شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-04-18 23:54:00

Muhammadsn
عضو
ثبت شده: 2016-08-15

مشکل در اتصال به pptp در آرچ

سلام
برای وصل شدن به نت دانشگاه مجبوریم از v.p.n استفاده کنیم که از pptp یا l2tp استفاده میکنم هردوتاشون بعد از اتصال مینویسه connected ولی بعد از حداکثر یک دقیقه قطع میشه ... تو اون مدت یک دقیقه ای هم که وصل هست نه تنها دسترسی به نت ندارم یعنی همون سایت های داخل شبکه هم لود نمیشن، صدای فن cpu هم بلند میشه و لود cpu  چهل درصد بالا میره ... وقتی با pptp وصل میشم تو system monitor یه پروسس با اسم pptpgw میاد که لود cpu بالایی داره و بعد از یک دقیقه که pptp دراپ میشه اونم غیبش میزنه و لود میاد پایین وقتی هم با l2tp وصل میشم پروسس ksoftirqd/2 همین داستان رو داره. اینم بگم قبلا آرچ داشتم با گنوم از این مشکلا نداشتم ولی بعدا که به دلایلی حذفش کردم و دوباره اومدم آرچ نصب کردم و ریلیز ۲۰۱۷.۰۳ بود و ساپورت ۳۲ بیتی توش حذف شده بود این مشکل رو دارم و راه حلی براش پیدا نکردم. میزکارم هم kde هست با آخرین آپدیت های سیستم. هر خروجی هم میخواید بگید میدم لطفا کمک کنید.
با تشکر

آفلاین

#2 2017-04-19 15:57:48

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19

پاسخ: مشکل در اتصال به pptp در آرچ

سلام
vpn رو چجوری ساختید و چه بسته هایی نصب کردید؟ به خصوص l2tp رو؟ برای IPsec چه بسته ای نصب کردید؟ مراحل کار رو توضیح بدید شاید به نتیجه ای رسیدیم.
تنظیمات vpn رو درست وارد کردید؟ چون بنا به تجربه شخصی معمولا دانشگاه ها همه سیستمهاشون ویندوزی هست و تنظیمات کامل رو مشخص نمیکنند که در لینوکس وارد کنید.

آفلاین

#3 2017-04-19 16:18:34

Muhammadsn
عضو
ثبت شده: 2016-08-15

پاسخ: مشکل در اتصال به pptp در آرچ

morealaz نوشته است که:

سلام
vpn رو چجوری ساختید و چه بسته هایی نصب کردید؟ به خصوص l2tp رو؟ برای IPsec چه بسته ای نصب کردید؟ مراحل کار رو توضیح بدید شاید به نتیجه ای رسیدیم.
تنظیمات vpn رو درست وارد کردید؟ چون بنا به تجربه شخصی معمولا دانشگاه ها همه سیستمهاشون ویندوزی هست و تنظیمات کامل رو مشخص نمیکنند که در لینوکس وارد کنید.

برای vpn از networkmanager-pptp استفاده کردم و برای l2tp هم از networkmanager-l2tp استفاده کردم (از aur) تنظیماتش هم دقیقا مثل موقعی که درست کار میکرد انجام دادم pptp client هم انگار کار نمیکنه ... دانشگاه نتش برا لینوکس کانفیگ جدا داره بقیه لینوکسیا مشکل ندارن حتی اونایی که آرچ با گنوم دارن هم مشکل ندارن

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB