شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-01-21 11:31:49

ehsan_faal
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-02

آیا تعویض کرنل ممکنه باعث بروز مشکل بشه؟

سلام دوستان.
من مانجارو xfce دارم که آخرین کرنل LTS رو داره.میخوام بدونم اگه من طبق تصویر زیر از linux 42 استفاده کنم در حالی که LTS نیست میتونه واسم دردسر درست کنه؟
و اینکه اگه نصبش کنم تکلیف قبلی چی میشه؟خودش پاک میشه یا باید خودم انجامش بدم؟
(تا حالا پام رو فراتر از نصب چند تا پکیج نذاشتم و اگه بتونید با یک توضیح خوب منو روشن کنید خیلی خوب میشه lol )

tUv6WOe.png

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#2 2016-01-22 13:15:57

silver
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-12-03
وب سایت

پاسخ: آیا تعویض کرنل ممکنه باعث بروز مشکل بشه؟

ببین احسان جان توی مساله استیبل بودن زیاد وسواس نداشته باش. من از روزی که آرچ رو نصب کردم تا به امروز هر شب سیستمم رو آپدیت کردم و کلی بسته از AUR نصب کردم و هیچ وقت مشکلی نداشتم. حساسیت به استیبل بودن سیستم برای استفادهی سرور نیازه. حتی اگه برای سیستم شما مشکلی پیش بیاد با حل کردنش چند تا چیز جدید یاد میگیرید. یکی دیگه از دلایلی هم که ما آرچ رو انتخاب میکنیم استفاده از جدیدترین بسته هاست و بهروز بودن.
و اما سوال هاتون :
۱- نه تنها مشکلی پیش نمیاد بلکه از امکانات جدید کرنل هم استفاده میکنید
۲- حذف میشه اما میتونید برای سیستم و گراب تنظیم کنید که از چند تا کرنل استفاده کنه اما شما در هر زمان فقط از یه کرنل میتونید استفاده کنید.

در کل به نظر من همیشه از آخرین کرنل استفاده کنید چون کرنل هسته ی سیستمه و به روز بودنش توی تمام موارد مثل پشتیبانی از سخت افزارها یا استفاده از منابع سیستم یا ... براتون مفیده.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ (1).اقُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ(2). اللَّهُ الصَّمَدُ (3).لمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ(4). وَلَمْ يَكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ(5)
http://lidora.blog.ir
علیرضا پژوهش

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB