شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-11-05 17:27:46

Programmer
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-01
وب سایت

مشکل در نصب بسته از aur

درود به همه شما عزیزان
من با استفاده از aur و yaourt سعی در نصب unity-editor کردم که حدود ۳ گیگ دانلود رو انجام داد اما بعد از اتمام دانلود امد هی بسته ها رو نشون داد و جلوشون زد فضای کافی وجود ندارد  . و در آخر هم کلا گفت restart کن با yaourt . این در حالی هستش که من هم در home و هم در / فضای خالی زیادی دارم . امدم دوباره با استفاده از yaourt بسته مورد نظر رو نصب کنم می خواست دوباره بیاد و اون ۳ گیگ رو دانلود کنه . دوتا سوال . مگر نه اینکه وقتی یک بسته رو دانلود می کنه اون رو در فضای خود yaourt نگه میداره و در نصب های بعدی میاد و از همون استفاده می کنه (همون بسته) برای نصب ؟! اگر اینطوره پس چرا خواست تا دوباره اون بسته رو دانلود کنه ؟!
سوال دوم این که چرا می گفت فضای کافی نیست ؟ در صورتی که فضای کافی بودش . امکان داره مشکلی در pkgbuild وجود داشته باشه ؟
ممنون از راهنماییتون

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به سایت ما سر بزنید smile
به اینستاگرام من سر بزنید smile

آفلاین

#2 2017-11-05 18:21:47

behnam
عضو
از : Tehran
ثبت شده: 2017-06-25

پاسخ: مشکل در نصب بسته از aur

اگر اشتباه نکنم yaourt هم در temp کارهاش رو انجام میده

/tmp/yaourt-tmp-behnam/

و اگر یک بار ری استارت کنی و یا به هر دلیلی tmp خالی بشه باید همه ی مراحل رو از اول انجام بده به همین خاطر هم گفته فضای خالی نداری چون مثلا تو سیستم من tmp چهار گیگ فضا داره:

df -h | grep /tmp
tmpfs           3.9G   12M  3.9G   1% /tmp

اگر این ها درست باشه پس فکر کنم بد نباشه که فضای /tmp رو اضافه کنی هر چند که نمی دونم چقدر کار عاقلانه ای هست!
https://wiki.archlinux.org/index.php/tmpfs#Examples

آخرین ویرایش توسط behnam (2017-11-05 18:28:48)

آفلاین

#3 2017-11-05 18:28:43

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

همونطور که بهنام عزیز گفتن یااورت به صورت پیشفرض در پوشه tmp اقدام به بارگیری و نصب می کنه. براحتی میشه این پیشفرض رُ عوض کرد.

آفلاین

#4 2017-11-05 18:48:28

Programmer
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-01
وب سایت

ممنون از شما دوستان عزیز . بله . برای من هم ۴ گیگ داشته که امده ۲.۷ گیگ رو دانلود کرده و یک مقداری هم از قبل پر بوده . بعد ظاهرا با مشکل کمبود فضا روبرو شده و ... اما خب حالا اون فایل نصبی هم نیست . ظاهرا زمانی که مجددا دستور نصب رو دادم این رو جایگزین اون کرده و الان فایل مورد نظر من ۴ مگابایت بیشتر نیست و این دقیقا مقداری هست که من اجازه دادم تا در بار دوم پیش بره . و اون ۲.۷ گیگ رو هم پاک کرده . باید حالا دوباره بیام و عمل نصب رو انجام بدم ولی این دفعه بصورت دستی و با استفاده از یک DM اون رو دانلود می کنم و بعد هم دستی pkgbuild می کنم براش تا روند نصب ادامه پیدا کنه . اوه راستی عیسی جان چطور امکان تغییر فضا برای tmp ویا تغییر مسیر پیشفرض نصب بسته های yaourt وجود داره ؟! اگر نیاز هست تا تاپیک جداگانه برای این مهم درست کنم smile . بازم ممنون دوستان

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به سایت ما سر بزنید smile
به اینستاگرام من سر بزنید smile

آفلاین

#5 2017-11-05 18:59:52

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

مهردادجان اگر به فایل /etc/yaourtrc بنگرید، کاملا مشخصه که چه باید کرد.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB