شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-10-20 14:15:56

Salar
عضو
از : Isfahan
ثبت شده: 2016-05-25
وب سایت

ارورد failed load ldlinux.c32 بعد از ریبوت شدن سیستم:

درود بر دوستان، من در نصب آرچ به مشکل خوردم و وقتی سیستم رو ریبوت می کنم این ارور رو به من میده failed load ldlinux.c32 چکار کنم که مشکل حل بشه و دقیقاً مشکل چی هست، اضافه کنم که من دوتا هارد دارم که روی یکیش ویندوز نصب کردم و بر روی هارد دوم اقدام به نصب آرچ لینوکس کردم ممنون می شم اگر راهنمایی کنید تا مشکلم حل بشه با سپاس.

.:ما به هم کمک می کنیم چون وجود انسان همین است:.

آفلاین

#2 2016-10-20 15:01:30

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

پاسخ: ارورد failed load ldlinux.c32 بعد از ریبوت شدن سیستم:

با سلام. لطف کنین اطلاعات کامل بذارید که دوستان بتونن کمک بکنن. اگر در بوت گیر کرده اید با یه گوشی یا دوربین از ارور ها عکس بگیرید و بفرستید.

آفلاین

#3 2016-10-20 15:29:32

TUX
عضو
ثبت شده: 2016-01-31

از چه طریقی نصب کردی؟ (usb و ...)
فرمت فایل سیستمت چیه؟ (ext4 و ...)
از گراب استفاده کردی یا uefi
مشکلهای مشابه این رو با این کد حل میکنن

http://www.syslinux.org/wiki/index.php? … system#ext

mkfs.ext4 -O ^64bit /dev/sda1

البته چون دو تا هارد داری حواست باشه که آرچ sda1 هست یا sdb1 یا ...

آفلاین

#4 2016-10-20 15:51:42

Salar
عضو
وب سایت

از اخطار ها عکس گرفتم :
http://bit.do/cM54B
http://bit.do/cM54C
http://bit.do/cM54N

آفلاین

#5 2016-10-20 16:02:13

Salar
عضو
وب سایت

TUX نوشته است که:

از چه طریقی نصب کردی؟ (usb و ...)
فرمت فایل سیستمت چیه؟ (ext4 و ...)
از گراب استفاده کردی یا uefi
مشکلهای مشابه این رو با این کد حل میکنن

http://www.syslinux.org/wiki/index.php? … system#ext

mkfs.ext4 -O ^64bit /dev/sda1

البته چون دو تا هارد داری حواست باشه که آرچ sda1 هست یا sdb1 یا ...

میشه sdb1 و از طریق usb اقدام به نصب کردم از روی یه ویدئو آموزشی .

آفلاین

#6 2016-10-20 16:06:17

TUX
عضو
ثبت شده: 2016-01-31

بالاخر آرچ رو نصب کردی؟! یا داری از رو فلش بوت میکنی؟! منظورت از نصب رو دقیق بگو! neutral big_smile عکس دوما میگه که داری بوت میکنی تا نصبش کنی! این صفحه ۶۴ بیت و ۳۲ بیت مربوط به iso است و بعد نصب نمایش داده نمیشه! تو پست شماره یک اولش گفتی تو مرحله نصبی! آخرش گفتی نصب کردم! big_smile

از dd استفاده کن و مجددا iso رو روی usb رایت کن.

آفلاین

#7 2016-10-20 16:18:46

Salar
عضو
وب سایت

TUX نوشته است که:

بالاخر آرچ رو نصب کردی؟! یا داری از رو فلش بوت میکنی؟! منظورت از نصب رو دقیق بگو! neutral big_smile عکس دوما میگه که داری بوت میکنی تا نصبش کنی! این صفحه ۶۴ بیت و ۳۲ بیت مربوط به iso است و بعد نصب نمایش داده نمیشه! تو پست شماره یک اولش گفتی تو مرحله نصبی! آخرش گفتی نصب کردم! big_smile

از dd استفاده کن و مجددا iso رو روی usb رایت کن.

من از طریق این آموزش توی آپارات اقدام به نصب کردم و تک تک کارایی رو که گفت انجام دادم که نهایت به ریبوت کردن سیستم عامل رسید بعد از ریبوت شدن این صفحه امد و اون اروی که گفتم .
لینک ویدئو : http://bit.do/cM56Y

بعد اینکه چرا باید دوباره iso رو روی فلش رایت کنم ؟iso روی فلش هنوز هست.

آفلاین

#8 2016-10-20 21:07:31

mazhar
عضو

این مطلب رو ببینید. پست یکی مونده به آخر. یکی از عوارض نصب آرچ از روی ویدیو های آپارات و یوتیوب اینه که اطلاعات کافی نمیدن، بلکه یک سیستم رو هدف قرار میدن برای نصب که اکثر مردم از اون استفاده می کنن. موقعی که پارتیشن بندی میکردید میبایست ۶۴ بیت بودن فایل سیستم های ext رو غیر فعال میکردید. و همین باعث شده bootloader نتونه کارشو به درستی انجام بده.
من شدیداً توصیه میکنم از روی begginers guide ویکی اصلی، یا اگه با انگلیسی زیاد جفت و جور نیستید <راهنمای تازه کاران> ویکی فارسی خودمون اقدام به نصب بکنین. نصب آرچ ممکنه کمی طاقت فرسا باشه، صبور باشید و از روی ویکی جلو برید.

آفلاین

#9 2016-10-20 21:25:39

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

mazhar نوشته است که:

این مطلب رو ببینید. پست یکی مونده به آخر. یکی از عوارض نصب آرچ از روی ویدیو های آپارات و یوتیوب اینه که اطلاعات کافی نمیدن، بلکه یک سیستم رو هدف قرار میدن برای نصب که اکثر مردم از اون استفاده می کنن. موقعی که پارتیشن بندی میکردید میبایست ۶۴ بیت بودن فایل سیستم های ext رو غیر فعال میکردید. و همین باعث شده bootloader نتونه کارشو به درستی انجام بده.
من شدیداً توصیه میکنم از روی begginers guide ویکی اصلی، یا اگه با انگلیسی زیاد جفت و جور نیستید <راهنمای تازه کاران> ویکی فارسی خودمون اقدام به نصب بکنین. نصب آرچ ممکنه کمی طاقت فرسا باشه، صبور باشید و از روی ویکی جلو برید.

منظورت از اون قسمت قرمز چیه؟

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#10 2016-10-20 22:02:55

Salar
عضو
وب سایت

mazhar نوشته است که:

اتفاقاً بار اول که سرچ کردم وارد هیمن سایت شدم ولی کن چیزِ زیادی نفهمیدم که چیکار کنم اما با این حال نمیشه درستش کرد همین رو ؟  من می خوام کنار ویندوز نصبش کنم کلاً چند وقتیه که بدونه لینوکسم. sad

آفلاین

#11 2016-10-21 02:06:12

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

البته دوستانم به نکات فوق العاده ای اشاره کردن. منتها من هم یک سؤال از شما دارم سالار عزیز. چرا از syslinux استفاده کردید (آگاهانه)؟ البته من اون ویدئو رو ندیدم و همونطور که مظهرجان گفتن، ویدئوها دارای این ضعف بزرگ هستن که دینامیک نیستن و برای استفاده ازونها، شما مجبورید تا موقعیت مشابهی رو ایجاد کنید. ویدئوها رو برای لمس واقعی موقعیت مورد استفاده قرار بدید و نه به عنوان منبع اصلی.

آخرین ویرایش توسط Arcush (2016-10-21 02:13:27)

آفلاین

#12 2016-10-21 14:37:15

Salar
عضو
وب سایت

Arcush نوشته است که:

البته دوستانم به نکات فوق العاده ای اشاره کردن. منتها من هم یک سؤال از شما دارم سالار عزیز. چرا از syslinux استفاده کردید (آگاهانه)؟ البته من اون ویدئو رو ندیدم و همونطور که مظهرجان گفتن، ویدئوها دارای این ضعف بزرگ هستن که دینامیک نیستن و برای استفاده ازونها، شما مجبورید تا موقعیت مشابهی رو ایجاد کنید. ویدئوها رو برای لمس واقعی موقعیت مورد استفاده قرار بدید و نه به عنوان منبع اصلی.

درود بر شما، حقیقتش من هر چیزی رو که در ویدئو گفته شد همان رو انجام دادم و طرفی که آموزش داده بود از syslinux  استفاده کرد. لینک ویدئو را در پیام قبلی فرستادم که دوستان نگاهی بهش بندازن می تونید شما ببنید. من قبلاً یک بار دیگه آرچ نصب کرده بودم در ماشین مجازی البته با این تفاوت که از آموزش حسین حیدری استفاده کردم و به مشکل هم نخروده بودم این بار هم باید از همون استفاده کنم.

آفلاین

#13 2016-10-21 15:27:04

mazhar
عضو

Риал Краесис نوشته است که:

اینجا تو قسمت ext توضیح داده.

فشرده سازی و رمز گذاری filesystem های ۶۴ بیتی پشتیبانی نمیشه. من اطلاع دقیق ندارم ولی خب همین پکیج های حودمون هم یه نوع فشرده سازی محسوب میشه (تار). حالا این syslinux پشتیبانی نمیکنه ازش.

سالار عزیز، ازتون خواهش میکنم در صورت نیاز به نصب مجدد از روی راهنمای تازه کاران نصب کنین. و هرجا که لینک داده شده بود و در ویکی خودمون نبود رو میتونین در ویکی انگلیسی دنبال کنین.

اما یه مطلب دیگه smile خوشحال باشید که کارتون آسونه و لازم نیست نصب کنین. فقط bootloader رو عوض کنین مشکلتون حل میشه. تنها کاری که لازمه بکنین اینه:
این صفحه رو مطالعه کنین و پکیج syslinux رو حذف کنین.
سپس این صفحه رو مطالعه کنین و گراب رو نصب کنین.

آخرین ویرایش توسط mazhar (2016-10-21 15:42:47)

آفلاین

#14 2016-10-22 13:46:33

Salar
عضو
وب سایت

mazhar نوشته است که:
Риал Краесис نوشته است که:

اینجا تو قسمت ext توضیح داده.

فشرده سازی و رمز گذاری filesystem های ۶۴ بیتی پشتیبانی نمیشه. من اطلاع دقیق ندارم ولی خب همین پکیج های حودمون هم یه نوع فشرده سازی محسوب میشه (تار). حالا این syslinux پشتیبانی نمیکنه ازش.

سالار عزیز، ازتون خواهش میکنم در صورت نیاز به نصب مجدد از روی راهنمای تازه کاران نصب کنین. و هرجا که لینک داده شده بود و در ویکی خودمون نبود رو میتونین در ویکی انگلیسی دنبال کنین.

اما یه مطلب دیگه smile خوشحال باشید که کارتون آسونه و لازم نیست نصب کنین. فقط bootloader رو عوض کنین مشکلتون حل میشه. تنها کاری که لازمه بکنین اینه:
این صفحه رو مطالعه کنین و پکیج syslinux رو حذف کنین.
سپس این صفحه رو مطالعه کنین و گراب رو نصب کنین.

دورد بر شما و سپاس بابت پاسخی که دادین، حقیقتش دیر پیام رو دیدم و دوباره آرچ رو نصب کردم و اینبار موفق به نصبش شدم، از آموزش  در همین انجمن.

آفلاین

#15 2016-10-22 20:00:18

mazhar
عضو

تبریک smile

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB