شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-03-01 00:49:21

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

بارش ایده ها-سیستم من چقدر هوشمند است؟

gk4m_ffff.jpg
دوستان چند صباحیه خودم به شخصه یه سری ایده ها به ذهنم میرسه بایت کارهایی که میشه تو لینوکس کرد و بخصوص تو آرچ که مسلما دست مون بازتره..مثلا اینکه چکار کنیم یه سیستم هوشمند تر داشته باشیم؟
نمیدونم فیلم her رو دیدین یا نه.داستان عشق مجازی بین تیودور و سامانتا(که البته یه فوق کامیپوتره big_smile )تو اونجا تیودور عاشق رایانه خودش میشه..رایانه ای که "فراتر از یک کامپیوتر معمولیه".با سطح درک و هوش باورنکردنی که هر کسی رو شیفته توانایی های منحصر بفرد خودش میکنه.
مثلا تو یه سکانسش نشون میداد که تیودور می نشست پشت میز صبحونه ش و کامپیوترش که به "سیستم تعامل طبیعی زبان با انسان" مجهز بود باهاش مثل یه دوست، شروع به گپ و گفت میکرد.اینکه در آینده ای نه چندان دور هوش مصنوعی به نوعی ازبلوغ میرسه که حتی میتونه انسان ها رو پشت سر بذاره واقعا دور از ذهن نیست.این تاپیک رو زدم چون حس میکنم لینوکس، مثل یه زمین بازی شطرنج می مونه.بستگی به ماها داره چه سبکی رو بخوایم توش بازی کنیم...میتونه ساده چیده بشه و سخت و طافت فرسا راه اندازی بشه و از طرفی میتونه به پیچیده ترین حد خودش برسه که تا حالا تجربه ش نکردیم.
جملاتی از این دست:"آرچ دست کاربر رو واسه هر تغییری باز میذاره".."آجرهای سیستم عاملتو با دقت بچین،شاید یه قصر بتونی ازش بسازی"..دوست دارم بدونم محدوده این تغییرات تا کجاست؟
آیا میتونم اون کامپوتر هوشمند فیلم her رو تو خونه خودم شبیه سازی کنم؟
میتونم کارهای روزمره رو انقدر خودکار و هوشمند کنم که وقت بیشتری بتونم کنار عزیزانم تو دنیای واقعی باشم؟
میشه یه سیستمی چید که هم هوشمند باشه هم سریع هم امن و هم قابل پیکره بندی در هر زمان؟؟
اینجا ایده هامونو قراره بذاریم..ایده هایی که شاید یکم پا رو از محدوده علم امروز فراتر بذاره..مهم نیست به جواب شون برسیم یا نه...مهم اینه اینجا ثبت بشه..مطمینم یه روزی،یه کسی،جواب هاشو پیدا میکنه smile

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2016-03-01 01:06:45)

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#2 2016-03-01 15:11:39

LinArcX
عضو
وب سایت

پاسخ: بارش ایده ها-سیستم من چقدر هوشمند است؟

اولین ایده رو خودم مطرح میکنم smile
میخوام یه سیستم رابط تعاملی سخنگو تو لینوکسم داشته باشم..چیزی شبیه دستیار اپل یا کورتانای مایکروسافت.
اینا آیا معادل هایی تو گنو/لینوکس دارن ؟
اگه دارن اسم بسته هاشون چیه؟طریق کانفیگ کردن شون چجوریه؟
اصلا میشه یه دستیار شخصی هوشمند تو لینوکس ایجاد کرد؟

آفلاین

#3 2016-03-01 15:18:16

ehsan_faal
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-02

سلام.
اینو از اینجا برداشتم(البته احتمالاً دیدیش قبلا)
من تا حالا کورتانا رو تجربه نکردم اما به نظرت تاثیری توی پرفورمنس داره نسبت به هزینه ای که برای درست کردنش صرف شده؟
من که بیشتر دوست دارم کارام رو بدم پایتون و بش انجام بدن.

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#4 2016-03-01 15:23:14

LinArcX
عضو
وب سایت

اینکه پرفورمنس کورتانا پایینه خودش یه بحثه.
برمگیرده به نوع پیاده سازی ش که مشخصه خوب توسعه داده نشده.میشه همین دستیار شخصی ای که داریم درباره ش صحبت میکنیم رو یه شبیه سازی کوچولو با بش کنیم البته..
من بیشتر رو اون بخش صوت ش میخوام فوکوس کنم.اینکه چجوری دستورات صوتی رو بگیره و پردازش کنه.
با بش فک نمیکنم این کار شدنی باشه.حالا پایتون باز لایبری هایی احتمالا واسه پردازش صوت داره.
میخوام ببینم چه کارهایی باید انجام بشه تا یه کورتانای شبیه سازی شده(البته با پرفورمنس بالاتر) رو داشت.

آفلاین

#5 2016-05-25 00:37:59

HAZHIR
عضو
ثبت شده: 2016-05-21

سلام به همه , می تونید از sirius استفاده کنید اما کامپایل و نصبش فکر کنم وقت گیر باشه اما جوری که من شنیدم قوی عمل میکنه.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB