شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-02-15 14:34:34

ehsan_faal
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-02

مجبور کردن پنجرهها به tile شدن توی وضعیت دلخواه کاربر

سلام دوستان.
من یه مدتی میشه که برای دورهCCNA لازم دارم که با پکت تریسر کار کنم، اکثر نیازهامو جواب میده ولی خب به نظر من یه عیب بزرگش اینه که برای هر دیوایس یه پنجرهی جدا باز میشه، مثلا توی gns3 میشه همهی ترمینالهای CLI رو توی یه محیطی مثله putty باز کرد و در کل یه پنجره داشت.
اینجا اگه مثلا تعداد سوییچها و روترهایی که قراره کانفیگ بشه زیاد بشه مدیریتشون خیلی سخت میشه، همش باید از روی کیبورد دستتون رو ببرین روی موس، اون پنجره رو انتخاب کنید و دوباره ادامهی کار.

تا جایی که من سرچ کردم نمیشه ترمینالهاشون رو همه رو توی یه پنجره باز کرد.
اما خب اگه مید توی هر workspace ۴ تا پنجره هم گنجوند خوب میشد. مشکل اینه که من همه ی پنجره ها رو میتونیم به گوشه ها snapکنم ولی پکت تریسر رو نه، از یه اندازه ای کوچیکتر نمیشه، کسی هک خاصی سراغ داره که بشه محدودیتش رو برداشت؟
مثلا شاید اگه بشه بردر رو برداشت یا هر راه حل دیگهای؟

ممنون

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#2 2017-02-15 19:14:29

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

پاسخ: مجبور کردن پنجرهها به tile شدن توی وضعیت دلخواه کاربر

سلام. در این مورد اطلاعی ندارم، اما میتونید اگر با لپتاپ کار میکنید توسط تاچپد شورتکات هایی بسازید که کارتون رو سریعتر و راحت تر پیش ببرید. مثلا حرکت سه انگشتی به سمت چپ و راست کار Alt و Tab رو انجام بده. یا هر شورتکارت دیگه ای. توضیح کاملترش رو  اینجا بخونید

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#3 2017-02-15 21:25:01

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19

میتونید از برنامه هایی مثل tmux و screen استفاده کنید و چند ترمینال رو در یک پنجره با هم داشته باشید. این برنامه ها که اصطلاحا terminal multiplexer نامیده می شوند امکان استفاده بهینه از مانیتور رو به شما می دهند و علاوه بر این می توانید نشست فعلی خودتون رو قطع کنید و دوباره به اون وصل بشید بدون اینکه نیازی به توقف داشته باشه.

آفلاین

#4 2017-02-16 00:01:47

ehsan_faal
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-02

ببینید packettracer ترمینالهای خودش رو توی یه پنجرهی گرافیکی باز میکنه، اصلا شباهتی به tmux یا برنامه های مشابه نداره.

gvv5_screenshot_2017-02-15_22-59-37.png

سایز پنجرههاش محدودیت داره از یه حدی کوچیکتر نمیشه

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB