شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2018-01-25 20:54:48

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

جشن تولد دو سالگی - یک تبریک دیرهنگام.

درود.

قرار بود آرش عزیز این تولد را تبریک بگه ولی خب بخاطر مشغلهٔ زیادش رفته رفته به بعد موکول شد. ساعتی پیش حسین حیدری عزیز در گروهِ تلگرام به دوسالگی انجمن اشاره کرد و من تصمیم گرفتم تا قبل ازینکه بیشتر دیر بشه، در این تاپیکْ بالیده و  تبریک بگم. در این دو سال و اندی، من خیلی چیزها را از دوستانم در انجمن فرا گرفتم. بزرگان، همواره به یادگیری و احترام بی حد و مرز به دانش و یاددهنده اصرار دارند. بنابراین و همچنین بنابراینکه درک می کنم دانش چقدر قابل احترام هست، از تمام عزیزانی که ازونها چیزی یاد گرفتم بمعنیِ واقعیِ کلمه، سپاسگزارم.

این یک گزارش نبوده و تنها میتونه یک مرور تلقی بشه:

۱- فعالیت های ما در ویکی نسبت به سال گذشته کمتر شدند. اما از طرفی با لطف و تلاشِ دوستانْ ویکیِ ما از نظر استانداردهایی چون دسته بندی به ویکی اصلیِ آرچ نزدیکتر شد. همینطور، مشکلات چپ-به-راست و راست-به-چپ نویسی هم که به صورت کِد کثیف پوشیده میشد، به شکل صحیح و علمی حل شد. البته این نمیتونه یک تراز باشه و باید اذعان کنیم که ما هنوز در ویکی عقب ایم.
۲- ما هنوز برای کمینه نگه داشتنِ ارسال های اسپم، همچون (و تازه بیشتر از) سال گذشته بخودمون می بالیم. پر اسپم ترین عضوْ خود من هستم که گاهی بنا به اجبار این اتفاق میفته و ازین بابت پوزش میخوام.
۳- ما درحال حاضر، کمتر شاهد پرسش و پاسخ هستیم و بیشتر آموزش ها و موضوع هایی که درخورِ ارزش و یا نکته ای ویژه هستند، جای پرسش و پاسخ را گرفته اند. گروه تلگرام کمی به ما کمک کرد تا ارسال های تکراری کمتر اتفاق بیفتند.

از نظرِ من، ما درحال حاضرْ دو نقطه ضعف داریم:
۱- ویکی) در اینمورد اگر بخواهیم صریح باشیم، باتوجه به مشغله و مواجههٔ جدی تری که در دورهٔ جوانی و میانسالی با زندگی اتفاق میفتند، انتظارِ بیشتر از نوجوانان میره تا به کمک شتافته و در این بسترِ آماده فعالیت کرده و باعث رشد بیشتر این جامعه بشن. ترجمه و تدوین ویکی، هم به شخص و به هم به جامعه سود میبخشه.
۲- تالار برنامه نویسی) بسیاری از دوستان در همینجا برنامه نویس های مجرب و عالی هستند. با کمک این دوستان، رونق این تالار باعث میشه تا علاوه بر رشد کیفیِ انجمنْ از نظر پیرایش برخی دغدغه ها از ذهن هم بتونیم موفق باشیم. من به توضیح شاید مهم ترین این دغدغه ها می پردازم: معلومه که هر کس در انتخاب توزیعش آزاده و این تصمیم را باید خودش بگیره. ولی همه موافق ایم که باید برای گام پس از انتخاب توزیع هم برنامه ای داشت. چه برنامه ای بهتر از شیرجه زدن در برنامه نویسی. ما میتونیم ازین طریق، بجای اتلاف وقت در انتخاب توزیع و گشت زدنِ بیهوده در جنگلی از توزیع ها پیشرو در عمل به این حقیقت باشیم که "در یک توزیع بهترینْ و همچنین، یک برنامه نویس خوب باش". دوستان برنامه نویسْ این لطف شما خواهد بود اگر در رسیدن به این هدف، در انجمن وقت بگذارید.

آفلاین

#2 2018-01-25 20:58:25

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16

پاسخ: جشن تولد دو سالگی - یک تبریک دیرهنگام.

تبریک و خسته نباشید به همه دوستان.

Just an anime fan

آفلاین

#3 2018-01-25 21:37:02

kia_hamedi
عضو
از : مهاباد
ثبت شده: 2017-02-23
وب سایت

باعث خوشحالیه که انجمن آرچ لینوکس فارسی به دو سالگیش رسیده و در این مدت کوتاه منبع غنی از آموزش ها و مطالب مفید رو فراهم کنه
امیدوارم فعالیت و حمایت از انجمن تا سالیان دراز ادامه پیدا کنه و تیم مدیریت و دوستان فعالش همچنان در این مسیر فعال باشند

با آرزوی موفقعیت و سربلندی برای همه دوستان عزیز

آفلاین

#4 2018-01-26 00:59:37

MrRolling
عضو
ثبت شده: 2016-10-08
وب سایت

درود و تبریک به همه دوستان
اجازه میخوام قبل هرچیز یک خسته نباشید بگم و تشکر کنم از تک تک شما عزیزان

اتفاقا به نظر من از وقتی عضو شدم تا امروز که سری به وبسایت زدم، پیشرفتهای خوبی بوده و مطالب مفیدی
اما موافقم با شما. انجمن آرچ و خیلی از جوامع فارسی کلا زیاد نیاز به کار دارند.  مخصوصا ویکیها ...
امیدوارم تصمیم یک سال پیشم از عضویت رو در امسال و سالهای آتی بتونم عملی کنم.
این اولین ارسالم شروعش باشه smile

شاد و پیروز باشید

آفلاین

#5 دیروز 12:19:03

hurd
عضو
از : همدان
ثبت شده: 2015-12-27

سلام
واقعا تبریک برای این همه زحمت که رحمتی بود برای ما
بعد از مدتها سعی و خطا آرچ رو بعد از کلی دوندگی و هدر دادن کلی پول نت درست درمون نصب کنم و کلی مطلب جدید یاد گرفتم
این سایت در ادامه راه دو سایت قدیمی دیگه هست خوب از اونها هم یادی بکنم تکمو تاکس یادگار آلن عزیز اولین را هنما من تازه کار
و سایت انجمنهای فارسی اوبونتو و  حالا هم  این ستاره دنیای فرم های فارسی بچه های که ایجادش کردین و نگهداریش رو به عهده دارین از زحمات شما ممنونم

sudo ssh hurd@192.168.1.22
[sudo] password for master: 
          _ _
     _(,_/ \ \____________
     |`. \_@_@   `.     ,'
     |\ \ .        `-,-'
     || |  `-.____,-'
     || /  /
     |/ |  |
`..     /   \
  \\   /    |
  ||  |      \
   \\ /-.    |
   ||/  /_   |
hh \(_____)-'_)

hurd@192.168.1.22's password: 
Last login: Sun Feb 18 10:40:59 2018 from 192.168.1.35
[****@hurd ~]$ awk -F "[[ ]" 'NR==1 {print $2;}' /var/log/pacman.log
2016-02-20
[****@hurd ~]$ uname -a
Linux hurd 4.14.15-1-ARCH #1 SMP PREEMPT Tue Jan 23 21:49:25 UTC 2018 x86_64 GNU/Linux
[----@hurd ~]$ date
Sun Feb 18 10:43:29 +0330 2018

اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB