شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-05-27 03:33:01

Риал Краесис
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-16

ساخت سیستم عامل موبایل بر پایه آرچ

سلام
از اونجایی که خیلی از ماها از گوشی های هوشمند قدرتمندی برخورداریم تصمیم گرفتم یه گروه جمع کنم و آرچ نسخه ارم(ARM) رو برای گوشی های موبایل همگام کنیم.
دقت کنید بحث مجازی سازی نیست میخوایم کرنل آرچ رو به خورد گوشی بدیم و روش آرچ اجرا کنیم و در صورت توان یه رابط گرافیکی مثل اونچه برای اوبونتو فون ساخته شده رو براش بسازیم!
خب فعلا تا اول تیر خیلی اتفاق خاصی نخواهد افتاد(۳۰ خرداد من آخرین امتحانمو میدم و بعد از اون عملا پروژه استارت میخوره)
از بین کاربرای اینجا هرکسی علاقه منده و تخصصی داره و یا به نظرش میتونه مفید باشه اعلام امادگی کنه!
منتظرم!
راستی یه اسم هم برای این پروژه انتخاب کنید!(به ذهن خودم March رسیده که ترکیب موبایل آرچ هست و میتونیم ریلیز نسخه های اصلیمونم تو ماه مارچ داشته باشیم big_smile tongue)

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#2 2016-05-27 06:22:28

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان

پاسخ: ساخت سیستم عامل موبایل بر پایه آرچ

فکر بدی نیست منم دوست دارم کمک کنم smile

Just an anime fan

آفلاین

#3 2016-05-27 06:27:31

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19

منم تجربه ای ندارم ولی به شدت علاقه مندم به این موضوع و آماده همکاری

آفلاین

#4 2016-05-27 11:35:32

adavari
عضو
ثبت شده: 2015-09-25

منم علاقه  دارم ولی تجربه خاصی ندارم در این زمینه!

آفلاین

#5 2016-05-27 18:04:39

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

کار بسیار خوبیه و اگه موفق باشه قطعا در دنیای لینوکس شناخته خواهد شد. متاسفانه من باید برای یک آزمون بسیار سخت و حجیم آماده بشم و نمیتونم کمک چندانی بکنم. مگه اینکه بتونم روی یه گوشی Arc.S تست کنم چیزی رو که ساخته میشه.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#6 2016-05-27 18:51:11

ehsan_faal
عضو
ثبت شده: 2015-10-02

خیلی دوست دارم ببینم تهش به نتیجه میرسه این کارتون یا نه!!

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#7 2016-05-27 19:13:35

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان

ehsan_faal نوشته است که:

ما که حرفه ای نیستیم, ادعایی هم نداریم! دوما آرچ قبلا برای موبایل پورت شده smile

Just an anime fan

آفلاین

#8 2016-05-27 21:18:38

ehsan_faal
عضو
ثبت شده: 2015-10-02

حسین حیدری نوشته است که:
ehsan_faal نوشته است که:

ما که حرفه ای نیستیم, ادعایی هم نداریم! دوما آرچ قبلا برای موبایل پورت شده smile

من هم اصلا منظورم شما نبود حسین جان، منظورم این تصمیماتیه که گرفته میشه، من قبلا انجمن های زیادی عضو بودم و دیدم این شور های جمعی گاها برانگیخته میشه ولی دست آخر به نتیجه ای نمیرسه،
حتی توی همین انجمن خودمون هم نمونه مشابه داریم،اسکریپت ArchInfo رو که خاطرت هست؟
مثلا توی اون مورد شما هم اعلام آمادگی کرده بودی که یه بخشی رو عهده دار بشی

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#9 2016-05-28 14:09:32

Programmer
عضو
ثبت شده: 2015-10-01
وب سایت

من این طرح رو دوست دارم و بنظرم خیلی باحاله ! خودم هم برنامه نویس اندروید بودم و کم و بیش ی چیزایی بلدم اما متاسفانه نمیرسم تا کمکی کنم . اما خب اگه بشه ی کارایی کرد خیلی خوب میشه ! فقط اخبار پیشرفت کار رو هم اینجا منتشر کنید تا ما هم در جریان کلیات باشیم .

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به سایت ما سر بزنید smile
به اینستاگرام من سر بزنید smile

آفلاین

#10 2016-05-28 18:34:49

Риал Краесис
عضو

ehsan_faal نوشته است که:

اول از همه ممنون از نگرانیتون!
تصمیم من ساخت نسخه موبایل آرچ هست و در حال حاظر هم موفق شدم که کرنل به خورد گوشی خودم بدم و آرچ با Xfce رو روی اون لود کنم!
منتها بیشتر دنبال یه چیز تخصصی تر مثل اوبونتو فون هستم!

آفلاین

#11 2016-05-29 07:43:32

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19

Риал Краесис نوشته است که:
ehsan_faal نوشته است که:

تصمیم من ساخت نسخه موبایل آرچ هست و در حال حاظر هم موفق شدم که کرنل به خورد گوشی خودم بدم و آرچ با Xfce رو روی اون لود کنم!

در حال حاضر نسخه arm آرچ وجود داره که میشه ازش استفاده کرد منتها میمونه نصب آرچ روی گوشیهای مختلف و یه رابط کاربری مناسب
برای نصبش که خودت میگی نصب کردی ممنون میشم اگر روش نصب رو توضیح بدی. برای رابط کاربری هم چندتا گزینه وجود داره یکیش استفاده از رابط کاربری اوبونتو هست که مبتنی بر unity هست. گزینه بعدی که به نظر من بهتره اینه که تو KDE به تازگی دارند روی یه پروژه کار می کنند به نام Plasma mobile برای ساخت یه رابط کاربری برای گوشیهای همراه که به جاهای خوبی هم رسیدند فکر کنم بد نباشه یه نگاهی بهش بیاندازی.اینم آدرس سایتش: Plasma Mobile
یه راه سومی هم هست و اون اینه که خودمون از صفر شروع به ساخت یه رابط کاربری بکنیم. من به شخصه فکر میکنم plasma mobile چیز بدی نباشه نهایتا میتونیم برنامه های مورد نیازمون رو برای محیطش ایجاد کنیم. میتونیم تلاش کنیم که راهی برای نصب آرچ و پلاسما روی گوشیهای مختلف بسازیم که همه به راحتی بتونن ازش استفاده کنند

آخرین ویرایش توسط morealaz (2016-05-29 10:15:20)

آفلاین

#12 2016-06-02 18:24:12

Риал Краесис
عضو

morealaz نوشته است که:
Риал Краесис نوشته است که:
ehsan_faal نوشته است که:

در حال حاضر نسخه arm آرچ وجود داره که میشه ازش استفاده کرد منتها میمونه نصب آرچ روی گوشیهای مختلف و یه رابط کاربری مناسب
برای نصبش که خودت میگی نصب کردی ممنون میشم اگر روش نصب رو توضیح بدی. برای رابط کاربری هم چندتا گزینه وجود داره یکیش استفاده از رابط کاربری اوبونتو هست که مبتنی بر unity هست. گزینه بعدی که به نظر من بهتره اینه که تو KDE به تازگی دارند روی یه پروژه کار می کنند به نام Plasma mobile برای ساخت یه رابط کاربری برای گوشیهای همراه که به جاهای خوبی هم رسیدند فکر کنم بد نباشه یه نگاهی بهش بیاندازی.اینم آدرس سایتش: Plasma Mobile
یه راه سومی هم هست و اون اینه که خودمون از صفر شروع به ساخت یه رابط کاربری بکنیم. من به شخصه فکر میکنم plasma mobile چیز بدی نباشه نهایتا میتونیم برنامه های مورد نیازمون رو برای محیطش ایجاد کنیم. میتونیم تلاش کنیم که راهی برای نصب آرچ و پلاسما روی گوشیهای مختلف بسازیم که همه به راحتی بتونن ازش استفاده کنند

ممنون حتما کی دی ای پلاسما موبایل رو نگاه میکنم(نظر شخصی من روی گنوم بود چون محیط مورد علاقه خودمم هست tongue)(باید یه سرچ بزنم ببینم دارن همچین چیزی یا نه؟)
و اینکه ترجیح میدم از رابط کاربری اوبونتو که مبتنی بر یونیتی هست استفاده نکنیم(بنا به دلایلی همچون راحت نبودن کار با اون و غیره........ قبلا رو گوشیم تست کردم)
در مورد روش نصب هم به زودی یه اموزش دقیق مینویسم(به طور خلاصه کرنل رو کامپایل میکنید و با چیز هایی که نیازه منتقل میکنید به گوشی و با ساخت بوتلودر کرنل رو به گوشی معرفی میکنید)
نظر من بیشتر روی یه تیم برای ساخت رابط کاربری هست!

آخرین ویرایش توسط Риал Краесис (2016-06-02 18:25:06)

آفلاین

#13 2016-06-02 23:49:04

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

آقا شاید توی فروم های خارجی هم بتونی یار پیدا کنی. شاید که نه، حتما.
دامنه marchproject.org هم آزاده، اگه دوست داشتی برای پروژه ات بگیرش. یه هاست دانلود هم از pardishosting بگیر و فایلهای پروژه رو روی اون قرار بده. چون تنها هاست خوب و مطمئنی هست که دیتابیس هم میذاره روی هاست دانلودش داشته باشی، میتونی حد اقل یه وبلاگ وردپرسی داشته باشی روش.
اصلا اگه پروژه ات جدیه واقعا من میتونم برات این سایت رو راه بندازم.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#14 2016-12-13 23:07:44

metmet
عضو
ثبت شده: 2016-11-13

سلام. آقا من پیگیر کارت هستم. بگو چه کارهایی کردی و آیا هنوز دنبالشی؟

آفلاین

#15 2017-03-10 20:26:03

سعید محجوب
عضو
ثبت شده: 2017-03-03

من هم قبلنا توی زمینه  اینکارا بودم
منتهی  برای چه گوشی هایی بیاد اول ؟

آفلاین

#16 2017-04-20 18:13:57

Риал Краесис
عضو

پروژه به ارومی و به سختی پیش میره!(دانشگاه زیاد اجازه نمیده و به خاطر یادگیری زبان C فعلا تو حالت هولد هست)
برای گوشی خاصی در نظر گرفته نشده!
ترجیح میدم از سری نکسوس که همه چیزش تو نت هست شروع کنیم!

آخرین ویرایش توسط Риал Краесис (2017-04-20 18:14:50)

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB