شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2015-11-23 15:45:54

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16
وب سایت

از چه راهی سیس ادمین شویم ؟ (هنرستان, دبیرستان, رشته )

سلام

از روی علاقه تصمیم به سیس ادمین شدن دارم که البته یه سری مشکل سر انتخاب رشته دارم و تقریبا کمتر از دو سال دیگه باید انتخاب رشته کنم.
من میخوام از راحت ترین راهی که نخوام با ریاضی و فیزیک ( که واقعـــــا هیچ سودی در زندگی ندارن ) و حفظیات به رشته ی آی تی توی دانشگاه برم.

اول اینکه برم دبیرستان بهتره یا هنرستان ؟؟؟
دقیقا باید چی بخونم اگه بخوام برم رشته ی فنی حرفه ای ؟؟؟
اصلا چند تا شاخه داره ؟؟؟
آیا توی هنرستان الکترونیک یا کامپیوتر داریم ؟؟؟
سوال بعدی اینه که آیا من اگه برم رشتهای که ریاضی نداره آیا در کنکور دچار مشکل میشم یا کنکورم راحت تر هست ؟؟؟؟
یه مدیر سیستم نیاز داره چه چیزهایی بلد باشه ؟؟؟؟
آیا مباحثی که توی دبیرستان و هنرستان هست تاثیر گذاره برا سیس ادمین بودن ؟؟؟ اگه تاثیر دارن چقدر ؟؟

فقط خواهشا احساسی نظر ندید چون به آیندم مربوط میشه.

آخرین ویرایش توسط حسین حیدری (2015-11-23 15:48:07)

وبسایت شخصی من: http://hosseinws.ir

آفلاین

#2 2015-11-23 17:02:25

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: از چه راهی سیس ادمین شویم ؟ (هنرستان, دبیرستان, رشته )

من سیستم ادمین نیستم و کامپیوتر و آرچ یکی از تفریحات من در زندگیمه. بنابراین ازین حیث نمیتونم تجربه ای در اختیارتون بذارم. مطمین ام آرش یکی از بهترین راهنماها در اینمورد هست. چون این مسیر رو تا انتها رفته و تمام جزئیاتش رو قادر به توضیح هست. اما یک پیشنهاد برای شما دارم:

اول اینکه اگر من یک پادشاه دیکتاتور بودم احتمال خیلی زیادی داشت که معلم های ریاضی و فیزیک یا علوم شما رو اعدام کنم. کاملا مشخصه که اون ها در تعلّم و فهم این علوم بسیار ناتوان بودند و هستند. چراکه نتونستن اهمیت این علوم رو به شما القا کنن. علومی مثل ریاضیات، فیزیک، شیمی، ادبیات، فلسفه و هنر و شاید یکی دوتای دیگه اصیل ترین علوم اند و تمام تمدن بشری برپایه این علوم هست. هر دانش و صنعت دیگه ای درمقایسه با این ها درجه دوم محسوب میشه. چراکه این علوم درجه دوم قادر به تولید دانش های اصیل نیستند درحالیکه طفیلی و برخاسته ازونها هستن. مطالعه فلسفه علم و تاریخ تمدن به شما ثابت خواهد کرد که هرگاه جامعه ای در علوم اصیل رشد و نوآوری داشته، در صنعت، اقتصاد و فرهنگ هم پیشرو بوده و هرگاه جامعه ای ازین علوم منفک شده در رقابت تمدن به جوامع دیگه باخته.   پیشنهاد اول من این هست تا از معلمینتون بخواید که مطالعه صحیح کنن و دررابطه با اهمیت علوم اصیل با شما بیشتر صحبت کنن. درواقع تا وقتی دیدگاه شما دررابطه با چنین علومی، اینگونه هست پیشنهاد موکد من اینه که اصلا راجع به انتخاب رشتتون تصمیم گیری نکنید.

آفلاین

#3 2015-11-24 00:39:56

Programmer
عضو
از : root/
ثبت شده: 2015-10-01

حسین جان ! من خودم از هنرستان وارد رشته کامپیوتر شدم ! وقتی از هنرستان ادامه تحصیل میدی خیلی کمتر درگیر ریاضی و فیزیک میشی و یا حتی عربی و کنکورت هم به مراتب راحت تره و می تونی راحت با کمی مطالعه در دانشکده شمسی پور که بهترین دانشکده رشته کامپیوتر برای بچه های هنرستان هستش قبول بشی (من خودم اونجا کاردانی رو خوندم) اما یک نکته رو توجه کن هنرستان راحته اما سطح علمی هم نسبت به بچه های ریاضی پایین تر هستش ! ریاضی و فیزیک بچه های هنرستان خیلی ضعیفه ! اما بچه های ریاضی خیلی خوب در این مورد عمل می کنند ! و یک نکته دیگه دانشکده های فنی امکانات خیلی کمتری نصب به دانشگاه های بچه های ریاضی دارند ! خلاصه بگم ما بچه های فنی رو آدم حساب نمی کنند اما بچه های ریاضی خیلی بهتر از ما بهشون رسیدگی میشه ! و خب البته سختی بیشتری هم دارند !
نظر شخصی من که یک هنرستانی بودم اینه : برو ریاضی بخون ! و از ریاضی در رشته کامپیوتر ادامه تحصیل بده و پیش برو (هر چند ادامه تحصیل در کشور ما الان بیشتر از این که نیاز باشه باز متاسفانه مد شده ! ی زمونی می گفتی دانشجویی کلی احترام بهت میذاشتن اما الان فوشی شده واس خودش ! ) کنکور ریاضی سخت تره اما باور کن ارزش داره ! من خودم اشتباه کردم و برای فرار از عربی رفتم هنرستان (از عربی نفرت داشتم big_smile) و الان پشیمونم ! باز نظر بچه های دیگه هم ببین چیه ! (تاکید می کنم این نظر شخصی منه و تجربه ای که داشتم ! من تو بهترین دانشکده فنی بودم و مثل ... باهامون رفتار میشد اما بچه های ریاضی حتی اگه دانشگاهشون تو استان های دیگه بجز تهران هم باشه باز به مراتب خیلی وضعشون از ما بهتره sad )

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به بلاگ من سر بزنید smile
به اینستاگرام من سر بزنید smile

آفلاین

#4 2015-11-26 02:44:36

kourosh
عضو
ثبت شده: 2015-11-24

حسین حیدری نوشته است که:

سلام

از روی علاقه تصمیم به سیس ادمین شدن دارم که البته یه سری مشکل سر انتخاب رشته دارم و تقریبا کمتر از دو سال دیگه باید انتخاب رشته کنم.
من میخوام از راحت ترین راهی که نخوام با ریاضی و فیزیک ( که واقعـــــا هیچ سودی در زندگی ندارن ) و حفظیات به رشته ی آی تی توی دانشگاه برم.

اول اینکه برم دبیرستان بهتره یا هنرستان ؟؟؟
دقیقا باید چی بخونم اگه بخوام برم رشته ی فنی حرفه ای ؟؟؟
اصلا چند تا شاخه داره ؟؟؟
آیا توی هنرستان الکترونیک یا کامپیوتر داریم ؟؟؟
سوال بعدی اینه که آیا من اگه برم رشتهای که ریاضی نداره آیا در کنکور دچار مشکل میشم یا کنکورم راحت تر هست ؟؟؟؟
یه مدیر سیستم نیاز داره چه چیزهایی بلد باشه ؟؟؟؟
آیا مباحثی که توی دبیرستان و هنرستان هست تاثیر گذاره برا سیس ادمین بودن ؟؟؟ اگه تاثیر دارن چقدر ؟؟

فقط خواهشا احساسی نظر ندید چون به آیندم مربوط میشه.

smile) دقیقا شما مث منی ریاضی و فیزیک دوران دبیرستان متنفر بودم !چون معلمم یه معلم دربو و داغون بود! وقتی اومدم دانشگاه و اهمیت این درسو دیدم تازه فهمیدم چقدر به دردم میخوره و به لطف استاد خوب یادریاضی رو بهتر یاد گرفتم همچنین بگم برات من الان دانشگاه دارم ای تی میخونم رشتم تجربی بود!اما کنکور ریاضی دادم!برای شما ای تی بخونی بهتره!اونم از دبیرستان و رشته ریاضی !
زیر شاخه هاشم شبکه و امنیت میتونی بری وب میتونی بری هوش مصنوعی و....

در کل صحبت هات رو باز نمیکنم اما ریاضی و فیزیک و صددرصد اگر رفتی رشته ریاضی درس ریاضیات گسسته رو بذار توی اولویت هات !
همچنین برات بگم که دانشگاه حلوا پخش نمیکنن! دانشگاه فقط و فقط محیطی برای هل دادن دانشجو هست استاد ها چیز خاصی نمگین این شمایی که باید بری دنبال موضوعی و تهشو در بیاری و یادبگیری استاد فقط یه اشاره و یه مختصر توضیحی میده معمولا !

Just ArchLinux

آفلاین

#5 2015-11-26 19:58:49

Programmer
عضو
از : root/
ثبت شده: 2015-10-01

کوروش عزیز ! اساتید دانشگاه اکثرشون چیزی بلد نیستن که بخوان هم بگن یا یاد بدن و یا حتی  راهنمایی و مسیر درست رو نشونتون بدن ! تو کشور ما ادامه تحصیل امری کاملا بیهوده است ! ادامه تحصیل برای کارهای تحقیقاتی خوبه که تو کشور ما تحقیقات کوچک ترین ارزشی نداره . امیدوارم این مدرک گرایی بزودی از بین بره و ازت نپرسن مدرکت چیه ! بپرسن چی بلدی !!! به امید اون روز

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به بلاگ من سر بزنید smile
به اینستاگرام من سر بزنید smile

آفلاین

#6 2015-11-26 20:48:14

حسین حیدری
عضو
وب سایت

ممنون از همه ی دوستان.

اینجا مدیر سیستم نداریم ؟؟؟ یه توضیحی راجع این شغل میخوام.

آفلاین

#7 2015-11-26 22:59:42

AraaX
Administrator
ثبت شده: 2015-09-13

حسین حیدری نوشته است که:

ممنون از همه ی دوستان.

اینجا مدیر سیستم نداریم ؟؟؟ یه توضیحی راجع این شغل میخوام.

سلام
من مدیر سیستم هستم سوالاتت رو در مورد این شغل بپرس حتما جواب می دم smile

آفلاین

#8 2015-11-26 23:17:05

حسین حیدری
عضو
وب سایت

آرش جان سوالام ایناس :

آینده ی شغلی این کار چجوری هست ؟؟؟
آیا میشه یه عنوان یه شغل با درآمد کافی بش نگاه کرد که تو جامعه هم نیاز باشه به یه همچین فردی ؟؟
یه سیس ادمین به چه علم هایی نیاز داره ؟؟
شما توی کارتون ریاضی و فیزیک دبیرستان نیاز دارید ؟؟؟
خودتون دبیرستان رفیتید یا هنرستان ؟؟ به من چی پیشنهاد میدید ؟؟؟

آخرین ویرایش توسط حسین حیدری (2015-11-26 23:18:09)

آفلاین

#9 2015-11-27 22:23:17

AraaX
Administrator
ثبت شده: 2015-09-13

حسین حیدری نوشته است که:

آرش جان سوالام ایناس :

آینده ی شغلی این کار چجوری هست ؟؟؟
آیا میشه یه عنوان یه شغل با درآمد کافی بش نگاه کرد که تو جامعه هم نیاز باشه به یه همچین فردی ؟؟
یه سیس ادمین به چه علم هایی نیاز داره ؟؟
شما توی کارتون ریاضی و فیزیک دبیرستان نیاز دارید ؟؟؟
خودتون دبیرستان رفیتید یا هنرستان ؟؟ به من چی پیشنهاد میدید ؟؟؟

آینده که الان بیشتر برای DevOPS ها هست . ولی من راضی ام نسبت به اینکه پر درامد هست یا نه بشتگی داره ایده آلت چقدر باشه . مدیر سیستم مشخصه دیگه باید چه موضوعاتی بلد باشه نه صرفا لینوکس شبکه هم بلد باشه خیلی گسترده هست دایره ی علمیش اما خوب نه ریاضیات و فیزیک لازم نداره البته توی بخش پروگرمینگ شاید نیاز باشه ریاضیات اما نه خیلی سطح بالا
بیشتر درک مفاهیم ریاضی بر میگرده به کریپتو گرافی و رمز نگاری
من رشتم ریاضی و فیزیک بود نمی تونم بگم بری چه رشته ای اما صرفا یه چیزی بگم که برای من ریاضی خوندن اشتباه بزرگی بود .

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB