شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-12-09 21:59:43

jarvisai
عضو
از : Tehran
ثبت شده: 2016-12-09

نصب ارچ در لپ تاپ ایسوس سری SOLVED -- n552vw-A 4K

با عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید من در این ورژن از لپ تاپ نصب ارچ و شروع کردم
دو تا هارد دیسک دارم یکی اس اس دی که اسمش dev/sda هست و دیگری هارد دیسک هست dev/sdb

دوتا کارت گرافیک داره یکی اینتل intel 530 یا intel 560 یکودومشون و دیگری انویدیا هست nvidia gtx 960m

سی پی یوشم core i7 4790 هستش

12 gb هم رم دارد

صفحه نمایش هم 4k هست

من نصب و شروع کردم منبع نصبم هم ارچ ویکی انگلیسی و راهنمای نصب خوده انجمن خودمون اما مشکلاتی دارم

مشکلات من اینا هست
۱ - من می خوام توی UEFI و هارد هایی با نوع GPT نصب کنم
۲ - ۶۴ بیت می خوام نصب کنم
۳ - بعد چون می خوام یه لینوکس دیگه رو هم نصب کنم نمی دونم چه جوری duel boot کنم البته می دونم چه جوریه راشو گیر کردم موقع اجرا (حسابی دهنم ساف شد)
۴ - موقع بوت از روی فلش باید از دستور nomodeset در اپشن بوت لینوکس روی ایزوی یو اس بی استفاده کنم که در این صورت باید موقع بوت UEFI در اون چهار گزینه روی گزینه اول کلید e رو بزنم تا بتونم تایپ کنم nomodeset
اینجوری هم نوشته ها بزرگتر میشن هم موقع ریبوت وسط نصب umount -R این موقع سیستم ریبوت شه چون یه بار بدون nomodeset رفتم اما گیر کرد وسط ریبوت شدن

حالا من نصب و شروع کرد
م

برای اینکه بوت کنم

nomodeset

نوشتم

خب مشکل من از جایی شروع مشیه که می خوام بوت لودر نصب کنم با توجه به اون سخت افزار ها چی نصب کنم

من یه بار gummiboot بوت نصبیدم اما بعدش توی کارت گرافیک گیر کردم فهمیدم که باید bumblebee نصب کنم اونم بلد نیستم اگه کسی می تونه و وقت داره منو کامل تا نصب موفقیت امیز ارچ راهنمایی کنه ممنون میشم و خودم تا به حال نزدیک به ۱۲ بار ارچ نصب کردم و شکست خوردم هر دفعه تو یه چیزی ولی مشکل اساسی من توی بوت لودر و گرافیک کارت هست

توی نصب syslinux هم به اررور cannot find ldlinnux.c32 بعد از روشن شدن سیستم برخورد کردم که فهمیدم باید توی دستور mkfs.ext4 -O^64bit dev/sdaX استفاده کنم چون سیس لینوکس از ۶۴ بیت پشتیابنی نمی کنه

اگه میشه منو تو نصب ارچ با هارد جی پی تی در فارم ویر یو ای اف ای در ورژن ۶۴ بیت با بوت لودر گراب راهنمایی کنین ممنون میشم لنگ این لامصبم اها توی مدیریت دکستاپ هم سینامون رو دوست دارم و xfce این دوتا

دیگه فک کنم همه چی معلومه اگه سوالی مبهمه بپرسید
منم جواب بدم مرسی

اها یه چیزی ببخشید اینو اینجا می پرسم گفتم توی همین پست موضوش بر طرف شه
من توی درست کردن اکانت توی ارچ ویکی مشکل دارم جواب این سوال چیه ؟
What is the output of "pacman -V|base32|head -1

آخرین ویرایش توسط jarvisai (2016-12-11 15:10:54)

آفلاین

#2 2016-12-09 22:22:29

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

پاسخ: نصب ارچ در لپ تاپ ایسوس سری SOLVED -- n552vw-A 4K

با سلام و عرض ادب

امیدوارم بتونید با موفقیت آرچ رو نصب کنید و ازش لذت ببرید.

مطمئنید که صفحه های ویکی رو دقیق جلو رفتید؟ مخصوصاً راهنمای نصب ویکی انگلیسی و خودمون. این مشکلات خیلی هم خوب توضیح داده شده تو ویکی.
برای نظم انجمن هم سعی کنید توی تاپیک های مختلف مطرح کنید سوالا رو.

راستی ارچ یه روزه نصب نمیشه smile حوصله داشته باشید و ازش لذت ببرید که فقط یه بار این کارو انجام میدید.

jarvisai نوشته است که:

اها یه چیزی ببخشید اینو اینجا می پرسم گفتم توی همین پست موضوش بر طرف شه
من توی درست کردن اکانت توی ارچ ویکی مشکل دارم جواب این سوال چیه ؟
What is the output of "pacman -V|base32|head -1

این دستور رو باید در ترمینال آرچ وارد کنید و خروجیش رو به عنوان جواب به سایت بدید.
الان که آرچ نصب ندارید خروجی سیستم من این بود:
BIQC4LJNFYQCAIBAEAQCAIBAEAQCAIBAEAQCAICQMFRW2YLOEB3DKLRQFYYSALJANRUWEYLMOBWS neutral

آخرین ویرایش توسط mazhar (2016-12-09 22:38:07)

آفلاین

#3 2016-12-09 22:51:53

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

من یه کم گیج شدم. چون دارم برداشت می کنم که شما دارید بوت لودر رو با درایور گرافیک در ارتباط قرار میدید. لطفا جزئیات پارتیشن بندیتون رو به ما نشون بدید. این بسیار مهم هست که بوت لودر رو دارید کجا نصب می کنید (و آیا براش یه پارتیشن درنظر گرفتید).

آفلاین

#4 2016-12-10 00:23:10

jarvisai
عضو

بله چشم مقررات رعایت میشه ببخشید

با سلام جزییات پارتیشن های من  از این قراره

image.jpg

کل ارچ و میو خوام توی sdb نصب کنم که از نوعه hdd هست

اما اگه می تونید راهنماییم کنید بتونم از هر دو هاردم استفاده کنم خیلی خوب میشه

چون اون یکی sda از نوعه ssd هست و میگن که باید discard اضافه کنی به fstab ولی من این کارو کردم مشکل داشتم

کلا از این جا به بعد من به راهنمایی متخصصان نیاز دارم چون تا اخرشم رفتم و هر ۱۲ مورد هم مشکل داشته ارچ و یا بوت نشده یا گرافیک مشکل داشته یا همخونی گرافیک با انویدیادی من مشکل داشته هر دفعه یه چیز این ویکی هم اینقدر بزرگه ادم گیج میشه هی از صفحه ی راهنمای تازه کار ها باید به صفحه های دیگه لینک کنی

ممنون سوال داشتین بپرسین

این و من نصب کنما یه کار تقریبا بزرگ کردم  خیلی ها هم لپ تاپشون مثل منه مدل جدیده و این مشکلاتو خواهند داشت

مرسی ممنون بعد اگه بشه می خوام بعد از موفقیت یه راهنمای جامع و همه جانبه درست کنم برای نصبش تا کسی مثل من بعد از ۱۲ یا ۱۳ بار داغون نشه تقریبا دو هفته اس دارم ارچ نصب می کنم خخخ

بازم مرسی از اینکه وقت گذاشتین

اونم پارتها هم هنوز فرمت نشدن خام خام هستن

میدونم که باید برای پارتیشن بوت با fat32 فرمت کنم و بقیه ext4

آخرین ویرایش توسط jarvisai (2016-12-10 00:53:54)

آفلاین

#5 2016-12-10 01:21:47

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

سلام. میدونم که شما میخواین آرچ نصب کنین. و نصب آرچ هم اگه آدم اوستا کارش نباشه مثل این میمونه که بدون مهارت کافی آدم بخواد مجسمه بسازه!!
من در مدل مشابهی از این لپتاپ یعنی n501vw مانجارو نصب کردم. که میتونی راجع بهش  اینجا بخونی. که صد البته به پیچیدگی و ناممکنی نصب آرچ نیست. فقط اینو بگم که نه مشکل bumblebee خواهی داشت، نه مشکل بوت لودر، نه مشکل UEFI و نه مشکل هنگ کردن موقع چیزی.
و پیشنهاد من اینه که سیستم عامل ها رو روی هارد ssd نصب کن. چون سرعت بوت فوق العاده وحشیانه میشه! الان از لحظه ای که من دکمه پاور رو میزنم تا لحظه آماده به کار شدن سیستم فقط ۴ تا ۵ ثانیه است! از طرفی سرعت لود شدن نرم افزارها هم خیلی زیاده. بنابراین پیشنهاد میکنم فایلهای خودت رو بذاری روی hdd و سیستم عامل رو روی ssd نصب کنی.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#6 2016-12-10 01:39:56

jarvisai
عضو

بله منم با نظره استاد امینیما موافقم چون سیستم عامل ویندوز ۱۰ با اون سنگینی و پنجاه تا تسک همزمان روی اس اس دی برای روشن شدن به ۵ ثانیه زمان احتیاج داشت که با وجود لینوکس اونم ارچ فک کنم واقعا عالی میشه ولی بلد نیستم این کار و بکنم یعنی منظورم هماهنگ کردن اینا و درست انجام دادنشون چون برای اس اس دی باید یه کارهایی اظافه بر سازمان اچ دی دی انجام بدی که من همشو نمی دونم و به مشکل برمیخورم
پس این تا اینجا پارتیشن root va boot va swap شد روی اس دی دی و پارتیشن home روی اچ دی دی.

مرسی تا اینجا از شما تشکر می کنم فقط اگه میشه راهنمایی کنین در ساخت این چهار پارتیشن به این شکل که از اولش خوب بره جلو
با تشکر

فقط یه سوال داداش امین
توی سایتت اون جایی که خط خورده یعنی اشتباهه ؟؟

آخرین ویرایش توسط jarvisai (2016-12-10 02:15:15)

آفلاین

#7 2016-12-10 02:12:35

AmiNimA
عضو
وب سایت

استاد خودتی wink
اونجایی که خط خورده یعنی اشتباهه.

به نظر من پارتیشن swap برای لپتاپی که رم ۱۲ داره لازم نیست. تا اونجایی که من میدونم swap برای مواقعی بود که رم کم میومد و سیستم میرفت از swap بعنوان رم استفاده میکرد. و قانونش این بود که دو برابر مقدار رم باید باشه. مثلا اون زمان های دور اگه یکی رم 512مگابایت داشت، باید برای swap یک گیگ در نظر میگرفت.

من در مانجارو هیچ کار اضافی ای برای نصب روی ssd انجام ندادم. خود برنامه نصب کننده موقع نصب پارتیشنی که ویندوز روش نصب بود (۱۲۰ گیگ) نصف کرد، نصفه ی ویندوز سر جاش موند و هیچ آسیبی ندید، و در ۶۰ گیگ بعدی مانجارو نصب شد. برای UEFI هم کاملا مشخصه و خودش میفهمه چکار باید بکنه!

من پیشنهاد میکنم فقط یک پارتیشن اختصاص بدی به root برای لینوکس. همین. پارتیشن boot هم چون میخوای UEFI باشه جدا باید باشه. دیگه برای home چیزی جدا نکن. البته اگه قصد داری هرگز ویندوز نصب نکنی، کل hdd رو بذار home و فرمت ext4 هم بکن. اما اگه فکر میکنی به هر دلیلی در آینده ممکنه ویندوز نصب کنی این کارو نکن. فرمت hdd بذار ntfs بمونه و برای کل لینوکس (به جز boot) فقط یک پارتیشن در نظر بگیر. بعدا میتونی توی فولدر home کاربری خودت از دایرکتوری های خودت در hdd شورت لینک درست کنی و عین همون فولدرها رو توی فولدر home خودت داشته باشی. در واقع فولدر home ماهیت خودش رو حفظ میکنه، اما پوشه هایی مثل documents, musics, pictures, videos میشن شورتکاتی به پوشه هایی با همین اسم در مسیر اون پارتیشن hdd که ماونت خواهد شد!

آفلاین

#8 2016-12-10 02:21:36

jarvisai
عضو

پس من برای نصب  اینجوری می کنم
کل اچ دی دی میشه /dev/sdb1 /mnt /home
و در اس اس دی میشه
/dev/sda1 /mnt/root
/dev/sda2 /mnt/boot

فرمت هرکدوم هم به ترتیب
mkfs.ext4 برای هوم
mkfs.ext4 برای روت
mkfs.fat -F32 هم برای بوت

آخرین ویرایش توسط jarvisai (2016-12-10 02:24:55)

آفلاین

#9 2016-12-10 02:35:38

AmiNimA
عضو
وب سایت

اینجا هم راهنمای خیلی خوبی داره برای نصب آرچ روی این لپتاپ. بخونی بد نیست.

آفلاین

#10 2016-12-10 03:07:57

jarvisai
عضو

راهنمای عالی بود مرسی بابت این راهنما انجامش می دهم و جواب را به شما ارجا می کنم

قطعا مدل پارتیشن های بنده هم شبیه اون کاربر خواهد شد نظرتون چیه در مورد این مدل پارتیشن بندی ؟؟

IMG_0985.PNG

فقط یه سوال تا اینجا فعلا
میشه بگید دکستاپ های cinnamon و xfce به صورت کاملا جدید و کامل چگونه نصب میشن روی ارچ
چون میز کار مورد علاقه من xfce برای سبکی و زیبایی و cinnamon برای کاملی و زیبایی و ترکیب گنوم و xfce هست
البته kde رو هم دوس دارم اما برخی استادان میگن kde سنگین هست و مناسب نیست

نظر شما در این مورد چیست و چه میز هایی رو به شخص خودتون انتخاب کردید ؟؟

آخرین ویرایش توسط jarvisai (2016-12-10 03:14:08)

آفلاین

#11 2016-12-10 09:36:01

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

منم در مورد پارتیشن بندی کاملاً با استاد موافقم big_smile فقط در مورد swap مطمئن بشید که برنامه ی خیلی پرخوری مثل blender نخواهید داشت. چون گاهی من با وجود ۱۶ گیگ رم به swap هم نیاز پیدا میکنم. فقط در صورتی که چنین استفاده ای ندارید بیخیال swap بشید.

در مورد kde هم با این سیستمی که شما دارید اصلا لازم نیست نگران باشید ( البته برای تفریح میتونید هرسه رو نصب کنید تا متوجه بشید چی میگم smile ). kde چون مدت زیادی از توسعه ش نگذشته یکم باگ کوچیک داره ولی جای نگرانی نیست و همه ی وظایف رو به خوبی مثل همه ی DE های دیگه انجام میده.

برای نصب هم اول باید برید سراغ Xorg و نصبش کنید با استفاده از ویکی، و سپس هر کدوم از دسکتاپ هایی که میخواین رو خیلی ساده با نصب پکیجش نصب کنین (و در مواردی مثل xfce فکر میکنم که باید دستی به فعال کردن سرویس display manager بپردازین).

آخرین ویرایش توسط mazhar (2016-12-10 09:37:25)

آفلاین

#12 2016-12-10 11:53:35

AmiNimA
عضو
وب سایت

پارتیشن های اون راهنما به دلخواه خودش چند تا پارتیشن کرده. این دیگه سلیقه ایه.
من الان پارتیشن هام اینجوری هستن:

Device         Start       End   Sectors  Size Type
/dev/sda1       2048    534527    532480  260M EFI System
/dev/sda2     534528    567295     32768   16M Microsoft reserved
/dev/sda3     567296 124807168 124239873 59.2G Microsoft basic data
/dev/sda4  249047040 250068991   1021952  499M Windows recovery environment
/dev/sda5  124807170 249047039 124239870 59.2G Linux filesystem

Disk /dev/sdb: 931.5 GiB, 1000204886016 bytes, 1953525168 sectors
Device     Start        End    Sectors   Size Type
/dev/sdb1   2048 1953523711 1953521664 931.5G Microsoft basic data

با اینکه هیچ وقت با ویندوز هیچ کاری ندارم، اما دلم نیومد ویندوز اورجینال لپتاپ رو از بین ببرم.
اما اگه قرار بود ویندوز رو پاک کنم از روی هارد، کل درایو ssd رو میدادم به لینوکس (البته با احتساب پارتیشن بوت) و بعد کل هارد hdd رو میدادم به home.

در مورد دسکتاپ، مطمئن باش که سرعت ssd اونقدر بالاست که هیچ تفاوتی در اجرای دسکتاپها به چشمت نمیاد. اگه طرفدار gtk هستی گنوم بریز و لذتش رو ببر. بسیار روان و سریع و مدرن. حیفه روی همچین غولی xfce بخوای بریزی. من یه لپتاپ ASUS eeepc ضعیف داشتم که روش xfce داشتم. اما روی این...
گرافیکی که گنوم بهت میده هیچ دسکتاپ دیگه ای توی gtk بهت نمیده. واقعا محشره. cinnamon رو دوست ندارم چون احساس میکنم یه موجود تراریخته و دستکاری شده است که خوبیاش اونقدری قوی نیستن که بخوام بجای گنوم شل از اون استفاده کنم. KDE رو هم دوست ندارم (فقط به دلیل سلیقه). اما روی یه لپتاپ لنوو یه پله ضعیف تر از این لپتاپ KDE نصب کرده بودم. هم بسیار زیبا بود و هم سریع و بدون اشکال. اما چون طرفدار شلوغی و هزار و یک جور تنظیمات تو در تو نیستم برای خودم استفاده نمیکنم.

روی این لپتاپ نگران اجرای هیچ چیزی نباش.

آفلاین

#13 2016-12-10 20:01:29

jarvisai
عضو

با سلام خدمت استادان عزیز من از دیشب تا امروز تو دانشگاه همش دارم روی ارچ کار میکنم البته بدی این نصب ارچ یکیش نیاز به اینترنت و دانلود تقریبا پونصد مگابات شیشصد مگابایت دانلود نیاز داره کامل چون پک من و با دکستاپ مورد علاقه رو بنصبیم زیاد میشه منم نتم باید توش ذغال بریزی تا دانلود کنه

مرسی بابت راهنمایی استادمون  مازهر در مورد پارتیشن swap
پس ما هم یه ذره بهش فضا میدیم  با فرمت swap

پارتیشن efi هم fat ۳۲ می زاریم
بقیه رو هم ext4
درسته عزیزان ؟

در مورد  دکستاپ هم تشکر می کنم پس گنوم می ریزم کاملش و اگه دستورشو دارین برای کامل نصب کردنش اینجا بزارید ممنون میشم . گنوم جدید البته

من الان شروع می کنم و در حین کار به مشکلی برخوردم از درخواست راهنمایی از استادان دریغ نخواهم کرد

آخرین ویرایش توسط jarvisai (2016-12-10 20:02:26)

آفلاین

#14 2016-12-10 20:40:59

jarvisai
عضو

با سلام دوباره

اینم پارتیشن بندی های من چطور شد

IMG_1007.JPG

دارم پک استرپ نصب می کنم با این دستور

pacstrap -i /mnt base base-devel git wget

آفلاین

#15 2016-12-10 23:48:42

jarvisai
عضو

سلام اقا من نصب کردم ارچ و فک کنم بوتم هم موفق بود اما به این ارور برخورد کرد چی کار کنم ؟
گIMG_1009.JPG

آخرین ویرایش توسط jarvisai (2016-12-11 14:18:18)

آفلاین

#16 2016-12-11 00:55:20

Arcush
Moderator

من تاحالا در چنین وضعیتی گیر نیفتادم. بنابراین، مطمئن نیستم که دقیقا باید چیکار کنید. اما طبق سرچی که کردم، ارسال شماره ۴ در اینجا تقریبا همه جا یک روش پیشنهادی هست:
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php … 4#p1059124
پس شما باید chroot کنید به آرچی که نصب کردید و در دایرکتوری روت اون آرچ که توی محیط chroot مانتش می کنید، دستوراتی که گفته رو بزنید. لینک نحوه chroot هم در همون ارسال وجود داره.
------------
راجع به پارتیشن بندیتون، علیرغم توضیح امین و مظهر عزیز -به نظر من- یک پارتیشن بندی بهینه انجام ندادید (در عکسی که توی ارسال 14# گذاشتید، معلوم نیست sda3 واسه چیه). مضاف بر اینکه اون عکس در مرحله ای گرفته شده که حداقل به من کمکی نکرد تا مطمئن بشم روت و بوت درست مانت شدن (قبل از مانت کردن عکس گرفتید؟).
-----------

jarvisai نوشته است که:

دارم پک استرپ نصب می کنم با این دستور

pacstrap -i /mnt base base-devel git wget

بش اسکریپت pacstrap در بسته arch-install-scripts قرار داره (که توی ایزوی آرچ وجود داره و توی آرچی که نصب می کنید به صورت پیشفرض، نه) و بصورت پیشفرض گروه بسته های base رو نصب می کنه. غالبا گروه base-devel رو هم با اون نصب می کنن.
-----------
پ.ن: صرف نظر از موضوعات اصلی این تاپیک، لطفا دو نکته رو رعایت کنید. اول اینکه تعداد تصاویر ارسالی زیاده. بنابراین اونها رو پیوست کنید و نه اینکه بصورت لینک مستقیم قرارشون بدید. همچنین، لطفا در نوشتار خودتون دقت بیشتری کنید. یادم میاد یک شاعر معاصر یک بار گفته: "بِدَف!" و ازونجا یک بار دیگه فاتحه نوشتار ما خونده شد. استفاده از افعال اشتباهی مثل "نصبیدن"  حتی در محاوره هم، صورت خوشایندی نداره. بنابراین لطفا با حوصله بیشتری بنویسید.

آخرین ویرایش توسط Arcush (2016-12-11 01:13:56)

آفلاین

#17 2016-12-11 14:17:55

jarvisai
عضو

با سلام
در وحله ی اول از اقای moderator تشکر کرده .

پارتیشن ها درستن sdb3 و sda3 برای یک سیستم دیگه هستن و بقیه رو در عکس مشاهده می کنید.

عکس ها را برای نشان دادن وضعیت لپ تاپ نشون دادم.

بله قوانین رعایت می شود مرسی

از استادانمون اقای امین و مظهر هم تشکر کرده
من در اون ارور فقط دوباره با فلش بوت کردم و بعد پارت ها را دوباره درست مونت کردم و بعدش با دستور

mkinitcpio -p linux 

دوباره به ساختن ایمیج ارچ کردم و البته دوباره PARTUUID پارتیشن روت و چک کردم و اشتباه بود چون بار اول توی مرحله ی genfstab اون موقع من یاداشت کردم UUID رو اما مثل اینکه در مراحل بعدی UUID تغییر کرده بود و با دستور blkid پارت روت رو یاداشت کردم UUID جدید و و دیدم فرق کرده برای همین اون bootctl اشتباه شده بود فایل کانفیگش و رفتم درست کردم درست شد. بعدش xorg و بعدش mesa libgl و بعد bumblebee و بعد گنوم رو نصب کردم و الان در دکستاپ گنوم با محیط گرافیکیه درست همراه با پس زمینه کیبورد درست اینترنت هم درست و ترکیب کلید های ایسوس هم در تنظیماته نور صفحه و کیبورد هم درست و صدا البته . همه چی درست شد
اقایون تشکر می کنم و یک مسئله جالب
چون تصویر من 4k هست این گنوم چه خفن شده واقعا بعد توی ویندوز اگر رزولیشنو به ۴K بزاری همه چی اینقدر ریزه که قابله خواندن نیست اما با این حال لینوکس خیلی خوب عمل کرده در این زمینه چون همه چی خوب و با کیفیت 4K خیلی خفن واضحه

سوالی داشتین بپرسین من می خوام یه اموزش درست کنم برای کار هایی کردم و نصب شد.
عکس هم دیگه از ارچ نصب شده نمی زارم تا تایپیک به دستور اقای مودریتور عکساش زیاد نشه.

فقط من چند سوال دارم

۱- اقایون من چه جوری pacaur رو نصب کنم تا بتونم تم گنوم arc رو بریزم چون تم خوده گنوم برام جالب نیست
۲ - اگر پکیج های نرم افزاری خوب میشناسین به من بگین ممنون میشم چون من نمی خوام ویندوز نصب کنم بنابراین می خوام تا جایی که امکان داره کار های توی ویندوز رو بتونم با ارچ انجام بدم
۳ - و یه سوال دیگه برای تمیز کردن ارچ مثلا کش ارچ یا فایل های غیر قابل استفاده در سیستم ارچ و چه جوری پاک کنیم کاری که توی ویندوز با ccleaner انجام می دادیم مثلا
۴ - برای نصب ویرتوال باکس در ارچ چی کار کنم می خوام توی ارچ ماشین مجازی داشته باشم ؟

آفلاین

#18 2016-12-11 15:08:49

jarvisai
عضو

با سلام
من خودم فهمیدم
من packer و نصب کردم برای دریافت پکیج های ای یو ار
پکیج های نرم افزاری هم از همون ویکی گرفتم

فقط اگه میشه منو در نصب ویرتوال باکس و تمیز کردن ارچ راهنمایی بکنین ممنون میشم
من پست و Solved می زنم.

آفلاین

#19 2016-12-11 18:10:42

Arcush
Moderator

خوبه که نصب کردید. اما لطفا این رو درنظر داشته باشید که هر تاپیک فقط برای یک سوال هست. بنابراین ما به پرسش و پاسخ در این تاپیک ادامه نمیدیم و لطفا هر پرسش رو در یک تاپیک جدا مطرح کنید (گرچه اگر توی همین انجمن سرچ کنید، برخیشون پاسخ داده شدن). فراموش نکنید که رعایت نظم برای ما حتی از حل مساله مهم تره.

آفلاین

#20 2016-12-12 00:40:07

AmiNimA
عضو
وب سایت

توی وبلاگ من بگرد چیزای خوبی پیدا میکنی در مورد گنوم و آرچ (مانجارو).
در مورد رزلوشن 4k هم بگم، طبق تجربه ای که با 4k توی گنوم داشتم برنامه هایی که هنوز خودشون رو با این رزلوشن آپدیت نکردن فونت ها و آیکن های بسیار ریزی خواهند داشت. به نظر من بهتره فعلا بیخیال رزلوشن 4k بشیم و به 1152 در 2048 قناعت کنیم. که البته رزلوشن بالاییه و حداکثر رزولوشنیه که چیزی ریز تر از حد معمول نمیشه.

آفلاین

#21 2016-12-12 03:05:27

jarvisai
عضو

با تشکر از شما امین گرامی چشم و مرسی منم رزولیشنو به اون اندازه تغییر دادم و کیفیت خوبی هم گرفتم
فقط مشکلش این بود که یه دور باید ریست می شد اونم با دستور reboot ر ترمینال نه با کلیک بر روی ریست نمی دونم چرا ?

آفلاین

#22 2016-12-12 08:25:38

Arcush
Moderator

این تاپیک به هدف اصلی خودش که نصب آرچ بود، رسیده. بنابراین برای جلوگیری از پراکندگی مطالب، بسته میشه.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB