شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-02-20 20:43:06

ehsan_faal
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-02

راهنمایی برای ادامه شبکه

سلام دوستان.
من دارم CCNA R/S یاد میگیرم، روی لینوکس هم هست و به دلیل یه سری از سهولت ها مجبورم از زوبونتو استفاده کنم.
حالا فارغ از بحث توزیع و تعصبات حاصل از اون، میخوام بدونم از بچه های انجمن کسی هست این راهی که من میخوام برم (دنیای سیسکو) رو قبلا رفته باشه، یه مقدار راهنماییم کنه؟

مثلا من از صبح درگیر کانفیگ تنظیمات مربوط به gns3بودم، کل یوتیوب رو زیرو رو کردم تا یه چیزایی دستم اومد ولی بازم اگه یه راهنمای فارسی زبان توی انجمن پیدا کنم خیلی عالی میشه..

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#2 2017-02-21 22:43:19

grayneo
عضو
ثبت شده: 2016-11-22

پاسخ: راهنمایی برای ادامه شبکه

سلام احسان جان دنیای سیسکو خوبه در صورتی که بخواهی خودت برای خودت بخونی و دنبال امتحان دادن نباشی
دو سال پیش می خواستم امتحان CCNA 200-120 را بدم بعد سه ماه روزی ۷ ساعت خوندن بعد متوجه میشی که چون توی ایران زندگی می کنی یه امتحان ساده دادن کلی دردسر داره
مخصوصا اگر مثل من مشمول خدمت هم باشی (باید بری کشوری دیگه با یه ملیت دیگه برای خودت درست می کردی و امتحان می دادی ) که ۱۵ میلیون باید وثیقه برای خروج از کشور اونم نقد می گزاشتی پول امتحان هم که هست اونم فکر 250 دلار,  پول بلیط رفت و برگشت و یه روز اقامت را هم حساب کنیم اصلا منطقی نیست چنین هزینه ای برای امتحانی که ۳ سال اعتبار داره. علاوه بر اون  اینکه ته اش اینجا به جای سیسکو می بینی بیشتر جا ها میکروتیک دارند استفاده می کنند ) خلاصه علاقه را مبنا قرار بده, در مورد GNS3 هم دو حالت داره که می تونی یه دیوایس سیسکو را شبیه سازی کنی یکی اینکه IMG فایل  یا OS سیستم عامل را بهش بدی که اون را  اجرا کنه, راه دوم یه فایل VM ماشین مجازی توی سایت هست که اون را اجرا می کنه با GNS3 بهش ریموت می زنی که می تونی هم سویچ و هم روتر از اش بسازی
بهتره از خود سایت GNS3 برای راهنمایی استفاده کنی خیلی خوب مستند سازی کرده
https://docs.gns3.com/1QXVIihk7dsOL7Xr7 … index.html

آخرین ویرایش توسط grayneo (2017-02-21 22:46:16)

Friends help friends use Gnu/Linux

آفلاین

#3 2017-02-22 10:18:42

ehsan_faal
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-02

پاسخ: راهنمایی برای ادامه شبکه

متشکر.
حقیقتش من تا الان هم هر چی خوندم خودم خوندم، کتابای زیادی هم مونده که باید مسلط بشم بهشون، اما خوب از طرفی به فکر مدرک هم هستم هر چند از نوع داخلیش.
یکی از معدود زمینههاییه که توجه منو به خودش جلب کرده، گفتم حالا که علاقش هست پس چه بهتر میشه یه پولی هم ازش دربیاد، رو همین حساب گفتم از یه کاربلد راهنمایی بگیرم تریکهایی که واسه ادامهی راه خودشون میگفتن کاش زودتر میدونستیمو الان بدونم.

بازم ممنون بابت راهنماییت

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB