شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-06-10 12:54:46

gray_wolf
عضو
ثبت شده: 2015-09-29

مشکل در نصب مانجارو

سلام بر همه ی دوستان ،

من دو تا مشکل در نصب مانجارو دارم ، با هر میزکاری چه xfce چه kde چه cinnamon

1. توی مانجارو xfce با نصاب thus پس از اینکه شروع می کنه به نصب با یه ارور با عنوان خطا در ساخت فایل سیستم بر روی پارتیشن ها متوقف میشه .

2. توی مانجارو cinnamon هم با همون رابط thus که میرسیم به مرحله پارتیشن بندی میگه باید 2 پارتیشن root , /boot/efi باشه منم 2تاشو درست میکنم ولی بازم گزینه forward فعال نمیشه.

بعد یه سوال هم برام پیش اومد اونم اینکه توی قسمت boot loader installation در بخش device گزینه /dev/sda انتخاب شده که توی اوبونتو باید پارتیشن /boot رو انتخاب میکردی ولی اینا اصلا عوض نمیشه .

پیشاپیش از همتون متشکرم!

آفلاین

#2 2016-06-10 14:34:07

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: مشکل در نصب مانجارو

تا اونجائی که من میدونم، مانجارو دو تا نصّاب گرافیکی داره که اتفاقا اون یکی که اسمش خاطرم نیست، بهتر عمل می کنه. نصاب های گرافیکی قابلیت انعطاف پذیری کمتری دارن. یه روش اینه  که با چیزی مثل cfdisk یا نرم افزارهای معادل، پارتیشن بندی صحیحی انجام بدید و پارتیشن بندی رو از عهده نصاب گرافیکی خارج کنید. خطاها رو نذاشتید. اما یه عمل اشتباه رایج اینه که تیک فرمت پارتیشن boot فعاله و برای گذر به مرحله بعدی این پارتیشن فرمت میشه و خب نصاب نمیتونه ادامه بده. درواقع شما باید چنین فایلی داشته باشید:

/boot/efi/EFI/Manjaro/grubx64.efi

تا بوت لودر بتونه شما رو به صفحه لاگین هدایت کنه. لطفا حتما اینجا رو بخونید:
https://wiki.manjaro.org/index.php?titl … tall_Guide

آفلاین

#3 2016-06-11 12:55:31

gray_wolf
عضو
ثبت شده: 2015-09-29

ببخشید مگه UEFI برای پارتیشن تیبل GPT نیست ، پارتیشن تیبل من نه GPT هست نه دلمم میخواد GPT بشه ، من تجربه ی تلخی از GPT دارم ،

باز هم ممنون ، ولی من دیگه از نصب مانجارو منصرف شدم ، هر دفعه اومدم نصب کنم یه مشکلی پیش اومده حتما قسمت نیست دیگه big_smile

آفلاین

#4 2016-06-11 14:04:36

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

خب چون منصرف شدید، من هم ادامه نمیدم. ولی به همین بسنده می کنم که درمورد پارتیشن بندی درحالت efi حتما باید  یک لینک مناسب رو مثل همونی که اشاره کردم، مطالعه کنید. ضمنا هرمقدار که اطلاعات ما کاملتر باشه،  دوستانمون میتونن با جزئیات بیشتری راهنمائی کنن.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB