شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-09-07 15:55:42

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

جا به جا شدن بین خط فرمان و محیط گرافیکی با getty

با سلام
دوستان من امروز اتفاقی دستم خورد و ctrl + alt + F4 رو زدم.
بعد خوندم و متوجه شدم که میشه بین خط فرمان و دسکتاپ switch کرد.
برای من با xfce فشردن

ctrl+alt+F2

به خط فرمان منتقل میشه و

ctrl+alt+F1 

به xfce برمیگرده.

آخرین ویرایش توسط mazhar (2016-09-07 18:36:53)

آفلاین

#2 2016-09-07 16:07:58

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

پاسخ: جا به جا شدن بین خط فرمان و محیط گرافیکی با getty

سلام
اول از همه bash نه tty!
سرچ کنید میتونید بفهمید مخفف چیه!
درضمن خسته نباشید تقریبا از اولین چیزایی که تو لینوکس یاد میگیریم سوییچ بین tty و x هست!
دضمن ردیف کلید های f2 تا f7 اینکار میکنن!
خواهشن قبل از پست زدن یه سرچ کوچیک بکنید تا پست های بی معنی تو انجمن زیاد نشه!

آخرین ویرایش توسط Риал Краесис (2016-09-07 16:08:40)

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#3 2016-09-07 16:32:44

mazhar
عضو

با سلام smile من تازه کارم و فکر میکنم حق دارم چیزایی رو که شما میدونید ندونم. خب ممنون الان میدونم tty رو سرچ کنم و ببینم چیه (بفهمم نه big_smile).
من اولین چیزایی که تو لینوکس یاد گرفتم ls و cd بودن، اینو مطمینم. بازم ممنون از بابت اطلاعات کلید های f2 تا f7.
در نهایت اینو باید خدمتتون عرض کنم که برید تو انجمن انگلیسی و یه نگاهی بندازید ببینید چقدر پست های بی مفهوم و بی معنی داره (مثلا یارو نوشته سن شما چقدره، صد و خورده ای جواب دادن). منظور من این نیست که ما هم باید اینجور باشیم، ولی کسی که تازه کاره و دنبال یادگیریه یا میره ویکی یا میاد اینجا. حالا ما کسایی رو داریم که انگلیسی بلد نیستن. چه بهتر اینجا ببینن این مطالبو. در ضمن میتونم من پست رو ویرایش کنم پس اشتباهات رو میتونید بیخیال بشید.
راستی من که شما رو نمیشناسم و شما هم منو نمیشناسید، پس میتونیم با لحن بهتر با هم صحبت کنیم smile

آفلاین

#4 2016-09-07 16:47:25

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

mazhar نوشته است که:

با سلام smile من تازه کارم و فکر میکنم حق دارم چیزایی رو که شما میدونید ندونم. خب ممنون الان میدونم tty رو سرچ کنم و ببینم چیه (بفهمم نه big_smile).
من اولین چیزایی که تو لینوکس یاد گرفتم ls و cd بودن، اینو مطمینم. بازم ممنون از بابت اطلاعات کلید های f2 تا f7.
در نهایت اینو باید خدمتتون عرض کنم که برید تو انجمن انگلیسی و یه نگاهی بندازید ببینید چقدر پست های بی مفهوم و بی معنی داره (مثلا یارو نوشته سن شما چقدره، صد و خورده ای جواب دادن). منظور من این نیست که ما هم باید اینجور باشیم، ولی کسی که تازه کاره و دنبال یادگیریه یا میره ویکی یا میاد اینجا. حالا ما کسایی رو داریم که انگلیسی بلد نیستن. چه بهتر اینجا ببینن این مطالبو. در ضمن میتونم من پست رو ویرایش کنم پس اشتباهات رو میتونید بیخیال بشید.
راستی من که شما رو نمیشناسم و شما هم منو نمیشناسید، پس میتونیم با لحن بهتر با هم صحبت کنیم smile

عزیز اون پست رو دیدم اتفاقا توش شرکت هم کردم ولی مساله اینجاست اون پست فان هست(برای تغییر روحیه کاربرا)
در مورد ندونستن انگلیسی هم مخالفم دیگه همه یه ۲ کلمه انگلیسی بلدن!
درضمن ویکی فارسی هم داریم خیلی راحت میتونید این اطلاعات رو اونجا به اشتراک بذارید!
این رو هم اضافه کنم که من هیچ خصومتی با هیچ کدوم از کاربرا ندارم!
همه کاربران اینجا چه دختر چه پسر از دوستان من و کاملا قابل احترام هستند.

آخرین ویرایش توسط Риал Краесис (2016-09-07 16:49:29)

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#5 2016-09-07 16:59:52

mazhar
عضو

خب الان فرضا بخوایم پست فان بذاریم، کجا بذاریم؟ اونا یه قسمت دارن به اسم try this. ما که اینو نداریم،درسته؟
در هر صورت به احترام حرف شما پست اول رو ویرایش می کنم.

آفلاین

#6 2016-09-07 17:27:45

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

سلام به دو دوست عزیزم.

اوایل شکل گیری انجمن که ما داریم به سالگردش هم نزدیک میشیم، مهم ترین موضوع برای ما راه اندازی ویکی و خود انجمن بود. انجمنی که محوریت اون پرسش و پاسخ فنّی پیرامون خود آرچ باشه. بنابراین پیشنهاد off topic کاملا خط خورد. چه اینکه مشاهده تجربه off topic در انجمن های مشابه ایرانی نشون میده، off topicها بستر جرّ و بحث های اعصاب خورد کن میشن و بنابراین ازون حالت off topicی که انتظارش هست خارج میشن. خود این موضوع باعث میشه ما که در اول راه هستیم، از متن و اصل بسمت حاشیه بریم و وقتی چیزی عادت بشه، اصلاح و ترمیمش خیلی سخته.

اما راجع به try this که فرمودین، گرچه وضع خیلی فرق می کنه و میتونه حاوی فانتزی های مرتبط با (فرهنگ) آرچ باشه، ولی بازهم تقریبا بهمون دلیل از لیست تالارهای ما خط خورد. باتوجه به اندک بودن جامعه کاربریمون ما این دوتا تاپیک رو ایجاد کردیم تا بتونن جای فانتزی های فنّی try this رو بگیرن (گرچه دیدگاه ما برخاسته از کوچیک بودن جامعه کاربریمون، میتونه تا این حد منعطف باشه که این نوع ارسال های مشمول در try this به تنهایی و مستقلا در تالار *گفت و گو پیرامون آرچ لینوکس* هم مطرح بشن). قطعا وقتی انجمن بزرگ تر شده و به کمی از اهدافمون رسیدیم، میتونیم یک بار دیگه درمورد تالار try this تجدید نظر کنیم (این ضمیر جمعی اشاره به تمام ما کاربران داره).

http://bbs.archusers.ir/viewtopic.php?id=71
http://bbs.archusers.ir/viewtopic.php?id=149

آفلاین

#7 2016-09-07 18:35:03

mazhar
عضو

کاملا قابل احترامه که رو قوانین جدی هستید.

آفلاین

#8 2016-09-07 21:08:00

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

درود بر شما مظهر عزیز. مطمئنا یک انجمن بدون اعضا هیچ معنی نداره. ما باید دست بدست هم بدیم و بزرگش کنیم و روزبروز بهتر.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB