شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-01-05 14:47:58

ehsan_faal
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-02

خاموش کردن نور پس زمینه کیبورد لبتاپ

سلام دوستان.
برای خاموش کردن نور پس زمینه کیبورد توی لب تاپ vaio-svf152190x من هر جا سرچ کردم گفتن که باید فایلی که توی این مسیر هست رو دستکاری کنی:

/sys/devices/platform/sony-laptop/kdb_backlight

ولی واسه من همچین فایلی وجود نداره، مشکل از ماژول سونیه یا نکته ای هست که من متوجهش نمیشم؟؟

[0:ehsan@manjaro:13:47:29:~]$
>>>ls /sys/devices/platform/sony-laptop
battery_care_health  battery_care_limiter  driver  driver_override  fan_forced  fanspeed  lid_resume_S5  modalias  panel_id  power  subsystem  touchpad  uevent  usb_charge
[0:ehsan@manjaro:13:47:35:~]$

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#2 2016-01-05 18:24:15

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: خاموش کردن نور پس زمینه کیبورد لبتاپ

لطفا منبع رو هم ذکر کنید. برای امتحان، چنین مسیری بسازید و چنین فایلی رو هم درش ایجاد کنید و تغییراتی که گفته شده رو در اون فایل انجام بدید.

آفلاین

#3 2016-01-05 19:49:32

ehsan_faal
عضو

یه نمونش همون لینکی که توی پست قبلیم داده بودین.
من هر کاری میکنم نمیتونم همچین فایلی رو بسازم.نه با sudo نه تو حالتی که کلا روت باشم.

[manjaro ~]# echo 0 | tee /sys/devices/platform/sony-laptop/kdb_backlight
tee: /sys/devices/platform/sony-laptop/kdb_backlight: Permission denied
0

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#4 2016-01-05 20:27:19

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

اوه. جریان sys  کلا جدا هست:
http://askubuntu.com/questions/341939/w … ory-in-sys

اما اینجا مشکل مشابهی حل شده:
http://askubuntu.com/questions/171384/k … -vpcsb11fx

آفلاین

#5 2016-01-05 21:26:43

ehsan_faal
عضو

راهی که توی لینک دوم بود رو تست کردم ولی هنوز نور کیبورد قطع نشده.متاسفانه دستوراتی که گفته هیچ پیامی هم نمیدن که بفهمم کجاشون مشکل دارن.همشون با خروجی صفر کار خودشون رو تموم میکنن.

>>>modinfo sony-laptop
filename:       /lib/modules/4.1.15-1-MANJARO/kernel/drivers/platform/x86/sony-laptop.ko.gz
license:        GPL
description:    Sony laptop extras driver (SPIC and SNC ACPI device)
author:         Stelian Pop, Mattia Dongili
alias:          acpi*:SNY6001:*
alias:          acpi*:SNY5001:*
depends:        rfkill
intree:         Y
vermagic:       4.1.15-1-MANJARO SMP preempt mod_unload modversions 
parm:           debug:set this to 1 (and RTFM) if you want to help the development of this driver (int)
parm:           no_spic:set this if you don't want to enable the SPIC device (int)
parm:           compat:set this if you want to enable backward compatibility mode (int)
parm:           mask:set this to the mask of event you want to enable (see doc) (ulong)
parm:           camera:set this to 1 to enable Motion Eye camera controls (only use it if you have a C1VE or C1VN model) (int)
parm:           kbd_backlight:set this to 0 to disable keyboard backlight, 1 to enable it with automatic control and 2 to have it always on (default: no change from current value) (int)
parm:           kbd_backlight_timeout:meaningful values vary from 0 to 3 and their meaning depends on the model (default: no change from current value) (int)
[0:ehsan@manjaro:20:23:50:modprobe.d]$

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB