شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-08-25 18:44:10

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

از کدوم aur-helper استفاده می کنید؟ چرا؟

من شخصا معتقدم برای اینکه شخص با سازوکار نصب بسته در آرچ آشنا بشه، حتما باید یک بار man-page مربوط به makepkg و pacman رو بخونه و چندتا بسته رو (تا موقعی که با این فرآیند آشنا بشه حتما با makepkg نصب کنه) و در مرحله بعد، یه aur-helper انتخاب کنه برای مواقعی که عجله داره و دوست داره زودتر بسته رو نصب کنه. وقتی داشتم آرچ رو برای شروع یاد میگرفتم، به خاطر مشورت صحیح با آرش، این اتفاق برای من افتاد. درسته که اولش (فقط به صورت موضعی) ممکنه وقت زیادی صرف بشه و مخصوصا وقتی تعداد دیپندنسی ها زیاد هستن، شخص گاهی به ستوه بیاد ولی هنوزم معتقدم فرآیند یادگیری صحیح همینه و در حالت کلی، حتی در مصرف زمان صرفه جوئی می کنه. بهرحال، به صورت صریح، وقتی شخص داره با یک aur-helper کار می کنه، فرض صحیح اینه که بدون aur-helper هم بتونه اون کار رو انجام بده. اما من از دیدگاه واقع گرایانه، مطمئن ام در استفاده روزمرّه، حتما به یک aur-helper نیاز هست. شخصا اولینی که انتخاب کردم، yaourt بود و بعد ازون مقداری با cower و packer هم کار کردم. تفاوت های این سه تا رو میدونم و البته همچنین میدونم که در رقابت این جدول، تقریبا هیچ چیزی به نفع yaourt نیست و یااورت بازنده اصلیه. big_smile  اما برای من که بجز فلگ G و خود یااورت برای سرچ توی aur (که کاملا برام کفایت می کنه)، چیز دیگری از یاوورت نمیخوام، تا حالا خوب بوده. big_smile اگر شما از یک aur-helper استفاده می کنید - که قطعا استفاده می کنید big_smile - لطفا اسمش و دلیلتون رو هم به اشتراک بگذارید.

آفلاین

#2 2016-08-25 21:00:56

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19

پاسخ: از کدوم aur-helper استفاده می کنید؟ چرا؟

من خودم قبلاً از yaourt استفاده می کردم، یه مدتی هم از aura استفاده کردم، و الان چند وقته که با pacaur آشنا شدم و از اون استفاده میکنم و کاملاً ازش راضیم.
از aura برای این استفاده می کردم که به صورت پیش فرض از powerpill می تونست استفاده کنه و سرعت دانلود رو بالا می برد. همین جور یه اینترفیس تر و تمیز داشت و قابلیت downgrade بسته ها رو هم داشت. ولی مشکلی که داشت این بود که چون با haskell نوشته شده بود، برای ساختن و نصبش باید کلی بسته haskell نصب می کردی. البته یه ورژن از پیش کامپایل شده (aura-bin) هم داشت که من از اون استفاده می کردم، ولی یه مدت بود که آپدیت نمیشد، برای همین رفتم سراغ یه برنامه دیگه و اونوقت بود که pacaur رو پیدا کردم و از اون به بعد تا حالا دارم ازش استفاده می کنم و راضیم ازش.
یه اینترفیس تر و تمیز و مشابه pacman داره. به خوبی با متغیرهای محیطی makepkg کار می کنه. پیغام های اضافه نمیده. و کارم رو به خوبی راه می اندازه. میتونی تنظیمش کنی که هم زمان از aur به همراه مخازن رسمی استفاده کنه و یا اینکه برای کار با aur نیاز باشه سویچ خاصی استفاده کنی. نتایج سرچ aur رو sort کرده نشون میده. برای دانلود سریع تر برنامه ها از powerpill به صورت جداگانه استفاده میکنم و برای downgrade هم از برنامه downgrade استفاده می کنم.

آفلاین

#3 2016-08-26 10:05:02

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

راستش من که تازه کارم و به همون دلایلی که آرکوش عزیز اشاره کرد فعلا میخوام از helper ها استفاده نکنم تا یکم راه بیفتم. ولی تا الان که نیازی هم نداشتم بهش خیلی ساده download snapshot بعد tar -xvf بعد هم makepkg -sri . تا الان همین کارمو راه انداخته smile چون این helper ها هم رسمی نیستن زیاد بهشون اعتماد نکردم big_smile

آفلاین

#4 2016-08-29 12:16:41

silver
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-12-03
وب سایت

cower و دلیل اصلیش هم کنترل کامل به روند کار، تقریبا بدون نیاز به پیکره بندی و سادگی بینهایت زیاد

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ (1).اقُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ(2). اللَّهُ الصَّمَدُ (3).لمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ(4). وَلَمْ يَكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ(5)
http://lidora.blog.ir
علیرضا پژوهش

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB