شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2018-03-30 14:00:04

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18

آپلود سنتر گنجه

انجمن آرچ تقریبا سه سال هست که کار خودشو شروع کرده. در این مدت پست های زیادی ارسال شدن. چیزهای زیادی کنار هم یادگرفتیم و دوستان زیادی تلاش کردن تا انجمن سرپا بمونه و شاداب و سرحال مسیر خودشو ادامه بده.
در کنار این نقاط قوت هنوز نقاط ضعفی هستند که برطرف نشدن. یه نمونه ش تاپیک اسکرین شات هاست که اگه دقت کنید می بینید هر کسی از یه آپلود سنتر واسه نگهداری تصاویرش استفاده کرده. بعضی از فایل ها حذف شدن و داستان هایی این چنینی.. این چند پارگی و نبود یه منبع قابل اتکا برای نگهداری فایل ها واقعا اذیت کننده ست.
اما خبر خوب اینه که با وجود گیت هاب میشه بر این مشکل هم غلبه کرد.
چند وقتی هست که بچه های آرچ در گیت هاب پیجی رو باز کردن. منم فرصت رو مغتنم شمردم و ریپوزیتوری گنجه رو ساختم تا اگه یه موقع خواستین عکسی آپلود کنید یا تکّه کدی ارسال کنید به جای اینکه مدام دنبال آپلود سنترهای درب و داغون بگردید(که معلوم نیست بعد دو ماه فایل هاتون رو نگه دارن یا نه!) یه جای امن و همیشگی خواهیم داشت که بدون دغدغه میشه ازش به عنوان آپلود دونی استفاده کرد.
لینک گنجه:
https://github.com/archusersir/Ganje
فورک بزنید و فایل هاتونو توش آپلود کنید.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2018-03-30 14:19:10)

آفلاین

#2 2018-04-04 01:07:27

linuxlover
عضو
از : چهارمحال و بختیاری
ثبت شده: 2017-09-22

پاسخ: آپلود سنتر گنجه

فورک زدیم ، آپلود کردیم ولی بعد از زدن pull request چیزی ندیدیم ، حمایت رو ادامه ندادیم . اگر مخزنی برای کابران "جامعه آرچ لینوکس ایران زمین" میزنید پس باید آنها هم مشارکت داشته باشند نه اینکه فقط خودتون استفاده کنید! فورک کردنِ ساده چه فایده داره . به جای فورک کردن، اشخاص خیلی راحت از مخازنی که خودشون میسازن بهره میبرند.

آخرین ویرایش توسط linuxlover (2018-04-04 01:08:42)

آفلاین

#3 2018-04-04 11:56:13

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

درود. خب ایجاد شده که همه مشارکت کنند دیگه. قرار نیست از آن شخص یا اشخاص خاصی باشه و اینطور هم نیست. اگر نیاز به دسترسی های بیشتری دارید، به دوستانی که این دسترسی ها را دارند پیغام بدید تا ایجاد کنند.

آفلاین

#4 2018-04-04 13:27:46

linuxlover
عضو
از : چهارمحال و بختیاری
ثبت شده: 2017-09-22

درود بر شما آرکوش محترم و گرامی . نه نیاز به دسترسی های بیشتر نیست . بحث بنده سر انحصار گرایی بود وگرنه فایل های کانفیگ و دسکشات و اسکریپت های کاربران که در سطح نت ریخته. همه که نمیدونند باید از اشخاصی که دسترسی دارند درخواست کنند. عملیات fork , push , pull رو انجام میدند و اشخاصی که دسترسی دارند  pull request را merge میکنند(اطلاعاتی که بنده دارم این ها هستند...) . خب من هم این کار را کردم ولی خب چیزی merge نشد! این یعنی یک کار بیهوده .

آفلاین

#5 2018-04-04 15:19:00

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18

درود بر شما. خوش آمدید به انجمن. لطف کنید صبوری رو همواره پیشه کار خودتون قرار بدید.
من این چند روز به شدت درگیر کارهای شخصیم بودم و فرصت نکردم به گیت هاب سر بزنم. اینکه شما درخواستی میفرستید و انتظار دارین در همون روز اول  تغییرات تون مرج بشه، اصلا انتظار درستی نیست. یه مثال عرض کنم خدمت تون.
بنده در یه کتابخونه اندرویدی مشارکت کردم و پول ریکويستی براشون فرستادم. بعد از ماه ها الان بهم خبر دادن که با یه فایل دیگه کانفیلکت داره و باید اصلاحش کنم. اما من این کارو به حساب دیکتاتوری maintainer پروژه نمیذارم. چون همون طور که شما آزادین هر موقع که خواستید در پروژه های مختلف مشارکت کنید، maintiner ها هم حق دارن این آزادی رو داشته باشن که چه تصمیماتی رو کی و کجا بگیرن.(این دیکتاتوری نیست. چون همواره میتونید یه نسخه کاملا کاستومایز شده از پروژه رو به نام خودتون ثبت کنید و تغییرات دلخواه تون رو در همون فورکی که انجام دادید اعمال کنید و بقیه از تلاش شما استفاده کنند. اتفاقا "آزادی" دقیقا یعنی همین!)
اصلا maintainer ها شاید درگیر مسايل شخصی زندگی خودشون هستن یا مدتی سرشون شلوغ باشه.(یا شاید کوچ کرده باشن به اون دنیا. شما از توی قبر میخوای بکشیش بیرون بگی تغییرات منو مرج کن؟! hmm) بی انصافیه این طور شانتاژ صورت بگیره.
از طرفی این مخزن نیازی به پول ریکويست زدن نداره. چون قرار نیست کار خاصی توش انجام بشه. اینو در توضیحاتی که در کانال هم گذاشتم قرار دادم. حالا شما زحمت کشیدین و فیچری بهش افزودین. پس لطفا صبوری پیشه کنید تا بررسی ش کنم و از این به بعد هم اگر مشکلی در گیت هاب وجود داره لطف کنید همونجا توضیح بدید و صحبت کنید. خارج کردن صحبت و بردن کلام از فضایی به فضای دیگه اصلا کار پسندیده ای نیست.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2018-04-04 15:49:37)

آفلاین

#6 2018-04-08 07:05:08

alireza_amirsamimi
عضو
از : شیراز
ثبت شده: 2015-11-04
وب سایت

سلام دوستان عزیز
کار خوبی هست  و ممنون از LinArcx که همیشه خوش فکره smile فقط چنتا پیشنهاد دارم که نیاز به تعییراتی در ریپو داره.
پیشنهاد من نزدیک پیشنهاد LinArcX هست با کمی تفاوت.
۱- هر کسی که میخوات استفاده کنه باید برای خودش یک اکانت گیت هاب یا گیت لب و یا روی سرور شخصی یا ... داشته باشه. پس نیازی به مرج و ... نیست.
۲- یه اسکریپت بش یا پایتون و ... نوشته بشه که فایل رو با یه دستور از سیستم شخص آپلود کنه(که سخت نیست. فوقش یه فایل کانفیگ هم باید باشه)
۳ - دوستان عزیزم با توجه به این که گنجه روی قسمت archusersir در گیت هاب ریخته شده، لطفا فایل های شخصی و آپلودتون رو روش حذف کنید.
منظورم اینه که این ریپو فقط برای فورک باشه و هر کس فورک کنه و روی شاخه خودش در گیت هاب فایل ها رو آپلود کنه و نه روی ریپوی اصلی.
نظرتون چیه؟!

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB