شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-04-26 21:45:02

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16

با کدام محیط توسعه/ادیتور, فونت و رنگ برنامه نویسی میکنید؟

سلام

شما از کدام فونت و رنگ و ادیتور/محیط توسعه برای برنامه نویسی استفاده میکنید؟ در صورت امکان عکس هم قرار بدید!
به شخصه از Gedit, ویم, اسپایدر استفاده میکنم و اگر مقدور باشه از فونت Comic Sans MS  استفاده میکنم و اگر نباشه از Ubuntu Mono من همین طور از محیط های روشن برای برنامه نویسی استفاده میکنم!

آخرین ویرایش توسط حسین حیدری (2016-04-26 21:45:11)

Just an anime fan

آفلاین

#2 2016-04-26 22:53:20

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: با کدام محیط توسعه/ادیتور, فونت و رنگ برنامه نویسی میکنید؟

من برنامه نویس نیستم. منتها برای اسکریپت های کوچیکی که توی شل می نویسم، حروفچینی توی LaTeX و اسکریپت های R رو که بهشون نیاز دارم از emacs و gedit2 استفاده می کنم. علی الخصوص این دو تا pluginهائی دارن که کار من رو کاملا راه میندازن. فونت رو زیاد حساس نیستم ولی فونتی رو که شما میگید ترجیح میدم توی چنین کارائی استفاده نکنم؛ مگر به عنوان فونت در جائی که زیاد با محیطش درگیر نیستم. به لحاظ رنگ هم گرچه رنگ های تیره خستگی کمتری برای چشم خواهند داشت اما نمی تونم باهاشون ارتباط برقرار کنم و توی محیط های روشن تر راحت ترم.

آفلاین

#3 2016-04-26 22:56:58

AraaX
Administrator
ثبت شده: 2015-09-13

سلام
من کلا از vim استفاده می کنم فونت Inconsolata توی urxvt

آفلاین

#4 2016-04-26 23:57:45

ehsan_faal
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-02

من از VIM و فونت monaco استفاده میکنم،البته اگه قرار باشه اسکریپت پایتونی بنویسم که احتمال بدم توش دیدن چندتا هینت بتونه راهنماییم کنه از اسپایدر هم استفاده کینم، برای ++C هم که qt-creator استفاده میکنم(البته به ندرت پیش میاد بخوام چیزی رو جایگزین پایتون کنم)

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#5 2016-04-27 10:19:55

adavari
عضو
ثبت شده: 2015-09-25

سلام
من از اتم استفاده میکنم برای برنامه نویسی پایتون
برای برنامه نویسی اندروید هم قائدتا از اندروید استودیو استفاده میکنم و محیط هردو هم تیره هست

آفلاین

#6 2016-04-27 11:07:39

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

واسه کارهای شخصیم سعی میکنم از sublime یا gedit استفاده کنم.(رم خوریشون به شدت پایینه این  دوتا)مخصوصا پلاگین های سابلایم اونو خیلی غنی تر از حالت معمولیش میکنه.واسه جاوا سعی میکنم از همون اکلیپس استفاده کنم.چون توی شرکت هم باهاش کار میکنم و بهش خو گرفتم.واقعا واسه کارهای بزرگ نمیشه با gedit کد زد!
اونم به خاطر قابلیت های محدودش در مقایسه با اکلیپس و این جور آی.دی.ای هاست.
اونجا دیگه واسه اپلیکشن سازی باید سرعت توسعه رو مدنظر قرار دارد نه اینکه رم سیستمت رو چنده و از این جور مسایل big_smile

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#7 2016-04-28 14:18:06

Gimel
عضو
از : isfahan
ثبت شده: 2016-02-26

اکثرا از VIM کبیر استفاده میکنم ، مگر اینکه سورسی نوشته باشم که توش از کاراکتر های فارسی بکار رفته باشه که در این مواقع از Atom استفاده میکنم
فونت معمولم هم سبک Mono است

آفلاین

#8 2016-08-03 11:51:10

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

من از vim خیلی راضیم، واقعا دستکاری کد رو آسون میکنه. ولی خب برای جاوا از eclipse استفاده می کنم که خیلی منسجم و جمع و جوره. فونت هم همیشه mono و Sans. رنگ های تیره خیلی مناسبن مخصوصا برای شب بیداری ها. من که تلفیقی از سیاه و قرمز و سفید خوشم میاد. رو ویندوز از atom استفاده می کردم ولی رو ارچ زیاد مقرون به صرفه نیست، حجم زیادی رو میگیره در حالی که زیاد هم مثل vim و emacs قابلیت دستکاری و ادیت تکست رو نداره (ولی خب به نظر من هیچ ادیتوری به زیبایی اتم نیست).

آفلاین

#9 2016-08-03 12:55:45

alireza_amirsamimi
عضو
از : شیراز
ثبت شده: 2015-11-04
وب سایت

برای هر زبانی بخوام کد بزنم (پایتون , bash و c++ و ...) از Vim استفاده میکنم برای فونت هم monaco رو دوست دارم

آفلاین

#10 2016-08-13 09:22:46

mehdioa
عضو
ثبت شده: 2016-07-03

برای C++ از QtCreator، برای جاوا از IntelliJ  IDEA، برای Golang  از LiteIde، برای پایتون از PyCharm، برای فایلهای متنی در محیط گرافیکی از kate و برای فایل در محیط غیر گرافیکی از neovim استفاده میکنم. فونت هم که در همه Adobe Source Code Pro هست. تم هم همیشه روشنه (برای ادیتورها و معمولا syntax highlighting هم تم IntelliJ IDEA رو انتخاب می کنم). برای ترمینال هم تم Dark Solarized رو همیشه استفاده میکنم.

آفلاین

#11 2016-08-13 14:59:31

mehdioa
عضو
ثبت شده: 2016-07-03

Arcush نوشته است که:

به لحاظ رنگ هم گرچه رنگ های تیره خستگی کمتری برای چشم خواهند داشت اما نمی تونم باهاشون ارتباط برقرار کنم و توی محیط های روشن تر راحت ترم.

تحقیقات نشون میده که رنگ روشن با نوشته های تیره کمترین خستگی و استرس رو به چشم وارد میکنه. ۲ دلیل عمده وجود داره که چرا باید از صفحهٔ روشن و حروف تیره استفاده کرد:
۱- در هنگام کد نویسی مجبور هستید که به اینترنت رجوع کنید که تمام صفحات روشن هستند و نباید کنتراست محیط گسترش شما با بقیه چیزها زیاد باشه.
۲- وقتی به صفحهٔ روشن نگاه میکنید، مردمک چشم کوچکتر میشه (چون نور بیشتری دریافت میکنه) و بنابراین حروف رو شارپ میبینه. در حالیکه در محیطهای تاریک، مردمک بزرگ میشه و حروف رو مات میبینه و بنابراین همواره مجبورید پلک ها رو جمع کنید تا حروف رو شارپ کنید که فشار به چشم میاره.

آفلاین

#12 2016-08-13 15:54:20

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19

من معمولاً کارهام رو با nano انجام میدم بخصوص کاراهای مربوط به ویرایش فایلهای تنظیمات سیستم ولی جدیداً از vim بیشتر دارم استفاده میکنم، به خصوص از powerline هم در کنارش استفاده میکنم که کار با vim رو دلپذیرتر کرده برام. از ویراشگرهای متنی و IDE های گرافیکی هم بسته به زبان برنامه نویسی، استفاده میکنم، ولی یکیشون هست که خیلی باهاش حال میکنم و اونم geany هست، یه IDE جم و جور و سبک و با حال با قابلیت های فراوان. تو محیط های دسکتاپ مختلف هم معمولاً اگه بخوام از یه ویرایشگر متن گرافیکی استفاده کنم از برنامه پیش فرض سیستم استفاده میکنم، مثل gedit برای گنوم و kate برای KDE.
در مورد تم رنگی هم همیشه و تا جاییکه بتونم از تم tango استفاده میکنم. البته یه نکته همینجا بگم که تم های تیره معمولاً برای استفاده در شب و تاریکی بهتر هستند. ولی خوب من معمولاً از تم های روشن استفاده میکنم.
فونت مورد استفاده برای برنامه نویسی و ترمینال و کلاً فونت monospace پیش فرض سیستمم هم در حال حاضر فونت Hack هست و قبلاً از فونت Droid Sans Mono استفاده میکردم. که جفتشون عالی هستند.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB