شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-12-29 22:29:18

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

[حل شد] انتخاب ابزار های مناسب برای نوشتن یک web service

با سلام

مدتی پیش به یک دوره ی طراحی و پیاده سازی سمت سرور و کلاینت رفتم.
کلیّت ماجرا از این قرار بود که با استفاده از فریم ورک spring boot (که همونطور که میدونید مربوط به جاوا هستش) یک وب سرویس برای سمت سرور میساختیم که از دیتابیس postgresql استفاده می کرد و به کمک json انتقال اطلاعات انجام می شد. سپس به کمک Angular JS برنامه ی تحت وب رو ساختیم و همچنین برنامه های native رو برای اندروید و IOS نوشتیم. در نهایت به این منجر شد که یک فایل jar خروجی گرفتیم و روی یک سیستم متصل به اینترنت اجرا کردیم و با این روش تونستیم با هرسه platform های اندروید IOS و web application به این سرور دسترسی پیدا کنیم (چیزی شبیه به اینکه میتونید با این پلتفورم ها به اینستاگرام دسترسی پیدا کنید در حالی که اونا فقط یه سرور دارن).

دوره ی خیلی جالبی بود ولی من یه مشکل اساسی باهاش داشتم، اینکه شعار دوره "تنبلی یک فضیلت است" بود. حالا میخوام این راه رو ادامه بدم منتها به روش خودم smile یعنی سیستم رو از پایه طرح ریزی کنم. نه اینکه از فریم ورک های آماده و مهیا (که خدا میدونه چه عواقبی داره) استفاده کنم.

درخواست من از همه ی شما عزیزان اینه که با توجه به تجربیات ارزشمندون راهنمایی ها و پیشنهاد هایی ارائه بدید که بتونیم راهمونو پیدا کنیم. اینکه هر زبان برنامه نویسی و ابزار هم برای پروژه ی خاص خودش لازمه رو میدونم، اما نوشتن یک سیستم پایه برای من و دوستانم که هدف های startupی داریم خیلی مهمه، اینطور که نه مجبور باشیم از ابزار آماده استفاده کنیم و نه لازم باشه برای طراحی وب سرویسمون هفته ها وقت بذاریم که فقط یه بخش کوچیک رو انجام بدیم ( در مدت زمان معقول، حداقل یه خروجی قابل قبول بتونیم بگیریم).

ممنون از توجهتون
منتظر نظر ها و پیشنهاد ها هستم smile با احترام، مظهر

آخرین ویرایش توسط mazhar (2017-01-01 21:56:08)

آفلاین

#2 2016-12-31 18:06:28

mazhar
عضو

پاسخ: [حل شد] انتخاب ابزار های مناسب برای نوشتن یک web service

گزارش پیشرفت:
بنا بر جست و جو در سایت های متفاوت به این نتیجه ی جالب رسیدم! {با هر زبان برنامه نویسی میشه وب سرویس نوشت}. در پروژه های بزرگ مشکل زبان یا تکنولوژی استفاده شده نیست، بلکه مشکل راحتی بیشتر اعضای تیم با اون تکنولوژی هاست. جاوا بر خلاف چیزی که من فکرشو میکردم اصلا کم نیاورده که هیچ، بلکه جز بهترین هاست!

آفلاین

#3 2017-01-01 13:08:00

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

مظهر عزیز اگه فقط مشکل تون راه اندازی یه وب سرویس هست قبلا یه تجربیات دست و پا شکسته ای داشتم ازش.
میتونی تو این لینک یکم مقدمه شو بخونی.
اینجا هم یه ویدیوی کوتاه آموزشی هست که با استفاده از WSDL تو اکلیپس پیاده سازی شده.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2017-01-01 13:08:54)

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#4 2017-01-01 14:35:30

mazhar
عضو

واقعاً ممنون سعید جان smile خیلی هم عالیه مطالب. حتماً استفاده خواهم کرد smile باز هم ممنون

آفلاین

#5 2017-01-01 21:03:45

LinArcX
عضو
وب سایت

خواهش میکنم مظهر عزیز.کاری نکردم.

آفلاین

#6 2017-01-01 21:41:55

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

عه عه. این رو چرا تو ویکی ویدئوها نذاشتی سعیدجان؟

آفلاین

#7 2017-01-11 01:51:02

LinArcX
عضو
وب سایت

smile
عیسی عزیز این ویدیو مال زمانی بود که هنوز بخش ویدیوهای ویکی مون فعال نبود.گرفتم گفتم شاید یه روزی به درد یکی بخوره.
البته اگه شما صلاح میدونین میذارمش تو ویکی.ولی چون تو حوزه برنامه نویسی هست به نظرتون مشکلی پیش نمیاد تو ساختار ویدیوهای ویکی؟
(معمولا اکثر ویدویوهامون ارتباط مستقیم/غیر مستقیمی با گنو/لینوکس دارن.)اما حس میکنم این موضوعش یکم پرته از هدف ویدیوهای ویکی.
حال باز نظر شما اولویت خواهد بود.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2017-01-11 01:54:56)

آفلاین

#8 2017-01-11 13:26:46

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

به نظر شخصی من، تناقضی وجود نداره. چراکه ویدئو هم کیفیت خوبی داره و هم اینکه اگه نگرش آموزشی داشته باشیم، قابل استفاده خواهد بود. من میخوام یه مثال با کمترین ارتباط بزنم. مثلا تصور کنید شخصی یه ویدئوی آموزشی در ارتباط با متلب (Matlab) ساخته. اگه کیفیت خوبی داشته باشه، چرا نتونیم ازش استفاده کنیم؟ چه اینکه متلب توی گنو/لینوکس هم استفاده میشه و همینطور وقتی میتونه جنبه  آموزشی داشته باشه، بودنش خیلی بهتر از نبودنشه. راستی سعیدجان، اگه "نظر شخص" در انجمن در اولویت باشه نسبت به "نظر اشخاص" ، از همونجا به بعد، فاتحه انجمن رو باید خوند.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB