شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2015-10-10 01:18:24

Programmer
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-01
وب سایت

جاوا یا پایتون ؟

دوستان می خوام در این پست درباره مزیت ها و ایرادات مابین دو زبان برنامه نویسی پایتون و جاوا صحبت کنیم ! خب شما کدوم رو انتخاب می کنید و چرا ؟! (لطفا دلیل انتخاب خودتون رو یا بر اساس مزیت های یکی از این دو زبان برنامه نویسی بگید و یا دلیل رو بر اساس معایب اون یکی زبان بگید)

پ.ن : اهداف از ایجاد این پست کمک به دوستان برای انتخاب یکی از این دو زبان برنامه نویسی بر اساس نیاز آن ها هست .

آخرین ویرایش توسط Programmer (2015-10-10 01:22:17)

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به سایت ما سر بزنید smile
به اینستاگرام من سر بزنید smile

آفلاین

#2 2015-10-13 10:38:34

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: جاوا یا پایتون ؟

من کلا از تنها زبانی که استفاده می کنم، پایتون هست و  اون هم فقط برای اینکه بتونم به صورت قویتری با sage کار کنم. sage یک نرم افزار محاسبات سیملیک هست که با ایمپورت کردن ماژول های پایتون به شدت قویتر از اونچیزی که هست، میشه. به اضافه اینکه باید بگم سینتکسش برای من خیلی سادست.

آفلاین

#3 2015-10-13 15:22:34

Programmer
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-01
وب سایت

Arcush نوشته است که:

من کلا از تنها زبانی که استفاده می کنم، پایتون هست و  اون هم فقط برای اینکه بتونم به صورت قویتری با sage کار کنم. sage یک نرم افزار محاسبات سیملیک هست که با ایمپورت کردن ماژول های پایتون به شدت قویتر از اونچیزی که هست، میشه. به اضافه اینکه باید بگم سینتکسش برای من خیلی سادست.

عزیز چه کارهایی رو میشه با پایتون انجام داد که با جاوا امکان پذیر نیست ؟! و یا امکان پذیر هست ولی ترجیحا بهتره که با پایتون اون کار رو انجام داد . ممنون میشم با مثال بگید و در صورت ممکن منابع یادگیری پایتون رو هم معرفی کنید (منابعی که اصولی و درست پایتون رو معرفی و آموزش می دهند)

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به سایت ما سر بزنید smile
به اینستاگرام من سر بزنید smile

آفلاین

#4 2015-10-13 15:59:38

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

من جاوا بلد نیستم متاسفانه. اما پایتون رو با مرور تمام درس های کد-آکادمی یاد گرفتم و الان اگرم احتیاج به بحث مفصل تری داشته باشم از سایت خودش استفاده می کنم.

آفلاین

#5 2016-06-01 14:12:10

samira
عضو
ثبت شده: 2016-06-01

Arcush نوشته است که:

سلام.
من برای کاری نیاز دارم که از ماژول های Sage در پایتون استفاده کنم. اما تا حالا موفق به نصب این بسته نشدم. خواستم اگر ممکنه نحوه نصب اونها رو بگید.

آفلاین

#6 2016-06-01 14:55:33

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16

سمیرا جان لطفا یک تاپیک جداگانه باز کنید که در موقعی که کسی در دیتابیس سرچ میکنه تاپیک شما را هم نشون بده و بهشون کمک کنه!

و اما مهرداد!

من خودم پایتون کار میکنم, جاوا اصلا کار نکردم (هیچ وقت هم کار نمیکنم) اما درباره ی پایتون میدونم شما هر چی بخوای میتونی باش بنویسی مثلا توی وب فریم ورک فلسک و جنگو هست, برای برنامه های گرافیکی فریم ورک های PyQT و PyGTK و PyGObject هستند, برای تلفن همراه هم میشه باش برنامه نویسی کرد و برای خیلی چیزهای دیگه! پایتون زبان قدرتمند و در عین حال ساده ای برای یادگیری هست!

برسیم به جاوا, من اصلا از جاوا خوشم نمیاد, به هیچ عنوان هم برنامه ی جاوایی ندارم روی سیستمم, این زبون جاوا خییلی قوی هست و مثل پایتون روی هر پلتفرمی اجرا میشه اما برنامه هایی که باهاش مینویسن خیلی سنگینه!

من اگه بخوام سی پی یو را نابود کنم میدونی چیکار میکنم؟؟؟؟ با چکش روی اون نمیزنم چون انرژی مصرف میشه! میرم یه چند برنامه ی جاوایی باز میکنم و میذارم کار کنن یک ساعت دیگه که بیام سی پی یو ذوب شده, توی این موقع هم میتونم قهوه ی اسپرسو بخورم!

آخرین ویرایش توسط حسین حیدری (2016-06-01 14:56:52)

Just an anime fan

آفلاین

#7 2016-06-01 15:47:26

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19

samira نوشته است که:
Arcush نوشته است که:

سلام.
من برای کاری نیاز دارم که از ماژول های Sage در پایتون استفاده کنم. اما تا حالا موفق به نصب این بسته نشدم. خواستم اگر ممکنه نحوه نصب اونها رو بگید.

برای نصب sage می تونید به صفحه SageMath مراجعه کنید. این بسته در واقع بستری رو فراهم می کنه که در اون با استفاده از بسته های نرم افزاری مختلف دیگه که اکثر اونها به زبان پایتون هستند، میشه کارهای مختلف محاسباتی رو انجام داد.
ولی منم با حسین موافق بهتره سوالتون رو تو تاپیک جداگانه بپرسید

آخرین ویرایش توسط morealaz (2016-06-01 16:01:23)

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB