شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2015-11-07 22:30:14

Programmer
عضو
از : root/
ثبت شده: 2015-10-01

مشکل با کارت گرافیک amd radeon

سلام دوستان
سیستم بنده زمانی که بالا میاد یک error درباره کارت گرافیکم میده ! البته قبلا همین جا گفتم error چی هست http://bbs.archusers.ir/viewtopic.php?id=134 ! حالا می خوام هم کارت گرافیک و سرور X رو یکبار کامل پاک کنم و دوباره نصب کنم شاید مشکلم برطرف شد ! میشه بنده رو راهنمایی کنید برای اینکار چ کدی رو باید بزنم ؟!

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به بلاگ من سر بزنید smile
به اینستاگرام من سر بزنید smile

آفلاین

#2 2015-11-08 00:16:06

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: مشکل با کارت گرافیک amd radeon

البته در اون تاپیک، شما اشاره کردین که هم کارت گرافیک و هم xorg رو بازنصب کردین. از مجموع حرفایی که توی اون تاپیک زدیم، من نتیجه می گیرم که این یک باگه و برمیگرده به درایور کارت گرافیک شما.

من یه ایده دارم برای اینکه مطمین بشیم که یک باگ هست: یک آرچ موازی با این یکی نصب کنید و البته با کرنل استیبل یک نسخه پایین تر. فقط هم درایور کارت گرافیک رو روش نصب کنید. بعد ریبوت کنید و ببینید که هنوز هم این خطا هست؟

آفلاین

#3 2015-11-08 11:37:07

Programmer
عضو

Arcush جان بنده اینکار رو کردم اما فکر کنم اشتباه انجام دادم ! دلیل حرفم هم این است که زمانی که می خوام تا دوباره یک بسته حذف شده رو نصب کنم بدون دانلود کردن اون رو نصب می کنه ! (البته ی حالتی هم در نظر میگیرم که فکر کنم فایل نصبی بر روی سیستم هست و پکمن میاد و دوباره از اون استفاده می کنه ! البته مطمين نیستم در اینباره) . بنده قبلا که آرچ رو نصب کرده بودم همچین مشکلی رو نداشتم ! (البته اون موقع میزکار xfce رو استفاده می کردم فقط)

Impossible Impossible

آفلاین

#4 2015-11-08 11:39:39

Arcush
Moderator

مهردادجان دقیقا همینه. برو توی کش پکمن و بسته های اون فایل ها رو حذف کن.

آفلاین

#5 2015-11-08 11:48:47

Programmer
عضو

Arcush نوشته است که:

مهردادجان دقیقا همینه. برو توی کش پکمن و بسته های اون فایل ها رو حذف کن.

عزیز با دستور زیر کل کش پاک میشه :

pacman -Sc

حالا اگه من بخوام فقط کش سرور X و کارت گرافیک پاک بشه ! دستور زیر اینکار رو برام انجام میده ؟!

pacman -Sc xorg-server xorg-xinit xorg-server-utils xf86-video-atixf86-video-intel

دستورات بالا رو هنوز تست نکردم ! چون احتمال دادم که کل کش رو ندونسته پاک کنم ! از همین دستور بالایی که اسم بسته ها رو بردم استفاده کنم کش رو برام پاک می کنه ؟!
و بعد اینکه کش پاک شد باید دستور زیر رو بزنم ؟!

pacman -Rnsc xorg-server xorg-xinit xorg-server-utils xf86-video-atixf86-video-intel

و بعدش

pacman -S xorg-server xorg-xinit xorg-server-utils xf86-video-atixf86-video-intel

درسته Arcush جان ؟!

Impossible Impossible

آفلاین

#6 2015-11-08 12:30:25

Arcush
Moderator

من متاسفانه الان پیش کامپیوترم نیستم. ولی بعید میدونم این اتفاق بیفته. فلگ Sc- باعث میشه تا ویرایش هایی از بسته ها پاک بشن که در حال حاضر نصب نیستن. بنابراین، این دستور کمکی نمی کنه. حتی اگر جلوی این فلگ رو محدود کنید به بسته هایی خاص، هنوز هم فکر کنم تمام ویرایش های کهنه پاک بشن و نه فقط ویرایش های گهنه اون بسته ها. به نظرم از کش پکمن یا حداقل بسته هایی در کش پکمن که منظورتون هست کپی بگیرید و بعد مستقیما کش رو از وجود اون ها پاک کنید. اینجوری شما یه بک آپ دارین و درصورت بوجود اومدن مشکل خاصی، میتونید اون کپی ها رو بازنصب کنید.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB