شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-12-05 21:42:46

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

درخواست راهنمایی از دوستان برای آینده ی شغلی لینوکسی

با سلام smile

هدف این تاپیک به اشتراک گذاشتن نظرات عزیزان انجمن به منظور هدایت افراد دیگر برای آگاهی از موقعیت های شغلی و علمی همسو و مشمول فعالیت های متن باز و لینوکسی است.

لطفا دوستانی که تجاربی دارند با ما در میان بگذارند.

من دانشجوی رشته ی نرم افزار هستم و به شدت دوست دارم ایده ها و نظراتی که اینجا مطرح میشه رو برای جهت دادن فعالیت هام در نظر بگیرم، که الان شروع به فعالیت کنم تا در آینده که باید به بازار کار وارد بشم توانایی هایی داشته باشم که در حوزه ی های لینوکسی به درد بخور تر باشه. امیدوارم برای افراد دیگه هم مفید واقع بشه.

با تشکر از همگی smile

آخرین ویرایش توسط mazhar (2016-12-05 21:43:57)

آفلاین

#2 2016-12-06 03:13:56

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

پاسخ: درخواست راهنمایی از دوستان برای آینده ی شغلی لینوکسی

پیشنهاد میکنم  وبلاگ جادی رو دنبال کنین.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#3 2016-12-10 10:47:49

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

وقتی رشته شما اینقدر مرتبط با کامپیوتره، پس احتمالش بالاتر میره که بتونید در رشته خودتون فعالیت کنید. درچند سال پیش، شناخت و تعداد کاربرای گنو/لینوکس خیلی خیلی کمتر از حال حاضر بود. بنابراین نه اهمیتش اینقدر مشخص بود و نه بخاطر کمبود متخصص، گرایش موسسات و شرکت ها بهش درخور توجه. اما الان حداقل و در بدبینانه ترین شرایط، در اینمورد تعداد کاربرها (ی خوب) در قیاس با سال های قبل چندین برابر شده و همینطور هم درحال اضافه شدنه. مطمئنا جامعه شرکت ها نیاز رو هم بیشتر احساس می کنن و هم به دنبال متخصصین قویتر میگردن. بنابراین وضع با سالهای قبل متفاوت خواهد بود (به این معنی که مثل قبل بخاطر وجود متخصص های کم، وجود مدرکی که نشوندهنده تخصص باشه، کم اهمیت نیست). بنابراین پیشنهاد من اینه که در خط واقع بینی حرکت کنید و برای شروع، هرچه زودتر همه مدارک LPIC رو بگیرید. این کار، دو سود دیگه هم داره. هم باعث یک اعتماد به نفس میشه، هم یک مطالعه خوب و قوی خواهید داشت برای گرفتن این مدارک که خودبخود، دانشتون رو خیلی بالاتر میبره.

آفلاین

#4 2016-12-10 23:32:20

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

ممنون از هردوی شما عزیزان.

وبلاگ جادی رو دیده بودم ولی هیچوقت فرصت و حوصلشو نداشتم کامل بخونم ولی با پیشنهاد شما شروع کردم و فعلاً مشغول کتاب {فقط برای تفریح} لینوسم.

آرکوش جان واقعا ممنون، توی حرفات یه امید خاصی هست smile حتماً مدارک LPIC رو دنبال میکنم و کار های لازم رو انجام خواهم داد، البته سخت میشه جایی پیدا کرد برای گرفتن این مدارک تو شهرستان ها hmm sad

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB