شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-12-21 13:56:43

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

انتخاب لایسنس

عرض ادب و احترام
دوستان بنده اپلیکشین موبایلی رو در دست تهیه دارم.منتهی از خیلی وقت پیش انتخاب نوع لایسنسش ذهنمو درگیر خودش کرده.من میخوام نرم افزاری که ارایه میدم در عین حال که یه "نرم افزار آزاد" هست اما اوپن سورس نباشه.یعنی نمیخوام سورس ش رو پابلیک منتشر کنم.
آیا اصلا چیزی که من میگم، امکان پذیره و با روح گنو سازگاری داره؟
اگر چنین چیزی وجود داره کدوم لایسنس ها این شرایط رو ارضا میکنن.ممنون میشم از همکاری تون و ارایه نظرات خوبتون smile

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#2 2016-12-21 19:43:25

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: انتخاب لایسنس

سلام بر سعید عزیز.

تا اونجا که من میدونم، "نرم افزار آزاد(Free)" و "نرم افزار اوپن سورس(Open Source)" دو عبارت برای یک معنی هستند. اگه سورس رو منتشر نکنید، مطمئن ام که دیگه اسمش رو نمیشه گذاشت نرم افزار اوپن سورس. البته این شاید نظر خوبی نباشه ولی مطرح کردنش ضرری نداره: اگه منظورتون ایده های تجاری هست، یک نسخه اوپن سورس با امکانات کمتر به موازات نسخه با سورس بسته منتشر کنید. درغیر اینصورت، دلیل دیگری داره که میخواید کدها رو منتشر نکنید؟

آفلاین

#3 2016-12-21 20:55:53

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

مرسی ازت عیسی جان.نه واقعا دلیل اصلی ش همون بحث تجاری بودنشه که همزمان میخوام ایده های نرم افزار آزاد رو هم داشته باشم در کنارش.یه جورایی میخوام این نوع کسب و کار رو هم تست کنم.شاید به درد آینده کاریم بخوره.

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#4 2016-12-22 21:36:29

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

با سلام و عرض ادب
من به تاپیک جالبی برخوردم: این لینکش
نتیجه ش شده این:

And the answer, it seems, is that it's impossible to be Free without being Open, but possible to be Open without being Free. Thank you everyone who actually answered the question.

و همچنین جواب قبول شده رو ببینید جالبه، ناسا از open source استفاده میکنه در حالی که free نیست.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB