شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-11-19 11:14:54

Hanane
عضو
ثبت شده: 2016-06-08

مشکل بالا نیامدن سیستم (فوری)

سلام من سیستم مانجاروم رو آپدیت کردم اما بعد از ریستارت دیگه دیکستاپ من بالا نیومد و بعد از روشن شدن روی صفحه سیاه با پیغام:
starting version 230
dev/sdal:clean,660816/6406144 files,6956911/25600000 blocks/
میونه و دیگه هیچ اتفاقی نمی افته.
حالا باید چکار کنم؟؟
باید دوباره مانجارو نصب کنم؟؟:(

آفلاین

#2 2016-11-19 11:36:17

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

پاسخ: مشکل بالا نیامدن سیستم (فوری)

یه tty بالا بیارید و یه بار سیستم تون رو به زور به روز رسانی کنید.

sudo pacman -Syu --force 

اگه جواب نداد اطلاعات jounrnalctl رو بذارید اینجا.

journalctl --since=today 

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2016-11-19 11:38:19)

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#3 2016-11-19 12:21:13

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

هیچ دلیلی برای نصب مجدد وجود نداره.
من یه مدت پیش مشکل مشابه برام پیش اومد، مشکل میتونه یا از درایور های کارت گرافیک (و فایل های کانفیگ) باشه یا از Xorg یا از display manager
مورد دوم که خیلی ساده حل میشه، میتونید صفحه ی مربوط به display managerتون رو مطالعه کنید، همچنین مطمئن بشید سرویسش  فعاله:

sudo systemctl enable display_manager.service

مورد اول هم میتونه دلایل مختلف داشته باشه، مثلا فایل کانفیگ مشکلی داشته باشه. من خیلی ساده یه حرف اضافه گذاشته بودم تو این فایل و سیستمم بالا نمیومد.

پ.ن: لطف کنید هیچوقت نظم انجمن رو با گذاشتن پست های تکراری به هم نریزید.
Display Manager     ترجمه ی فارسی

آخرین ویرایش توسط mazhar (2016-11-19 12:34:10)

آفلاین

#4 2016-11-19 12:40:30

Hanane
عضو

mazhar نوشته است که:

هیچ دلیلی برای نصب مجدد وجود نداره.
من یه مدت پیش مشکل مشابه برام پیش اومد، مشکل میتونه یا از درایور های کارت گرافیک (و فایل های کانفیگ) باشه یا از Xorg یا از display manager
مورد دوم که خیلی ساده حل میشه، میتونید صفحه ی مربوط به display managerتون رو مطالعه کنید، همچنین مطمئن بشید سرویسش  فعاله:

sudo systemctl enable display_manager.service

مورد اول هم میتونه دلایل مختلف داشته باشه، مثلا فایل کانفیگ مشکلی داشته باشه. من خیلی ساده یه حرف اضافه گذاشته بودم تو این فایل و سیستمم بالا نمیومد.

پ.ن: لطف کنید هیچوقت نظم انجمن رو با گذاشتن پست های تکراری به هم نریزید.
Display Manager     ترجمه ی فارسی

ببخشیدعمدی نبود که پست ها تکراری شد.

آفلاین

#5 2016-11-19 12:43:28

Hanane
عضو

برای من هم همین مشکل پیش اومده و سیستم بالا نمیاد.

آفلاین

#6 2016-11-19 13:05:49

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

برای ساختن یک فایل کانفیگ خام:
اول فایل موجود رو حذف کنید، مسیر فایل:

/etc/X11/xorg.conf

سپس با دستور زیر فایل پیشفرض رو بسازید:

Xorg :0 -configure

که این دستور فایل رو در /root یا دایرکتوری /home/$NAME قرار میده که باید اونو به مسیر فایلی که حذف کردید کپی کنید.

اطلاعات بیشتر

در ضمن هیچ عذر خواهی لازم نیست، صرفاً جهت اطلاع و حفظ نظم انجمن گفتم. smile

ویرایش: اگر مطمئن شدید که مشکل از این قسمت نیست حتماً از راه حلی که دوست عزیزم گفتن استفاده کنید، ایشون بسیار با تجربه تر هستن.

آخرین ویرایش توسط mazhar (2016-11-19 13:08:14)

آفلاین

#7 2016-11-19 14:07:52

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

ali_molaei نوشته است که:

سلام
با ctrl+alt+f2 وارد tty2 شو لاگین کن با خوندن لاگ از journalctl پیدا کن مشکل از کجاست. برای رفعش جستجو و اقدام کن.
یه بارم startx بزن ببین  توی لاگش چی مینویسه

لطفا همونطور که مظهر عزیز گفتن، در یک تاپیک به بیان موضوع بپردازید. من ارسال علی عزیر رو در تاپیک مشابه به اینجا منتقل میکنم و اون تاپیک رو حذف. ارسالهای مربوط به مانجارو و آنترگوس رو فقط در تالارهای خودشون انجام بدید. بنابراین این تاپیک رو هم به تالار مانجارو منتقل می کنم. احتمالا علی تاپیک مشابه [همینجا] رو ندیده. وگرنه چون بحث در اینجا ادامه پیدا کرده بود، ارسالش رو در همینجا انجام میداد.

ویرایش: راستی حتما اینجا رو ببینید (مخصوصا بند ت در گزارش لاگ):
http://bbs.archusers.ir/viewtopic.php?pid=5520#p5520

آخرین ویرایش توسط Arcush (2016-11-19 14:25:32)

آفلاین

#8 2016-11-19 14:26:18

Hanane
عضو

من اصلا نتونستم سیستم رو درست کنم و دیگه هیچی بالا نمی اومد. من مجبور شدم دوباره مانجارو نصب کنم.اما الان مشکلی که دوباره پیدا کردم اینه که نمیتونم زبان کیبوردم رو فارسی و انگلیسی کنم یعنی مثل قبل که با alt+shift زبان کیبورد تغییر میکرد الان تغییر نمیکنه.چه کار باید بکنم؟؟
میزکار KDE.
sad

آفلاین

#9 2016-11-19 14:37:56

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

درستش اینه که وقتی سیستم بالا نمیاد ببینید مشکل از کجاست. وقتی انجمن هست باید در انجمن مطرح کنید و پیشنهادات رو انجام بدید. اکثر ما معمولا یک سیستم دوال بوت داریم که وقتی یکیش بهر دلیلی بالا نیومد از دیگری استفاده کنیم تا وقتی مشکل اون حل بشه. بنابراین وقتی دچار مشکلی می شید با خونسردی سعی کنید حلش کنید. حالا که دوباره نصبش کردید پیشنهادم اینه که یکی دیگه هم نصب کنید تا در حالت مشابه این وضعیت بتونید بهتر جریان حل مشکل رو مدیریت کنید. راستی تغییر زبان رو باید در تاپیک جداگانه ای مطرح کنید. گرچه فکر کنم توی همین تالار تاپیک مشابهی وجود داره.

ویرایش: باز هم پیشنهاد می کنم اینجا رو بخونید (مخصوصا تیتر شماره ۱):

آخرین ویرایش توسط Arcush (2016-11-19 14:42:01)

آفلاین

#10 2016-11-19 19:18:12

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

Arcush نوشته است که:

درستش اینه که وقتی سیستم بالا نمیاد ببینید مشکل از کجاست. وقتی انجمن هست باید در انجمن مطرح کنید و پیشنهادات رو انجام بدید. اکثر ما معمولا یک سیستم دوال بوت داریم که وقتی یکیش بهر دلیلی بالا نیومد از دیگری استفاده کنیم تا وقتی مشکل اون حل بشه. بنابراین وقتی دچار مشکلی می شید با خونسردی سعی کنید حلش کنید. حالا که دوباره نصبش کردید پیشنهادم اینه که یکی دیگه هم نصب کنید تا در حالت مشابه این وضعیت بتونید بهتر جریان حل مشکل رو مدیریت کنید. راستی تغییر زبان رو باید در تاپیک جداگانه ای مطرح کنید. گرچه فکر کنم توی همین تالار تاپیک مشابهی وجود داره.

ویرایش: باز هم پیشنهاد می کنم اینجا رو بخونید (مخصوصا تیتر شماره ۱):

مخالفم!
تنها چیزی که برای درس کردن یه آرچ خراب نیاز دارید فقط و فقط یه دیسک لایو یه سر نترس برای سرو کله زدن با سیستم هست!
این دوستمونم خیلی قشنگ میتونستن با دیسک لایو و  chroot مشکلشونو حل کنن کافی بود فایل config رو پاک میکردن و دیسپلی منجرشون رو دوباره اکتیو میکردن بعد با یه اپدیت کلی سیستم رو سرحال میاوردن

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB