شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-06-02 01:04:10

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

ابزارهائی برای گرفتن فیلم و عکس از tty و شبیه سازهای ترمینال

من امروز مجبور بودم از tty برای یکی از دوستانم فیلم بگیرم و براش بفرستم. سرچ من نتایج متنوعی داشت. ولی این دوتا برای من با کیفیت بهتری عمل کردن. اگر دوستانم تجربه بهتری دارن لطفا به اشتراک بذارن.

عکّاسی از tty و شبیه سازهای ترمینال: ابزار fbcat رو از aur بردارید. حالا برید توی tty و کامندهاتون رو بنویسید. بعد

$ sudo fbcat > tty_img.ppm

رو بزنید. در اینصورت یک تصویر (فقط) با فرمت ppm تولید میشه. حالا کافیه با ابزار convert که مثلا توی imagemagick پیدا میشه اون فایل رو به یه فرمت متداول تر تبدیل کنید. مثلا:

$ convert tty_img.ppm tty_img.png

فیلم برداری از tty و شبیه ساز های ترمینال: ابزار ttyrec رو از aur بردارید. حالا برید توی tty و بزنید:

$ ttyrec

و شروع به نوشتن کامندهاتون کنید. تا وقتی که شما توی همون شل باشید تمام اتفاقاتی که اون تو میفته، توی یه فایل به نام ttyrecord ضبط میشن. میتونید  برید توی دایرکتوری هوم اون کاربری که باهاش کامندها رو میزدین و با فرمان

$ ttyplay ttyrecord

فرمان هایی رو که زدین، توی ترمینال ببینید.

آفلاین

#2 2016-10-03 18:19:57

pharbod
عضو
از : /
ثبت شده: 2016-08-31
وب سایت

پاسخ: ابزارهائی برای گرفتن فیلم و عکس از tty و شبیه سازهای ترمینال

اینکار رو به صورت خیلی interactive با استفاده از asciinema هم میشه انجام داد. پکیجش توی مخازن با همین اسم موجوده. وقتی که دستورات رو تایپ کردید session شما به صورت ویدیو در میاد و میتونید اونو آنلاین به اشتراک بذارید، اما نکته جالب اینه که این فایل ویدیو نیست و فقط text خالیه به همین دلیل خیلی سریع لود میشه.
نمونه اش رو اینجا ضبط کردم میتونید ببینید: https://asciinema.org/a/6yjyebb0pn4pch4tx22aun0fb

آخرین ویرایش توسط pharbod (2016-10-03 18:37:26)

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB