شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-10-11 00:54:12

Salar
عضو
از : Isfahan
ثبت شده: 2016-05-25
وب سایت

رهنمایی برای خرید لپ تاپ سازگار با لینوکس (فوری) :

درود بر دوستان، نظر و راهنمایی شما دوستان را احتیاج دارم و ممنون می شم اگر درباره ی این دو مدل از لپ تاپ های انتخابی کمکم کنید و بهم بگید آیا سیستم عامل لینوکس به خوبی روی این دو لپ تاپ کار می کند یا خیر.
(در آخر امیدوارم که قوانین انجمن را با این تاپیک به هم نزده باشم، سپاس)

لپ تاپ 15 اینچی مدل IdeaPad 500 - F لنوو

لپ تاپ 15 اینچی مدل Aspire V3-575g-780j ایسر

آخرین ویرایش توسط Salar (2016-10-11 01:42:58)

.:ما به هم کمک می کنیم چون وجود انسان همین است:.

آفلاین

#2 2016-10-11 12:25:45

enghamid
عضو
از : Tehran
ثبت شده: 2016-06-17
وب سایت

پاسخ: رهنمایی برای خرید لپ تاپ سازگار با لینوکس (فوری) :

لنوو رو بگیر شرکت لنوو یا ibm از جنبش نرم افزار های آزاد حمایت میکنه برای همین مشکل درایور نخواهید داشت

وسعت دنیای هر کس به اندازه تفکر اوست
آدم های  بزرگ  دنیای  بزرگی  دارند
کسی را با کوتاه  فکری از خود نمی رنجانند
http://enghamid.ir

آفلاین

#3 2016-10-11 12:40:59

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

من روی لپتاپ ASUS n501 مشکلی با لینوکس Manjaro ندارم. ( به جز چند ایراد جزيی در مورد کلیدهای Fn)

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#4 2016-10-11 18:49:30

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

در کل باید به مشخصات جزئی توجه کنید نه به لپ تاپ. ولی من به شدت لپ تاپ های گیم ایسوس رو پیشنهاد می کنم. خودم g501 دارم و بدون حتی ۱ مشکل هم همه اجزای سخت افزاری رو استفاده می کنم.

آفلاین

#5 2016-10-11 20:35:46

atilaa
عضو
ثبت شده: 2016-09-10

صفحه نمایش این مدل لنوو مات نیست و باعث میشه فقط از یک زاویه خاص بشه به مانیتور نگاه کرد و تصویر واضحی داشت. همینطور کیبورد و بدنه ی ضعیفی داره.

آفلاین

#6 2016-10-11 21:21:12

Salar
عضو
وب سایت

درود و ممنون از دوستانی که پاسخ سوالم رو دادن، دو دوستی که بهم پیشنهاد لپ تاپ ایسوس رو کردن باید بگم که ایسوس با این مشخصات خیلی گرونه مخصوصاً سری گیمینگش من سوال و نظرتون رو درباره ی این دو نمونه لپ تاپه می خوام بدونم که با اطمینان خاطر بخرم اگر هم چیزی سراغ دارید ممنون می شم به همون رنج قیمتی که توی سایت دیجی کالا برای ایسر زده بهم پیشنهاد کنید باز هم ممنون از همه .

آفلاین

#7 2016-10-11 22:11:29

AmiNimA
عضو
وب سایت

من روی یه لپتاپ Lenovo z400 و روی یدونه z510 مانجارو نصب کردم هیچ مشکلی ندارند. خیلی هم خوب کار میکنند. اما تا حالا با سه تا از این لپتاپ های لنوو برخورد داشتم که به یک سال نکشیده و مشکل باتری پیدا کردن. (که گویا مشکل نرم افزاریه و نیاز به آپدیت فرمویر باتری داره)

در مورد صفحه نمایش شفاف هم بهتون بگم، صفحه مات بهتره. اما اگر هم شفاف بود مشکلی ایجاد نمیشه واقعا. مگه اینکه بخواید پشت به نور (مثلا پنجره) یا بیرون از خونه کار کنید. که الان برچسب هایی وجود دارن که روی مانیتور میچسبونن (عین برچسب های موبایلها) و این مشکل رو تا حد قابل قبولی درست میکنه.

واقعا پیشنهاد میکنم از ایسوز سری n بگیرید. حالا کانفیگ های ارزون تر و قدرتمندی هم داره سری n. این سری واقعا توانایی فوق العاده و کیفیت ساخت بالایی دارن. سری g هم که دوستمون گفت فوق العاده است. اما هم گرونه هم خب اسمش روشه دیگه، به درد گیمرها میخوره.

آفلاین

#8 2016-10-13 18:53:49

pharbod
عضو
از : /
ثبت شده: 2016-08-31
وب سایت

در ادامه پیشنهادات دوستان با این سه سایت میتونی متوجه بشی کدوم لپتاپ(یا حتی کدوم قطعه سخت افزاری) با لینوکس سازگاری داره.

http://www.linux-hardware-guide.com
https://www.ubuntu.com/certification/desktop
http://www.linuxhardware.net

یادمه تقریبا ۱ سال پیش بود برای یکی از دوستانم که IdeaPad 500 داشت اوبونتو نصب کردم و تا جایی که باهاش کار کردم مشکلی نداشت. و راستی بجز سری IdeaPad سری Thinkpad لنوو هم سابقه طولانی از سازگاری با لینوکس داره.

آفلاین

#9 2016-10-13 22:39:10

AmiNimA
عضو
وب سایت

یه نکته دیگه.
این قابلیت باتری ای که لپتاپ های لنوو دارند، (شارژ باتری در محدوده درصد خاصی نگه داشته میشه تا باتری عمر بیشتری داشته باشه) که با نرم افزار energy manager در ویندوز انجام میشه در لینوکس فقط برای سری thinkpad کار میکنه. و سری ideapad در لینوکس نمیتونن از این امکان استفاده کنند. متاسفانه.

آفلاین

#10 2016-10-14 10:26:04

Salar
عضو
وب سایت

درود و ممنون از شما دوستان که راهنمایی کردید من رو، اما قبل از اینکه دو پیام آخری رو بخونم دوباره توی سیات ها چرخی زدم و توی ایسوس این مدل رو پیدا کردم ( ASUSPRO P2530UJ - F) که خوب بود ولی نمی دونم سازگار با لینوکس هست یا نه از اتفاق هم دیجی کالا جوزء پیشنهاد ویژش قرار داده، از دوستان یه خواهشی دارم که مدل مد نظرتون رو هم بگید که من سرچ کنم چون توی لنوو من هم توی تینک پد گشتم و هم لیدیا پد چیزهایی هم که من پیدا می کردم قیمتاشون بالا بود من بوجه ای که کنار گذاشتم برای خرید لپ تاپ حدوده دوملیون پونصد ششصد هست توی این حدود اگر لپ تاپ خوبی سراغ دارین حتماً به من پیشنهاد بدید با سپاس بسیار از دوستان.

آخرین ویرایش توسط Salar (2016-10-14 10:27:59)

آفلاین

#11 2016-10-14 19:58:59

pharbod
عضو
از : /
ثبت شده: 2016-08-31
وب سایت

سالار عزیز، کافی بود کلمه لینوکس رو بذاری جلوی مدل لپتاپ به این لینک میرسیدی. درسته آلمانیه (ولی من یکم میتونم بخونمش) و حتی اگه آلمانی هم بلد نباشی میبینی که لیست انواع توزیع های لینوکس رو گذاشته که به این معنیه که لینوکس رو پشتیبانی میکنه. اولش هم نوشته Kompatible Betriebssysteme که همون Compatible Operating System هستش که جلوش زده لینوکس. پس فکر کنم بتونی روش حساب کنی smile

آفلاین

#12 2016-10-15 12:03:36

Salar
عضو
وب سایت

pharbod نوشته است که:

سالار عزیز، کافی بود کلمه لینوکس رو بذاری جلوی مدل لپتاپ به این لینک میرسیدی. درسته آلمانیه (ولی من یکم میتونم بخونمش) و حتی اگه آلمانی هم بلد نباشی میبینی که لیست انواع توزیع های لینوکس رو گذاشته که به این معنیه که لینوکس رو پشتیبانی میکنه. اولش هم نوشته Kompatible Betriebssysteme که همون Compatible Operating System هستش که جلوش زده لینوکس. پس فکر کنم بتونی روش حساب کنی smile

smile
درود،ممنون از شما و دوستان که راهنمایی کردین خیلی خیلی سپاسگذارم.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB