شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-09-16 20:59:45

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

نصب لینوکس مانجارو برای کابران بسیار تازه کار

سلام دوستان. من در وبلاگ "لینوکس و من" دارم سعی میکنم لینوکس رو به کاربرهای خونگی ویندوز بفهمونم. منظورم از کاربر خونگی یه کاربر عادیه که لینوکس تمام نیازهاشو میتونه برطرف کنه. مثل خودم. و هیچی از لینوکس نمیدونه. هیچی! و در همین راستا یه سری مطلب تحت عنوان "چرا و چگونه لینوکس شویم" دارم مینویسم. در شماره ۲ این مطالب، آموزش نصب مانجارو از الف تا ی نوشتم! اگر دوست داشتین توی ویکی بذارین. اینجا هم این تاپیک رو ایجاد کردم تا اگر گذر کسی به اینجا خورد این رو ببینه. و اگر افراد دیگه ای هم آموزش نصب مانجارو رو توی وبلاگهاشون نوشتن اینجا اعلام کنن.

لینک آموزش
لینک مطالب چرا و چگونه لینوکسی شویم

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#2 2016-09-16 21:44:04

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

پاسخ: نصب لینوکس مانجارو برای کابران بسیار تازه کار

درود بر شما. خیلی مفید بود بخصوص چرا لینوکسی شویم. فقط من یه مطلب کوچکی رو بگم امیدوارم به دل نگیرید، صرفاً برای کامل تر شدن مطلبتون میگم:
سیستم عامل گنو/لینوکس توسط لینوس توروالدز نوشته نشده و همکاری افراد زیادی در پروژه ی گنو و اقای توروالدز هم کرنل رو نوشتن. درسته الان رایج شده تو کشورمون که لینوکس سیستم عامله و کارای ریچارد استالمن (بنیان گذار گنو) و بقیه به چشم نمیاد اما فکر میکنم وبلاگ های حرفه ای مثل مال شما بهتره که از درست ترین اطلاعات استفاده کنن smile

آفلاین

#3 2016-09-16 22:18:33

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

منم خسته نباشید میگم. مانجارو یک فورک فوق العاده هست. من تاحالا برای بیش از ده نفر مانجارو رو نصب کردم و بدون استثنا همه اونها راضی هستن. مخصوصا سرعت نصب و همینطور بسته هائی که با خودش بهمراه داره باعث میشه در همون نگاه اول کاربر با یک سیستم عامل آماده به کار مواجه بشه. درمورد نصّاب هم میبینم که شما هم Calamares رو به Thus ترجیح دادید؛ نصّابی که مخصوصا موقع بوت های چندگانه ضریب اطمینان بسیار بسیار بسیار بالایی داره. مانجارو عالیه.

آفلاین

#4 2016-09-16 22:42:55

AmiNimA
عضو
وب سایت

خدمت دوستمون mazhar باید عرض کنم که بله، حق با شماست. اما روی صحبت من با غیرلینوکسی ترین آدمهاست. به نظر من اگه از همین ابتدا میومدم و وارد این تفاوت های ریشه ای میشدم به احتمال زیاد باعث سردرگمی و دور شدن از اصل ماجرا میشدم. ترجیح دادم این طور ساده، هر چند نصفه نیمه بیان کنم. تا کاربر اصل ماجرا رو بگیره. و بعد خودش اگه خوشش اومد این چیزا رو در آینده متوجه میشه. اگر هم خوشش نیومد که اصلا هیچی.

Arcush نوشته است که:

منم خسته نباشید میگم. مانجارو یک فورک فوق العاده هست. من تاحالا برای بیش از ده نفر مانجارو رو نصب کردم و بدون استثنا همه اونها راضی هستن. مخصوصا سرعت نصب و همینطور بسته هائی که با خودش بهمراه داره باعث میشه در همون نگاه اول کاربر با یک سیستم عامل آماده به کار مواجه بشه. درمورد نصّاب هم میبینم که شما هم Calamares رو به Thus ترجیح دادید؛ نصّابی که مخصوصا موقع بوت های چندگانه ضریب اطمینان بسیار بسیار بسیار بالایی داره. مانجارو عالیه.

ممنون. بله، مانجارو واقعا بسیار عالیه. واقعا شایستگی اینو داره که جزو اولین توزیع های لینوکسی دنیا باشه. در مورد نصب هم دیدم Calamares منطقی تره. هر چند تفاوت زیادی ندارند.

آفلاین

#5 2016-09-16 23:04:08

TUX
عضو
ثبت شده: 2016-01-31

با احترام به نظرات، مانجارو واقعا وحشتناکه! بینهایت بسته بدون کاربرد و بیمصرف رو تو یه iso جمع کرده و گذاشته برای دانلود!
سیستم gtk بیس، موزیک پلیر جاوا بیس، ویدیو پلیر qt4 بیس، pdf خوان qt5 بیس!... و چند ده تا بسته که برای بخش عظیمی از کاربرا کاربرد نداره مثل استیم و فلش پلیر و وبکیت ۲ و ۳ و ...! اصلن معلوم نیست هدفشون چیه!
تو نسخه های اولش، چندین سال پیش حتی فونت های سیمبل عربی(قرآنی) هم بود تو iso  !!!!

ای کاش پست وبلاگ رو برای یه توزیعی مثل المنتری یا فدورا یا اپن سوزه (نسخه کم حجمش) مینوشتین.

آخرین ویرایش توسط TUX (2016-09-16 23:04:34)

آفلاین

#6 2016-09-16 23:08:48

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

هدف شما کاملا قابل احترامه و خیلی هم خوب، ولی خب من نگرانیم این بود کسایی که بعد مطالعه ی مطلب شما این تفاوت هارو درک میکنن شاید دیگه به مطلب شما ارزشی که باید بدن رو ندن. در هر صورت تبریک میگم بهتون smile

آفلاین

#7 2016-09-16 23:09:32

AmiNimA
عضو
وب سایت

بهر حال نظر ها متفاوته. شما این آموزش رو برای توزیع های دیگه بنویسین و منتشر کنین :-)

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB