شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-06-11 10:57:45

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

استفاده از compiz به جای muffin در سینمون

عرض احترام
دوستان من میخوام میزکار سینمون مو حفظ کنم اما به جای muffin از compiz میخوام استفاده کنم به عنوان مدیر پنجره.راهی واسه دیزیبل کردن موفین و جایگزینی ش با compiz سراغ دارین؟

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#2 2016-06-11 12:57:16

gray_wolf
عضو
ثبت شده: 2015-09-29

پاسخ: استفاده از compiz به جای muffin در سینمون

آقا این مشکل منم هست ، دوستان لطفا یاری کنید تا 2تا خانوده رو از نگرانی نجات بدید big_smile

البته من می خوام روی ابونتو عملی کنم .

آفلاین

#3 2016-06-11 14:09:05

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

در اینمورد احتمالا برخی از جلوه های ویژه فعال نشن. درواقع دقیقتر اینکه، من نتونستم این کار رو بکنم. اما الان که سرچ کردم دیدم مطالب این لینک ممکنه واقعیت داشته باشن (حداقل در مورد wubbly).
https://cinnamon-spices.linuxmint.com/e … ns/view/24

آفلاین

#4 2016-06-11 16:48:26

AmiNimA
عضو
ثبت شده: 2015-11-27
وب سایت

من قبلا خیلی خیلی در این مورد سرچ کردم و خودم رو به در و دیوار زدم. اما آخرش این شد که از اونجایی که این میزکارها بر اساس Gnome3 ساخته شده اند، Compiz به هیچ وجه نمی تواند مدیر پنجره ی اونها بشود.

لینوکس یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

آفلاین

#5 2016-06-13 10:00:05

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19

برای استفاده از compiz بعد از نصب compiz داخل محیط cinnamon دستور

$ compiz --replace

رو باید اجرا کنی تا window manager عوض شه البته من خودم اینو تست نکردم و نمیدونم جواب میده یا نه
برای اینکه به صورت دائمی این تغییر انجام بشه احتمالا باید با استفاده از gsetting یا dconf اینکار رو انجام بدید. برا Mate روشش رو تو صفحه Use_a_different_window_manager_with_MATE نوشته و احتمالا برا cinnamon چیزی شبیه به همینه.

AmiNimA نوشته است که:

از اونجایی که این میزکارها بر اساس Gnome3 ساخته شده اند، Compiz به هیچ وجه نمی تواند مدیر پنجره ی اونها بشود.

تا اونجایی که من میدونم compiz بر اساس metacity هست و برا ساختش از metacity استفاده میکنه و به gtk3 هم پورت شده و نباید مشکلی در دسکتاپ های مبتنی بر gtk3 داشته باشه

آفلاین

#6 2016-06-16 22:17:00

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18
وب سایت

ممنونم ازت محمدرضای عزیز.کاری که گفتنین رو قبلا انجام داده بودم.منتهی داکی و منوی من غیب میشن هر سری اون دستورو میزنم!!!!
به قول امین نیمای عزیز مث اینکه سینمون با کامپیز مچ نیستن.واسه همین منم کلا بیخیالش شدم.البته یه اکس.اف.سی.ای با کامپیز راه انداختم که اونم بعد چند بار لاگین یا صفحه ها غیب میشدن یا کانکی ها در هم میشدن.اصن یه وضعیه خخخ..مث اینکه هر کاری کنم نمیشه از سینمون دل کند smile

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#7 2017-04-07 00:42:54

enghamid
عضو
از : Tehran
ثبت شده: 2016-06-17
وب سایت

با سلام
بنده با کامپیز کار کردم و میدونم که به تنهایی در ارچ دارای باگ هست و ممکنه درست کار نکنه حتی در xfce هم مشکلاتی باهاش داشتم مدیر پنجره سینامون امکانات خاص خودشو داره و میتونه ظاهری شبیه به کامپیز ایجاد کنه فقط یه سری امکانات رو نداره

وسعت دنیای هر کس به اندازه تفکر اوست
آدم های  بزرگ  دنیای  بزرگی  دارند
کسی را با کوتاه  فکری از خود نمی رنجانند
http://enghamid.ir

آفلاین

#8 2017-04-07 09:53:32

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

"کامپیز به تنهایی" مثل بسیاری از نرم افزارها در بقیه توزیع ها هم دارای باگ هست و این موضوع مختص به آرچ نیست. لطفا در استفاده از کلمات دقت بیشتری کنید تا نشون بده بین سیستم عامل و مجموعه نرم افزارهایی که روی اون نصب میشن تفاوت ظریفی قائل هستید. ضمنا لطفا تاپیک هایی را که بحث اونها به خاموشی گرائیده و ادامه بحث کمک مفیدی هم نمی کنه، تازه نکنید.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB