شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2015-10-21 01:17:58

Programmer
عضو
از : root/
ثبت شده: 2015-10-01

شما چه سبکی از بازی های کامپیوتری رو دوست دارید ؟!

سلام دوستان
در این تاپیک قرار هست تا بیاییم و از تجربیات خودمون در بازی های کامپیوتری بگیم . شاید هم بعضی هامون گیم های مشترکی رو بازی میکردیم و یا می کنیم و در صورت تمایل با هم دیگه اون گیم رو پلی کردیم (از اصطلاحات گیم و پلی به ناچار استفاده کردم تا حق مطلب بخوبی ادا بشه smile )
از خودم شروع می کنم ! من تقریبا از ۹ سالگی شروع کردم به پلی کردن بازی های کامپیوتری بر روی PC (قبل اون با میکرو و سگا بازی می کردم که ترجیحا از این قسمت بگذریم big_smile )  .
با بازی هایی مثل Prance Of Persia (از یک تا سه فقط) IGI و max payne گرفته تا بازی هایی مثل general و    counter ۱.6 در کارنامه خودم دارم smile اما از اول دبیرستان شروع به پلی دادن فقط در سبک RPG و با گیم DOTA 1 استارت زدم و بعد هم WOW 3.3.5 و ... و حالا هم هر از چند گاهی DOTA 2 پلی میدم و بیشترین گیمی که بازی کردم و هنوزم بهش علاقه مندم DOTA هستش و WOW (البته WOW خیلی گیم بدی هستش ! اصلا توصیه نمی کنم !!! اعتیاد خیلی بدی داره big_smile لطفا سعی نکنید امتحانش کنید ) . و بعنوان آخرین جمله از خودم میگم
(زنده باد Blizzard)

آخرین ویرایش توسط Programmer (2015-10-21 01:20:11)

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به بلاگ من سر بزنید smile
به اینستاگرام من سر بزنید smile

آفلاین

#2 2015-10-21 01:29:35

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: شما چه سبکی از بازی های کامپیوتری رو دوست دارید ؟!

من که اصلا نفهمیدم شما چی گفتین. big_smile ولی خودم شطرنج بازی کردم و یکی دوتا بازی پازل.

آفلاین

#3 2015-10-21 01:37:51

Programmer
عضو

Arcush نوشته است که:

من که اصلا نفهمیدم شما چی گفتین. big_smile ولی خودم شطرنج بازی کردم و یکی دوتا بازی پازل.

Arcush جان اینا تجربه های من از دنیای گیمینگ بود ! big_smile البته منم شطرنج بازی می کنم ! اگه موافق باشید تا باهم بازی کنیم !

Impossible Impossible

آفلاین

#4 2015-10-21 13:43:39

HDArtworks
Moderator
از : خوزستان
ثبت شده: 2015-09-16
وب سایت

سلام. بخش مورد علاقه من smile
من توی لینوکس، استیم رو نصب کردم و چند تا بازی نصب کردم.
علاقه اصلی من بازی های شبیه ساز هست.
توی لیست بازی های استیم من بازی های: Euro Truck Simulator 2 - Teeworlds - Terraria - War Thunder هست.
فعلا همینا.
ولی قبلا توی ویندوز هر بازی ای که به دستم میرسید نصب میکردم. :-) اون موقع بازی های استراتژیک دوست داشتم.
ولی توی لینوکس بازی War Thunder واقعا عالیه. ( یه چیزی مثل World of Tanks توی ویندوز هست ولی به نظرم کامل تر. چون میشه هواپیما هم روند.)
بازی مربوط به جنگ جهانی دوم هست فکر کنم. بازی آنلاین هست و هیجان فوق العاده ای داره.

پ.ن: ازش تعریف کردم هوس کردم بازی کنم. ما رفتیم... big_smile

آخرین ویرایش توسط HDArtworks (2015-10-21 13:47:36)

آفلاین

#5 2015-10-21 14:03:35

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

آخ جون بازی..حیف که نمیشه Pes رو لینوکس بازی کرد..البته با استیم میشه..
بازی محبوب من Pes 2013 بود..
چند تا بازی خیلی خاص هم هستن که ژانرشون مستقل محسوب میشه.مثل LIMBO,Two brothers-A tale of Two sons
چند وقت پیشا هم داشتم evil within بازی میکردم تو ژانر وحشت-بقا..
خطر مرگ قلبی رو حس کردم ولش کردم. smile smile
البته تو دنیای گنو/لینوکس کلا باید بیخیال بازی های AAA شد. متاسفانه sad

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2015-10-21 14:04:36)

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#6 2015-10-21 14:26:03

Programmer
عضو

منم بازی Euro Truck Simulator 2 رو کمی بازی کردم ! واقعا یک شبیه ساز خوب  از بازی های سبک ماشین سنگینه! میشه گفت یک جانشین خیلی خوب و قوی البته برای بازی قدیمی
King Of Road هستش ! از بازی های استراتژیک هم Stronghold 1 ,2 ,3 و این جدیده که به نام StrongHold 2 معرفی شد بازی کردم . این بازی هم بنظرم یک شبیه سازی خوب بود از جنگ های صلیبی (البته نسخه ۱ بازی رو منظورم هست) . ولی هیچ بازی نمی تونه جای بازی های RPG شرکت Blizzard رو برام بگیره . مخصوصا بازی DOTA (پیشنهاد می کنم ی امتحانی کنید این بازی رو smile )

Impossible Impossible

آفلاین

#7 2015-10-21 14:29:52

Programmer
عضو

stackoverflow نوشته است که:

بازی محبوب من Pes 2013 بود..

pes 2013 خوب بود ولی بنظرم 2015 واقعا خیلی بهتر شده بود ! مخصوصا گیم پلی بازی ! 2016 خیلی کم بازی کردم . ظاهرا اینم خوبه اما باید بیشتر بازی کنم تا بتونم یک نظر کارشناسانه در موردش بدم big_smile

Impossible Impossible

آفلاین

#8 2015-10-21 15:18:42

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان
وب سایت

سلام من از 5 سالگی بازی میکردم, تقریبا همه سبکی هم بازی میکردم (چون الان که دیگه رو لینوکسم گیم را گذاشتم کنار مگه اینکه خدا از هوا پول بده یه کنسول بخرم ).

من شاهزاده ایرانی ها را دوست داشتم به جز نسخه ی چهارم و ندای وظیفه ی 6 و 7 و 8 و 9 را تموم کردم. جزو طرفدار های سر سخت بازیهای اساسین و هیتمن هم هستم . نید فر اسپید را هم دوست داشتم توی ماشینی ها.

نزدیک یک میلیون تومن توی این چهار سال پول دی وی دی بازی دادم. تا چند وقت پیش 700 گیگ بازی روی هاردم بود که پاکشون کردم و کل عمرم را پول الکی دادم.

وبسایت شخصی من: http://hosseinws.ir

آفلاین

#9 2015-10-21 23:18:29

Programmer
عضو

حسین جان بازی کردن و پول خرج کردن در این راه در صورتی که با برنامه بازی کنیم و هر بازی رو بازی نکنیم نه وقت تلف کردنه و نه پول دور ریختن smile . عزیز  بازی کردن یک تفریح و یک ورزش ذهنی هستش ! (البته بازم تاکید می کنم که بشرطی که با برنامه و اصولی باشه) . دوست گلم متاسفانه در ایران به Player ها بها داده نمیشه و خانواده ها بازی کردن رو یک عمل کاملا پوچ و زشت و زننده می دونن (البته نه همه خانواده ها . بیشتر خانواده ها باید گفت) خب این طرز فکر اشتباه هست که بگیم کلا بازی کردن اشتباه هست و وقت تلف کردنه . هر چند نباید به خانواده هامون سخت بگیریم از اینکه به بازی کردن بازی های کامپیوتری حساس شدن و کمی سخت گیری می کنند ! خانواده ها نگران ما هستند و ما با اصولی بازی کردن باید بهشون ثابت کنیم که بازی کردن یک عمل مفید هستش smile . حتی بازی کردن می تونه یک منبع درآمد باشه ! مثلا Game Tester ها و یا شرکت در تورنمت هایی که هست . یک مثال بزنم : در بازی DOTA 2 مسابقاتی داره شکل می گیره که هرساله با جایزه های میلیون دلاری برگذار میشن ! و کشور هایی مثل چین میان و همانند یک تیم فوتبال یک تیم برای بازی DOTA به نام EHOME درست می کنن و اون ها رو (بازیکن های تیم رو) همچون قهرمان های ورزشیشون راهی مسابقات می کنند و مسابقات رو دنبال می کنند .

پ.ن:البته میزان بازی کردن هم در سن های بالاتر باید کمتر باشه ! بنظر من سقف بازی کردن تا سن ۲۰ الی ۲۱ سالگی باید باشه و بعد اون دیگه کم کم باید مشغول امور دیگه ای بشیم .

Impossible Impossible

آفلاین

#10 2015-10-22 14:03:03

حسین حیدری
عضو
وب سایت

درسته من هر کوفتی را بازی نمیکنم اتفاقا خیییلی هم تو مدرسه مسخرم میکردن میگفتن " بابا با کلاس کوتاه بیا  " و از این حرفا چون مثلا به کسی که یه چیزی مثل IGI بازی میکنه با چشم بد نگاه میکنم.

من همیشه هر چرتی را نمیخردیم ولی خب کامپیوتر خوب نداشتم.

آفلاین

#11 2015-10-22 15:51:07

Programmer
عضو

حسین حیدری نوشته است که:

IGI بازی میکنه با چشم بد نگاه میکنم

البته حسین جان زمان ما که من IGI بازی میکردم بازی هایی مثل call of duty نبود و IGI اصلا یه بازیه خیلی جالب خوبی بود (که خب البته کاملا طبیعیه ! در این چندساله صنعت گیم پیشرفت خیلی زیاد و خوبی داشته . شما در نظر بگیر که با صنعت سینما رقابت می کنه و حتی در مواقعی ازش پیشی می گیره)! اما حالا منی که یک زمان خیلی خوشم میومد ازش اصلا حوصلم نمی گیره دربارش حرف بزنم big_smile اما ی سر به بازی های RPG هم بزن شاید خوشت امد

Impossible Impossible

آفلاین

#12 2015-10-22 16:01:56

حسین حیدری
عضو
وب سایت

آخه بچه های محله ما همین الان هم IGI را بهترین میدونن sad

یه خبر :

تنها 4 روز دیگر تا عرضه جهانی Assassin's Creed Syndicate باقی است و از گوش و کنار اخبار متنوعی از این بازی به گوش می رسد. اخیر به گفته سایت Gamingbolt، مشخص شده است که بازی در روز اول عرضه یک پچ 543 مگابایتی بیشتر نخواهد داشت. شاید برای کسانی که یونیتی را بازی کرده اند خبر خوبی باشد! زیرا نسخه قبل در روز اول عرضه علاوه بر افت فریم و گلیچ های متعدد، مشکلاتی در بخش Co-Op و سرور های آن داشت که طی پچ روز اول و بروزرسانی هایی که در آینده برای آن در نظر گرفته شد توانست مشکلات را تا حدی حل کند.
ولی این طور که به نظر می رسد Syndicate از بهینه سازی خوبی بهره می برد و با توجه به پچ روز اول می توان امید داشت بازی مشکلات نسخه قبل را نداشته باشد. عنوان Assassin's Creed Syndicate در تاریخ 23 اکتبر ( 1 آبان ماه ) برای کنسول های نسل هشتم و مدتی بعد برای PC عرضه می گردد.

آفلاین

#13 2015-10-22 16:26:33

Programmer
عضو

حسین حیدری نوشته است که:

آخه بچه های محله ما همین الان هم IGI را بهترین میدونن sad

یه خبر :

تنها 4 روز دیگر تا عرضه جهانی Assassin's Creed Syndicate باقی است و از گوش و کنار اخبار متنوعی از این بازی به گوش می رسد. اخیر به گفته سایت Gamingbolt، مشخص شده است که بازی در روز اول عرضه یک پچ 543 مگابایتی بیشتر نخواهد داشت. شاید برای کسانی که یونیتی را بازی کرده اند خبر خوبی باشد! زیرا نسخه قبل در روز اول عرضه علاوه بر افت فریم و گلیچ های متعدد، مشکلاتی در بخش Co-Op و سرور های آن داشت که طی پچ روز اول و بروزرسانی هایی که در آینده برای آن در نظر گرفته شد توانست مشکلات را تا حدی حل کند.
ولی این طور که به نظر می رسد Syndicate از بهینه سازی خوبی بهره می برد و با توجه به پچ روز اول می توان امید داشت بازی مشکلات نسخه قبل را نداشته باشد. عنوان Assassin's Creed Syndicate در تاریخ 23 اکتبر ( 1 آبان ماه ) برای کنسول های نسل هشتم و مدتی بعد برای PC عرضه می گردد.

خب چ ایرادی داره ! بذار بدونن ! هرکس یک سلیقه ای داره ! و ما باید به سلیقه هم احترام بذاریم . اما خب من یکی که دیگه سمت بازی های مثل IGI نمیرم . این همه بازی خوب امده ...
ممنون بابت اطلاع رسانی . Assassin's Creed یک مجموع خوبی هستش . هرچند من فقط نسخه ۱ و ۳ رو بازی کردم smile

Impossible Impossible

آفلاین

#14 2015-10-22 18:28:08

HDArtworks
Moderator
از : خوزستان
وب سایت

من بشخصه از سری بازی های Assassin Creed خوشم نمیاد.
ترجیح میدم بازی ای رو انجام بدم که یکم حالت آموزشی باشه و یا تجربه ای توش یاد بگیرم.
من تا حالا بازی هایی که از استیم خریدم یکی Euro Truck Simulator 2 بود و یکی دیگه هم Terraria.
به طور قطع اگر بازم شرایطش رو داشته باشم بازم بازی های دیگه ای رو میخرم.
نا سلامتی لینوکس کاریم و کپی رایت و اینا حالیمونه big_smile

آفلاین

#15 2015-10-22 23:46:51

Programmer
عضو

HDArtworks نوشته است که:

من تا حالا بازی هایی که از استیم خریدم یکی Euro Truck Simulator 2 بود و یکی دیگه هم Terraria.
به طور قطع اگر بازم شرایطش رو داشته باشم بازم بازی های دیگه ای رو میخرم.
نا سلامتی لینوکس کاریم و کپی رایت و اینا حالیمونه big_smile

کارت درسته آقا . احترام گذاشتن به کپی رایت یعنی احترام گذاشتن به خودمون smile

Impossible Impossible

آفلاین

#16 2015-10-23 07:47:12

بهروز رمضانی
عضو
وب سایت

اولین بازی که روی pc انجام دادم Delta Force بود. سبک بازی اول شخص اکشن بود اگر اشتباه نکنم روی ویندوز xp یا me البته روی کنسول پلی 1 سال 74 Ridge Racer را بازی میکردیم. کلا با سبک های ریسینگ، اول شخص اکشن و سوم شخص اکشن را دوست دارم . هرچند که دیگه الان نزدیک به هفت یا هشت سالی هست که سراغ بازی نرفتم. دوست دارم آخرین نسخه Need for Speed را بازی کنم به یاد نسخه underground 1

در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین

#17 2015-10-23 11:35:31

Programmer
عضو

بهروز رمضانی نوشته است که:

اولین بازی که روی pc انجام دادم Delta Force بود. سبک بازی اول شخص اکشن بود اگر اشتباه نکنم روی ویندوز xp یا me البته روی کنسول پلی 1 سال 74 Ridge Racer را بازی میکردیم. کلا با سبک های ریسینگ، اول شخص اکشن و سوم شخص اکشن را دوست دارم . هرچند که دیگه الان نزدیک به هفت یا هشت سالی هست که سراغ بازی نرفتم. دوست دارم آخرین نسخه Need for Speed را بازی کنم به یاد نسخه underground 1

آقا بهروز شما خیلی تجربتون از بنده بیشتره smile منم delta force رو بازی کردم رو ویندوز xp . سری بازی های Need for speed underground 1, 2 هم که فوق العاده بودن . مخصوصا Most wanted (البته بنظر من) , و این آخری هم که منتشر کردن شبیه most wanted هستش و تیکه های سینمایی رو بین بازی قرار دادن . البته خب هر چی سن میره بالاتر دیگه مشکلات اجازه نمیدن تا بشه به بعضی از سرگرمی های گذشته رسید . اما خب خاطرات شیرین اون دوران همیشه در ذهنمون باقی هستش smile

آخرین ویرایش توسط Programmer (2015-10-23 11:35:59)

Impossible Impossible

آفلاین

#18 2016-01-29 14:57:40

hurd
عضو
از : همدان
ثبت شده: 2015-12-27

سلام
دوستان بازی wow 3.3.5 روی لینوکس اجرامیشه سرور ش نه بازی فقط منظورم
من که فقط کانتر ۱.۶ روی لینوکس بازی کردم
dota2 باید برای لینوکس باشه یا با آپدیت ویندوزی هم میشه نصبش کرد

آخرین ویرایش توسط hurd (2016-01-29 15:04:53)

اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین

#19 2016-01-30 21:12:43

Programmer
عضو

hurd نوشته است که:

سلام
دوستان بازی wow 3.3.5 روی لینوکس اجرامیشه سرور ش نه بازی فقط منظورم
من که فقط کانتر ۱.۶ روی لینوکس بازی کردم
dota2 باید برای لینوکس باشه یا با آپدیت ویندوزی هم میشه نصبش کرد

درود
میشه دوست عزیزم . من همین چند وقت پیش خودم داشتم بازی می کردم اما باید wine رو نصب کنی ! (ی سرور خیلی توپ هم   3.3.5  روی سایت https://www.warmane.com/ رلم Lordaeron هست که ۱x هستش و واقعا blizlike هستش smile حتما ی دست بازی کن خیلی عالیه)
از dota2 ویندوز روی steam یه Backup بگیر بعد همون Backup رو می تونی روی steam با arch بیایی و restore کنی .

Impossible Impossible

آفلاین

#20 2016-01-30 21:26:18

P30GAMES
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-27
وب سایت

فایل دانلود همون بک آپ هم برای دانلود هست فقط کافیه بگردی.

:: محسن شایان
:: توییتر

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB