شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-06-23 11:50:55

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18

توضیحاتی در مورد بارکد بکار رفته در کارت ملی[حل شد]

دوستان عرض ادب
میخوام برنامه ای بنویسم که بارکد کارت های ملی رو بتونه بخونه.اما با توجه  به اینکه استانداردهای مختلفی در ساخت بارکد به کار رفتن، نمیدونم استاندارد بکار رفته در بارکد های کارت ملی چین.اگه دوستان اطلاعی دارن  در این زمینه ممنون میشم راهنمایی کنن.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2016-06-23 15:14:56)

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#2 2016-06-23 15:14:34

LinArcX
عضو

پاسخ: توضیحاتی در مورد بارکد بکار رفته در کارت ملی[حل شد]

خوب جواب رو یافتم.یه برنامه ای هست به نام zbar که میاد symbology بکار رفته در بارکد رو تشخیص میده.عکس کارت ملی مو بهش دادم و گفت فرمتش I2/5 هست.(interleaved 2 of 5)
به همین راحتی smile

آفلاین

#3 2016-06-25 16:15:00

LinArcX
عضو

سورس کد برنامه ای که نوشتم رو به همراه یه فایل json ای که شامل سه شماره اول کدشهرستان هاست واسه تشخیص محل صدور، در گیت هابم قرار دادم.شاید به درد یکی بخوره. smile

آفلاین

#4 2016-06-25 16:37:19

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

خسته نباشید جانانه سعیدجان. آیا امکان داره درمورد روش استفاده، مثالی بزنی؟

آفلاین

#5 2016-06-25 16:48:31

LinArcX
عضو

خواهش میکنم عیسی عزیز.بله کافیه کلاس ها رو کامپایل کنید.البته من با اکلیپس اینکارو کردم.شما هم اگه مایل بودین فایل های با پسوند .JAVA رو ایمپورت کنید تو یه پروژه خالی.
بعد باید اون دوتا jAR فایل رو که حاوی لایبری ZXING هست به buildPath پروژه تون اضافه کنید.
اما چهار کلاس اصلی داریم توش:
1-barcode Cretaor:که یه متن رو ازتون میگیره و بر اساس سایز تصویری که مایل باشین و فرمتی که براش تعیین کنید(همون سیمبولوژی که مثلا QR باشه یا code-128 باشه یا غیره میاد و استون یه بارکد تولید میکنه)
2-Barcode Decode:عکس عملیات کلاس بالایی رو انجام میده.یعنی شما بهش یه بارکد میدی واست تشخیص میده محتویات اون بارکد چیه.و واسه اینکارش از کلاس barcodeUtil استفاده میکنه.تو کلاس بارکدیوتیل باید بهش بگیم فرمت دیکد کردن ما چیه.که واسه کارت ملی ITF است.
3-BarCodeUtil که توضیح دادم درباره ش.
4-اون کلاس آخری هم JsonUtil هست که من یه فایل Json از تمامی شهرستان ها در آوردم به صورت جی.سون .(علت اینکه فرمت json رو هم انتخاب کردم به خاطر خاصییت key-value بودنشه).استفاده ای هم که از این کلاس میشه تو کلاس barcode decode هست .جایی که وقتی تشخیص میده شماره  کارت ملی طرف رو زیر ش هم یه پیام میره که محل صدورش کجاست.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2016-06-25 16:58:54)

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB