شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-10-03 17:50:50

pharbod
عضو
از : /
ثبت شده: 2016-08-31
وب سایت

چرا مانجارو آرچ نیست؟

جدای از بحث فلسفی Arch Way چرا میگن مانجارو آرچ نیست؟ یعنی اینکه مخازن مانجارو ۲-۳ روز دیرتر آپدیت میشن اینقدر تاثیر گذاره توی rolling بودن؟ شخصا در حال حاظر از مانجارو استفاده میکنم و بجز همون تاخیر متوجه تغییر دیگهای نمیشم. ممنون میشم اگه قضیه رو روشنتر کنید smile

آفلاین

#2 2016-10-04 08:09:53

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16

پاسخ: چرا مانجارو آرچ نیست؟

سلام

مانجارو کلا مخازنش خودش را داره, Rolling نیست و مثل چاکرا half rolling هست, یه زمانی یادم میاد pkgfile را هم نداشت, حتی بعضی چیزهایی توی مخازن و AUR مخصوص جامعه کاربری مانجارو هست, سیاست های خودش و فلسفه های خودش را هم داره! اما وضع انترگوس فرق میکنه و دقیقا راه آرچ را پیشش گرفته هم از مخازن و نحوه ی ریلیس آپدیت ها هم تا حدودی از نظر فلسفه!

Just an anime fan

آفلاین

#3 2016-10-06 12:30:57

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

اونطوری که من مطالعه کردم، بیشترین انتقاد بخاطر همین دیرتر آپدیت شدن هست که از طرف بعضی دولوپرهای آرچ به مانجارو وارده. این دیرتر آپدیت شدن کم پیش میاد که بیش از یک ماه اتفاق بیفته. این انتقاد هم بخاطر اصل مهم آرچ یعنی آپدیت های لحظه ایه. اگه این رو کنار بذاریم، مانجارو چیز خاص تری نسبت به آرچ نداره بجز شخصی سازی هایی که کار کاربر رو راحت می کنن (شاید msm مهمترین اونها باشه) و بسته هایی که شاید هیچوقت ازشون استفاده نکنید. بهرحال گرچه دلایل این صفحه کمتر از ادعاهایی هست که شده (حداقل برای من) من مانجارو هم دارم و بسته های خیلی زیادی روش نصب کردم. عالی کار می کنه و برای شخص من مانجارو یعنی یه آرچ آماده شده که حداکثر یه ماه با خود آرچ فاصله داره.

https://wiki.manjaro.org/index.php?titl … d_of_Beast

آفلاین

#4 2016-10-06 13:21:58

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

به نظر من همین دیرتر آپدیت شدن باعث میشه اطمینان بیشتری نسبت به stable بودن مانجارو بکنیم. و وقتی آپدیت میکنیم نگران این نباشیم که بخاطر مشکل یه بسته ی تازه آپدیت شده سیستم بالا نیاد یا گیر کنه و مجبور باشیم زمین و زمان رو بگردیم تا رفع ایراد کنیم. من که در دو سه سال اخیر که از مانجارو استفاده میکنم هر وقت آپدیت کردم هیچ مشکلی پیش نیومده. همین که رولینگ هست و نیاز نیست هر چند ماه یه دور سیستم رو از اول نصب کنیم (clean install) یکی از بزرگترین مزیت های مانجارو از نظر من هست.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB