱ - صبور باش (خیلی صبور)
۲ - لذت ببر از نصب توی ترمینال و محیط بی امکاناتش (به محیط پایدار دسکتاپ که برسی دلت برای این حالت تنگ میشه، گاهی انقد لذت بخش میشه که میزنی از اول آرچ نصب میکنی).
۳ - مرحله مرحله، با درک کامل برو جلو (اگه چیزی رو نمیدونی وقت بذار یادش بگیر ببین چیکار میکنه و به چه دردی میخوره).
۴ - نترس، نهایتش اینه که یه چیزی رو میزنی داغون میکنی (که همیشه تقریبا برگشت پذیره)
۵ - ویکی

خب اینا رو هم در نظر داشته باشی دیگه تمومه:
۱ - اول برو سراغ ویکی فارسی خودمون. اینجا.
۲ - مرحله به مرحله برو جلو و هرجا لینک داده شده بود اول کار اونجا رو تموم کن بعد برگرد به همون جا که بودی. (بعضی از صفحات  تو ویکی خودمون هنوز ترجمه نشدن پس باید حوصله کنی کمی انگلیسی هم بخونی)
۳ - اول همه ی اون قسمتی که باید انجام بدی رو بخون بعد انجامش بده، که اگه دو حالت داشت و یکیش مربوط به سیستم تو بدونی کدومه.
۴ - سیستمت رو خوب بشناس بعد برو سراغ نصب، مثلا قشنگ بگرد ببین چطور میشه فهمید سیستمت از uefi استفاده میکنه یا bios برای بوت.
۵ - هر جایی گیر کردی اول سرچ کن و بگرد شاید همین مشکل قبلا حل شده باشه (گوگل دوستته) البته مطمئن شو بعد از راه حل کسی استفاده کن (مثلا اگه میگه فلان فایل رو حذف کن تو به جای این کار این فایل رو انتقال بده جایی دیگه که اگه درست نشد با این راه حل اون فایل رو هم از دست ندی. اگه به نتیجه نرسیدی با جزئیات کامل بیا بپرس توی انجمن (مثلا که تا حالا چه کار هایی کردی و کجا گیر کردی و ارور ها چین).

در این مورد من اطلاعی در مورد این ارور ندارم و هیچوقت ندیدمش ولی قابل حله. اما به دلایل بالا اگه از صفر شروع به نصب کنی هم چیز یاد میگیری هم لذت میبری. smile
مطمئن شو که سیستمت ۶۴ بیتیه، چون آرچ دیگه روی ۳۲ بیت نصب نمیشه.

آخرین ویرایش توسط mazhar (2017-05-05 17:21:00)

آفلاین

#5 2017-05-05 17:26:21

nrsqlgb
عضو

تشکر از پیامتون.

mazhar نوشته است که:

مطمئن شو که سیستمت ۶۴ بیتیه، چون آرچ دیگه روی ۳۲ بیت نصب نمیشه.

سلام. من با
dd if=archlinux-2017.01.01-dual.iso   of=/dev/sdb bs=4M status=progress
میریزم تو usb و بوت میکنمش. و سیستمم هم قوی هستش و میخوام 64 بیت بریزم.
سپاس.

آخرین ویرایش توسط nrsqlgb (2017-05-05 17:27:23)

آفلاین

#6 2017-05-05 17:53:54

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

خیلی خوب، من هم خودم همیشه از dd استفاده میکنم و هیچوقت هیچ مشکلی پیش نمیاره فقط یه نکته هم اینکه بعد از اون دستور sync رو هم بزنید تا اطلاعات که توی رم کش شده روی حافظه نوشته بشه. یا اینطوری دستورو بزنید:

sudo dd if=archlinux-2017.01.01-dual.iso of=/dev/sdb status=progress; sync

نکته ی انجمن: برای نوشتن کد توی بلاک کد، شبیه اینی که من الان نوشتم اونو توی

[ code ]
[ / code ]

بذارید. (بدون space)

آخرین ویرایش توسط mazhar (2017-05-05 17:57:30)

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB