شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-12-26 09:33:21

Hanane
عضو
ثبت شده: 2016-06-08

اتصال لپ تاپ به پروژکتور

سلام دوستان. من برای وصل کردن لپ تاپ به پروژکتور دچار مشکل شدم روی لپ تاپ ویندوزی با Fn و F10 یه سری تنظیمات باز میشد که از اونجا میشه اون مورد که به مربوط به اتصال لپ تاپ به پروژکتور است رو انتخاب کردم اما من با لپ تاپ که لینوکسی هست هر چقدر تلاش کردم موفق نشدم و اصلا کلید Fn رو با همه کلیدها امتحان کردم هیچ اتفاقی رخ نمیده لطفا اگه میشه من رو راهنمایی کنید تا متوجه بشم مشکل کجاست به خاطر این که این موضوع برای من خیلی مهم و حیاتی هست.
ممنون.

آفلاین

#2 2016-12-26 09:58:05

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

پاسخ: اتصال لپ تاپ به پروژکتور

راه حل آسونتر اینه که برید تو تنظیمات دسکتاپتون و تو display امیدوار باشید که به سادگی تشخیص داده شده و با واسط گرافیکی میشه راه اندازیش کرد. (خیلی ساده با رابط گرافیکی انتخاب میکنید) در غیر این صورت از دستور xrandr استفاده کنید. صفحه ی Multihead هم شامل راهنمایی ها و نکاتی هست در این مورد.

برای نمونه ی دستور xrandr:

xrandr

این دستور اطلاعات دستگاه های وصل شده رو براتون میاره. و مثلا با دستور زیر میتونید صفحه نمایش (پروژکتور) رو بذارید کنار مانیتور فعلی:

xrandr --output DPI --auto --right-of eDPI

که DPI و eDPI رو از دستور xrandr بالا (بدون پارامتر) بدست میارید. این دستور مانیتور DPI رو با رزولوشن پیشفرض (بالاترین کیفیت) میذاره سمت راست مانیتور eDPI

آفلاین

#3 2016-12-26 10:51:31

Hanane
عضو
ثبت شده: 2016-06-08

متاسفانه کلید Fn با همه کلیدهای دیگه کار میکنه به غیر از F10 که برای اتصال به پروژکتور هست.

آفلاین

#4 2016-12-26 12:43:38

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

در دسکتاپ (در اینجا گنوم) از منوی برنامه ها Displays رو انتخاب کنید، بعد میتونید خروجی تصویر رو انتخاب کنید که به کدوم مانیتور و به چه شکل بره. مثلا فقط به پروژکتور بره، یا هم به پروژکتور هم به لپتاپ. مشکلی از این بابت در لینوکس وجود نداره طبق تجربه من. یعنی دنبال کارای پیچیده لازم نیست برید.
کلیدهای Fn متاسفانه یکی از نقاظ ضعف لینوکسه که نتونسته بعد از اینهمه سال با اون ها کنار بیاد. ممکنه خیلی از عملکردها مثل همین انتخاب خروجی تصویر، یا کم و زیاد کردن نور صفحه و ... در بعضی از لپتاپ ها کار نکنن.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB