شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-05-23 18:28:09

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

سیاره لینوکس فارسی

همون طور که ممکنه بدونید، در حال حاضر فقط یک سیاره لینوکس به زبان فارسی وجود داره که اون هم برای تیم sito.ir هست. من خواستم خودم هم یه سیاره لینوکس فارسی درست کنم که هم وبلاگ های بیشتری رو در بر بگیره، هم یکم قشنگ تر باشه، و هم به روز تر.
گشتم و گشتم تا یه اسکریپت خیلی ساده و جمع و جور برای این کار پیدا کردم. به اسم moonmoon

screenshot109.jpg
سیاره لینوکس فارسی در بلاگ گروهی لینوکس و من planet.linuxvaman.ir

میتونید در کامنت های همین مطلب درخواست برای اضافه کردن فید وبلاگ لینوکسی خودتون رو بدید. بعد از بررسی وبلاگ شما در صورت امکان فید شما به سیاره اضافه خواهد شد.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#2 2016-05-23 21:59:37

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: سیاره لینوکس فارسی

عالیه. متاسفانه تعداد این نوع گردایه های "وبسایت ها و مطالب داغ گنو/لینوکسی" تو کشور ما خیلی کمه. ما البته خواستیم یک سیاره مشابه سیاره انجمن اصلی آرچ راه اندازی کنیم. دلیل عمده مکثمون کوچیک بودن جامعه کاربری فعلیه. اما وقتی  سیاره گنو/لینوکس باشه، مطمینا هم تعداد مشارکت ها بالاتره.

آفلاین

#3 2016-05-24 01:59:50

AmiNimA
عضو
وب سایت

خیییییلی از کاربرای لینوکس، لینوکس رو مساوی با اوبونتو میدونن! بخدا!
بخاطر مشکل در نصب و اینکه جامعه آماری فارسی آرچ خیلی خیلی کمه، کسی نمیشناستش و سمتش نمیره.
تازه اونهایی هم که با آرچ کار میکنن مگه چند نفرشون وبلاگ مینویسن که بخواد تبدیل به یه سیاره فارسی بشه؟

هنوز حالا حالا ها توی ایران کار داره که لینوکس و لینوکسی ها جا بیفتن. بنابراین این سیاره رو ساختم تا در قالب یک فید بزرگ بشه مطالب همه ی کسایی که از لینوکس مینویسن رو جمع آوری کنیم.

البته اسکریپتش خیلی ساده است و امکانات زیادی نداره. یکی از نقایص بزرگش عدم صفحه بندیه. یعنی همین ده تا مطلبی رو که نشون میده دیگه صفحه ی بعد نمیره. اگه میشد یکی برنامه نویسی بلد بود اینو تغییراتی میداد خیلی عالی میشد. با سازنده اسکریپت تماس گرفتم اما جواب نداد.

آفلاین

#4 2016-05-24 06:03:16

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19

آقا بسیار عالیه، به قول عیسی جان، جای یه همچین سیاره هایی خیلی خیلی خالی بود و نیازش حس می شد.
امیدوارم که روز به روز تعداد فیدهای سیاره بیشتر و بیشتر بشه.
موفق باشید.

آفلاین

#5 2016-05-24 10:53:25

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

دقیقا. اوبونتو همون نقشی رو در دنیای گنو/لینوکس داره ایفا می کنه که ویندوز در دنیای سیستم عامل. محوریت تلاش ما اینه که افرادی که کاربر آرچ هستن رو در کنار هم جمع کنیم و به این شکل جامعه کاربریمون رو بزرگتر کنیم. خود شما امین عزیز، لطفا بیشتر به انجمن سر بزنید. متاسفانه بعضی از دوستان که اونها هم تجربه خوبی داشتن یه چند تا ارسال عالی انجام دادن و دیگه لاگین نکردن. محمدرضای عزیز تازه به جمع ما اضافه شده ولی ما داریم نهایت استفاده رو از وجودش میبریم. امیدوارم این تلاش شما باعث بشه بیشتر از وجود هم مطلع باشیم و به این شکل جامعه مون رو گسترش بدیم.

آفلاین

#6 2016-05-24 11:27:51

AmiNimA
عضو
وب سایت

والا خدمت شما عرض کنم که من خودم خیلی درگیر هستم. اصلا حرفه و زندگی من کوچکترین ربطی به لینوکس نداره. با این حال تجربیاتم رو در وبلاگم مینویسم و اینجا هم هر چند وقت یباری میام سر میزنم اگه چیزی بلد بودم جواب میدم.
ممنون از شما

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB