شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-07-28 18:40:10

enghamid
عضو
از : Tehran
ثبت شده: 2016-06-17
وب سایت

مشکل مانجارو با کیبورد

با سلام و عرض ادب
بنده بعد نصب هر توزیع با یک اپدیت کیبوردم خیلی خوب کار میکرد اما تو مانجارو چند مشکل با کیبورد دارم
اول بگم لپ تاپ من hp probook 450 g3 هست و موقع نصب مانجارو کیبورد generic 105-key (intl) pc بود خودکار
حالا مشکلات من با کیبورد :
۱- کار نکردن برخی کلید ها موصوم به دکمه های fn که فقط دکمه کم و زیاد کردن صدا و کم و زیاد کردن نور صفحه کار میکنه بقیه کار نمیکنن
۲- در صفحه لاک اسکرین که لایدم (lightdm) هست تو مانجارو xfce دکمه نامبرلوک به درستی کار نمیکند یعنی اول که روشن میکنم سیستم رو نامبرلوک رو هم روشن میکنم شماره رمز رو میزنم درسته اما وقتی که صفحه وسط سیستم خاموش میشه و به لاک اسکرین میره با این که نامبرلوک روشنه و چراغش روشنه عدد نمیزنه و باید دوباره نامبرلوک رو بزنم که باز هم چراغش روشنه تا کار کنه این نامبر لوک تو خود سیستم عامل درست کار میکنه
۳- درست کار نکردن چراغ های کیبورد یعنی یه سری از دکمه ها چراغ بک لایت خاصی دارن که اگه دکمه فعال باشن روشن و خاموش باشن خاموش میشن

با سپاس فراوان

آخرین ویرایش توسط enghamid (2016-07-28 18:43:26)

وسعت دنیای هر کس به اندازه تفکر اوست
آدم های  بزرگ  دنیای  بزرگی  دارند
کسی را با کوتاه  فکری از خود نمی رنجانند
http://enghamid.ir

آفلاین

#2 2016-07-28 18:56:11

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

پاسخ: مشکل مانجارو با کیبورد

در مورد دکمه fn میتونید تو بایوس تنظیم کنید که چطور رفتار کنه.
چراغ های کیبرد قاعدتا نباید مشکل داشته باشن.
یه دور محض احتیاط بایوس رو ریست فکتوری کنید و بعد دوباره تنظیمات رو انجام بدید!

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#3 2016-07-28 19:17:38

enghamid
عضو
از : Tehran
ثبت شده: 2016-06-17
وب سایت

Риал Краесис نوشته است که:

در مورد دکمه fn میتونید تو بایوس تنظیم کنید که چطور رفتار کنه.
چراغ های کیبرد قاعدتا نباید مشکل داشته باشن.
یه دور محض احتیاط بایوس رو ریست فکتوری کنید و بعد دوباره تنظیمات رو انجام بدید!

مشکل دارم مشکل
در مورد بایوس بگم تازه اپدیت کردم ریست هم کردم قبل نصب مانجارو بنا به دلایلی مینت ریخته بودم و کیبورد درست کار میکرد ادیت رو هم قبل مینت انجام دادم

وسعت دنیای هر کس به اندازه تفکر اوست
آدم های  بزرگ  دنیای  بزرگی  دارند
کسی را با کوتاه  فکری از خود نمی رنجانند
http://enghamid.ir

آفلاین

#4 2016-08-02 02:38:11

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

سلام.
خب الان شرایط عوض شده شرایط و مشکلات جدید رو اعلام کنید!

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#5 2016-08-02 10:51:44

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

enghamid نوشته است که:

با سلام و عرض ادب
بنده بعد نصب هر توزیع با یک اپدیت کیبوردم خیلی خوب کار میکرد اما تو مانجارو چند مشکل با کیبورد دارم
اول بگم لپ تاپ من hp probook 450 g3 هست و موقع نصب مانجارو کیبورد generic 105-key (intl) pc بود خودکار
حالا مشکلات من با کیبورد :
۱- کار نکردن برخی کلید ها موصوم به دکمه های fn که فقط دکمه کم و زیاد کردن صدا و کم و زیاد کردن نور صفحه کار میکنه بقیه کار نمیکنن
۲- در صفحه لاک اسکرین که لایدم (lightdm) هست تو مانجارو xfce دکمه نامبرلوک به درستی کار نمیکند یعنی اول که روشن میکنم سیستم رو نامبرلوک رو هم روشن میکنم شماره رمز رو میزنم درسته اما وقتی که صفحه وسط سیستم خاموش میشه و به لاک اسکرین میره با این که نامبرلوک روشنه و چراغش روشنه عدد نمیزنه و باید دوباره نامبرلوک رو بزنم که باز هم چراغش روشنه تا کار کنه این نامبر لوک تو خود سیستم عامل درست کار میکنه
۳- درست کار نکردن چراغ های کیبورد یعنی یه سری از دکمه ها چراغ بک لایت خاصی دارن که اگه دکمه فعال باشن روشن و خاموش باشن خاموش میشن

با سپاس فراوان

درمورد [n]fها چون معمولا روی لپتاپ ها ترکیبی هستن، بنابراین شاید بهتر می بود با دقت بیشتری بررسی می کردید. شماره ۲ رو میشه به تنظیمات پیشفرض lightdm ارتباط داد و شماره ۳ هم به تنظیمات پیشفرض xfce. اینا رو میشه با تغییر این تنظیمات پیشفرض حل کرد. من یه شماره ۴ای رو هم میخوام اضافه کنم که ممکنه دردسر حل کردنش بیشتر باشه و شاید تاپیک رو کاملتر کنه:
من تصمیم داشتم با kazam توی xfce یه ویدئوی کوچیک ضبط کنم. اما آیکن حین ضبط روی پنل ظاهر نمی شد (گرچه متوجه شدم برای خیلی از برنامه های دیگه هم اینطوره و بارها بعنوان باگ برای پنل پیشفرض xfce گزارش شده). عوض کردن پنل، مساله رو حل کرد. big_smile

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB