شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-03-07 01:20:40

بهروز رمضانی
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16
وب سایت

ایجاد ایزو قابل بوت

سلام
دنبال راهی هستم که بتونم از یه آرچ لینوکس نصب شده با کلیه شخصی سازی هاش یه ایزو قابل بوت بسازم که روی کلیه سیستمها بوت بشه و کاربر بتونه در حالت زنده از تمام ابزارهاش استفاده کنه. یه مقدار جستجو کردم خود ویکی آرچ به ابزاری به نام archiso اشاره کرده با مطالعاتی که من داشتم این ابزار بدرد کار من نمیخوره چون من میخوام بتونم میزکار را شخصی سازی کنم بعد از توزیع نصب شده ایزو تهیه کنم اما این ابزار ظاهرا یه سری پکیجها را به صورت پیشفرض طبق لیستی که بهش دادیم میره نصب میکنه این کار میشه عین اینکه ارچ را نصی کنید با یه میزکار بدون شخصی سازی شده.

در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین

#2 2017-03-07 01:33:53

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

پاسخ: ایجاد ایزو قابل بوت

سلام.  اینجا رو بخون. طبق چیزی که نوشته همین چیزیه که شما میخوای. اگر جواب داد اینجا بگید.
ضمنا یه نکته ای هم در مورد ساخت یه ایزوی لایو، توی پوشه etc/skel/ میتونید تنظیمات دلخواه دسکتاپی که شخصی سازی کردید رو کپی کنید، تا در توزیعی که میسازید، اعمال بشن. من قبلا با یه چیزی به نام remastersys برای دبیان این کار رو کرده بودم. چیز جالبی شده بود. با کپی کردن فایلهایی که در پوشه home کاربر خودتون دارید در اون مسیر درواقع دارید دسکتاپ مورد انتظارتون رو به کاربرهایی که ساخته میشن clone میکنید. تا دیگه کاربر جدید مجبور نباشه هزار و یک جور تنظیمات انجام بده. شما به صلاح خودتون این کار رو میکنید از قبل. و وقتی که یوزر جدید ساخته میشه محتویات skel توی پوشه home اون یوزر کپی میشه.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#3 2017-03-07 20:29:21

بهروز رمضانی
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16
وب سایت

AmiNimA نوشته است که:

سلام.  اینجا رو بخون. طبق چیزی که نوشته همین چیزیه که شما میخوای. اگر جواب داد اینجا بگید.
ضمنا یه نکته ای هم در مورد ساخت یه ایزوی لایو، توی پوشه etc/skel/ میتونید تنظیمات دلخواه دسکتاپی که شخصی سازی کردید رو کپی کنید، تا در توزیعی که میسازید، اعمال بشن. من قبلا با یه چیزی به نام remastersys برای دبیان این کار رو کرده بودم. چیز جالبی شده بود. با کپی کردن فایلهایی که در پوشه home کاربر خودتون دارید در اون مسیر درواقع دارید دسکتاپ مورد انتظارتون رو به کاربرهایی که ساخته میشن clone میکنید. تا دیگه کاربر جدید مجبور نباشه هزار و یک جور تنظیمات انجام بده. شما به صلاح خودتون این کار رو میکنید از قبل. و وقتی که یوزر جدید ساخته میشه محتویات skel توی پوشه home اون یوزر کپی میشه.

روشی که لینک دادید به دردکار من نمیخوره من باید بتونم میزکار را شخصی سازی کنم روش بالا فقط در حد انتخاب بسته هایی که قرار هست نصب بشه هستند. یعنی یه ارچ جدید را داخل ارچی که روی هارد نصب است درست میکنه ولی من میخوام از اون ارچی که از قبل نصب شده یه ایزو بگیرم

در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین

#4 2017-03-07 20:58:16

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

آنچنانکه من برداشت کردم، پیوند زیر میتونه راهگشا باشه:
https://wiki.archlinux.org/index.php/mi … w_hardware

آفلاین

#5 2017-03-08 03:04:32

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

شما میتونید لیستی از بسته هایی که دارید رو بدید به آرچ جدیدی که قراره نصب بشه. و بسته هایی رو که از قبل دانلود کردید بعنوان یک مخزن لوکال به آرچ جدیده معرفی کنید که دیگه لازم نباشه چیز زیادی رو دانلود کنه. بعد هم تنظیمات مربوط به شخصی سازی دسکتاپ رو (که در پوشه هایی مثل config. و local. و ... در پوشه home ) هستند به پوشه skel توی آرچ جدید کپی کنید. (تا وقتی که دسکتاپ آرچ جدید بالا اومد، تنظیمات از پیش تعیین شده ای رو نمایش بده) و بعد ایزوی لایو رو بسازید. یا اینکه با استفاده از rsync قسمت اول قضیه رو پیش ببرید (یعنی به جای نصب یک آرچ، همون چیزی رو که روی هارد شما هست کلون کنید) و بعد قسمت دوم رو که مربوط به ساختن ایزوی لایو از آرچی که تهیه کردید انجام بدید. یکم لقمه پیچوندن دور سر هست، ولی به نظر شدنی است!

روشی که جناب Arcush پیشنهاد دادند یک ایزوی لایو نمیسازه. محتویات رو از اینجا به اونجا میبره.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB