شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-07-22 21:27:34

enghamid
عضو
از : Tehran
ثبت شده: 2016-06-17
وب سایت

معرفی توزیع apricityos بر پایه ارچ

اپریسیتی او اس (به انگلیسی arpricity os) شاید اسم این توزیع بر پایه ارچ را شنیده باشید اگر نشنیده اید هم اکنون آن را شنیدید.
این توزیع نو ظهور بر پایه آرچ است اما کمی تامل میکنیم میبینیم که خیلی هم نوظهور نیست توسعه دهندگان این توزیع سالهاست که روی این توزیع کار میکنند و تلاش میکنند طعم شیرین آرچ را به کاربران تازه وارد بچشانند.
توسعه دهنگان اپریسیتی در تلاش هستند یه توزیع غلطان و بروز بر پایه آرچ بدون تغییرات پیچیده در این توزیع و حفظ اصالت آرچ را ارايه کنند.
این توزیع نصب گرافیکی دارد و برای کاربران تازه کار که از سختی نصب و کانفینگ آرچ لینوکس نا امید هستند مناسب است.
برنامه های پیش فرض در این توزیع استاندارد میباشد و میتوانید از برنامه های کابردی نصب شده لذت ببرید.
اپریستی ظاهری چشم نواز را به چشمانتان هدیه میکند و در دو دسکتاپ سینامون و گنوم قابل دریافت میباشد, متاسفانه این توزیع  فقط برای معماری ۶۴ بیت -۸۶x در دسترس است.
شما میتوانید این توزیع را به راحتی از سایت apricity os دریافت نمایید پیشنهاد من به شما برای دریافت این توزیع استفاده از تورنت هست زیر سرعت دانلود در لینک های خود سایت ۲۰۰ الی ۳۰۰ کیلو بیت است.
بعد از دانلود برای بوتیبل کردن در فلش از نرم افزار های usb writer در ویندوز و thistutorian در مک او اس و image writer در لینوکس استفاده نمایید
بعد از دانلود و بوتیبل کردن باید چند مورد را رعایت کنید تا سیستم عاملتون درست نصب شود.
اگر از دو یا چند سیستم عامل میخواهید استفاده کنید اول انها را نصب نمایید سپس به نصب اپریسیتی بپردازید چرا که اپریسیتی قابلیت شناسایی دیگر سیستم عامل هارا دارد.
برای نصب اپریسیتی در حالت efi به یک پارتیشن

/boot/efi

حتما نیاز است.
اگر در هنگام نصب به مشکل فرمت کردن برخوردین با استفاده از cfdisk درایو هارا فرمت کنید و اگر به ارور دیگری برخوردید کامپیوتر خود را یکبار ری استارت نمایید.
بعد از نصب اپریستی میتوانید از انجمن آرچ برای رفع نیاز هاتون استفاده نمایید.
نویسنده: حمید قادری / enghamid

آخرین ویرایش توسط enghamid (2016-07-23 00:23:23)

وسعت دنیای هر کس به اندازه تفکر اوست
آدم های  بزرگ  دنیای  بزرگی  دارند
کسی را با کوتاه  فکری از خود نمی رنجانند
http://enghamid.ir

آفلاین

#2 2017-06-13 17:47:52

enghamid
عضو
وب سایت

پاسخ: معرفی توزیع apricityos بر پایه ارچ

این توزیع به دیار باقی پیوست و توسعه دهندگان ان از توسعه ان دست کشیدند

آفلاین

#3 2017-06-14 10:38:29

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16

enghamid نوشته است که:

عه! چرا آخه؟ خیلی باگ داشت ولی خب به مرور زمان بهتر میشد, یک سال پیش که تستش کردم گفتم این یه روزی جایگزین مانجارو میشه ولی الان ....

Just an anime fan

آفلاین

#4 2017-06-14 21:51:23

enghamid
عضو
وب سایت

حسین حیدری نوشته است که:
enghamid نوشته است که:

عه! چرا آخه؟ خیلی باگ داشت ولی خب به مرور زمان بهتر میشد, یک سال پیش که تستش کردم گفتم این یه روزی جایگزین مانجارو میشه ولی الان ....

اتفاقا نسخه استیبلش واقعا استیبل شده بود نسخه های استیبل اومد گفتم تمومه این رفت رو دست مانجارو
من یه مدتی هم نصب داشتم خدایی بخوام بگم یه دونه ایراد ندیدم از مانجارو هم خیلی سریع تر بود مخصوصا گنومش در کل حیف شد تازه شاید باور نکنی من مشکل acpi تو همه ارچ بیس ها داشتم الا اپریسیتی که کرنلشم اپدیت کرده بودم ولی خوب بود

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB