شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2015-10-15 15:17:17

امیر
عضو
ثبت شده: 2015-09-18

مشکل در نصب تور در انترگوس

سلام من هنگام نصب با این مشکل برمیخورم چه با پروکسی و چه بی پروکسی
لازم میکنم اینم رو بگم که من نسخه پرتابل رو دارم و میخوام نصبش کنم!

d8w7_screenshot_from_2015-10-15_14-16-12.png

آخرین ویرایش توسط امیر (2015-10-15 15:18:33)

آفلاین

#2 2015-10-15 15:52:55

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: مشکل در نصب تور در انترگوس

پیشنهاد من استفاده از خود tor هست که تقریبا میشه گفت بهترین انتخابه. اما بهرصورت اگه قصد دارید که از تور-براوزر استفاده کنید و نسخه پرتابل اون رو دارید، فقط کافیه برید توی دایرکتوریش و فایل install رو اجرا کنید. عکسی که نشون دادید داره میگه داره چیزی رو دانلود میگنه ولی اجرای نسخه پرتابل تور-براوزر نیازی به دانلود هیچی نداره! لطفا محتویات پوشه تور-براوزر رو با دستور ls اینجا قرار بدید.

آفلاین

#3 2015-10-15 15:55:53

امیر
عضو

Arcush نوشته است که:

پیشنهاد من استفاده از خود tor هست که تقریبا میشه گفت بهترین انتخابه. اما بهرصورت اگه قصد دارید که از تور-براوزر استفاده کنید و نسخه پرتابل اون رو دارید، فقط کافیه برید توی دایرکتوریش و فایل install رو اجرا کنید. عکسی که نشون دادید داره میگه داره چیزی رو دانلود میگنه ولی اجرای نسخه پرتابل تور-براوزر نیازی به دانلود هیچی نداره! لطفا محتویات پوشه تور-براوزر رو با دستور ls اینجا قرار بدید.

خود تور دیگه چی هست؟؟پوشه من فایل نصب نداره و فقط ران میشه

آفلاین

#4 2015-10-15 16:01:22

امیر
عضو

مثلا میخوام FF Multi Converter رو هم نصب کنم گیر میده که

sdeh_screenshot_from_2015-10-15_15-00-24.png
xqaw_screenshot_from_2015-10-15_15-00-37.png

آفلاین

#5 2015-10-15 16:13:14

LinArcX
عضو
وب سایت

داره میگه بسته رو نمیتونه دانلود کنه.(احتمالا باید فیلترشکن بزنی).اگه داری فیلتر شکن که از اول بسته رو با اون دانلود کن .اگه نه برو تو AURبعدش باید snapshot این بسته رو دانلود کنی.
یه فایل PKGBUILD توشه.اونو بازکن.اون بسته ای که نمیتونه دانلود کنه تو آرایه سورسش هست.
اون بسته رو جداگونه دانلود کن.(فقط کافیه اسم بسته رو تو گوگل بزنی،سایت های زیادی میاره واست که میتونی اون بسته رو دان کنی.اگه نیاز بود باید براش یه md5sum هم جنریت کنی.)
بعد آرایه سورس PKGBUILD تو به  همراه اون md5sum جدید آپدیت کن و بعد با دستور makepkg -s کامپایل کن.
بعدش هم اینو بزن:
pacman -U packagename

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2015-10-15 16:18:11)

"Enough!!!Don't Use "DEFAULTS" Any More..."make it simple stupid

آفلاین

#6 2015-10-15 16:51:28

امیر
عضو

stackoverflow نوشته است که:

داره میگه بسته رو نمیتونه دانلود کنه.(احتمالا باید فیلترشکن بزنی).اگه داری فیلتر شکن که از اول بسته رو با اون دانلود کن .اگه نه برو تو AURبعدش باید snapshot این بسته رو دانلود کنی.
یه فایل PKGBUILD توشه.اونو بازکن.اون بسته ای که نمیتونه دانلود کنه تو آرایه سورسش هست.
اون بسته رو جداگونه دانلود کن.(فقط کافیه اسم بسته رو تو گوگل بزنی،سایت های زیادی میاره واست که میتونی اون بسته رو دان کنی.اگه نیاز بود باید براش یه md5sum هم جنریت کنی.)
بعد آرایه سورس PKGBUILD تو به  همراه اون md5sum جدید آپدیت کن و بعد با دستور makepkg -s کامپایل کن.
بعدش هم اینو بزن:
pacman -U packagename

با تور هم امتحان کردم ولی فرقی نکرد متاسفانه این کارهایی که گفتید رو بلد نیستم sad((

آفلاین

#7 2015-10-15 18:40:12

بهروز رمضانی
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16
وب سایت

نسخه پرتابل مگه نصب میخواهد!!! من هم پرتابل دارم و هم خود تور را جداگانه نصب کردم هر دو هم عالیه کار میکنه.

در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین

#8 2015-10-15 23:18:22

Arcush
Moderator

امیر نوشته است که:

خروجی

$ sudo pacman -Sy 

و

$ sudo yaourt -Sy

رو بذارید.

آفلاین

#9 2015-10-16 00:21:39

امیر
عضو

Arcush نوشته است که:
امیر نوشته است که:

خروجی

$ sudo pacman -Sy 

و

$ sudo yaourt -Sy

رو بذارید.

[amir@amir ~]$ sudo pacman -Sy
[sudo] password for amir: 
:: Synchronizing package databases...
error: failed to update core (unable to lock database)
error: failed to update extra (unable to lock database)
error: failed to update community (unable to lock database)
error: failed to update multilib (unable to lock database)
error: failed to update antergos (unable to lock database)
error: failed to synchronize any databases
error: failed to init transaction (unable to lock database)
error: could not lock database: File exists
  if you're sure a package manager is not already
  running, you can remove /var/lib/pacman/db.lck
[amir@amir ~]$ sudo yaourt -Sy
==> Pacman is currently in use, please wait.
 core is up to date         0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
 extra is up to date        0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
 community is up to date    0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
 multilib is up to date     0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
 antergos is up to date     0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
[amir@amir ~]$ sudo pacman -Sy
 core is up to date         0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
 extra is up to date        0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
 community is up to date    0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
 multilib is up to date     0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
 antergos is up to date     0.0   B  0.00B/s 00:00 [----------------------]   0%
[amir@amir ~]$ 

بعد از این کدها دوباره امتحان کردم و فرقی نکردن این مشکل رو با خیلی برنامه ها دارم از جمله همین برنامه تبدیل یا تور یا ...

آخرین ویرایش توسط امیر (2015-10-16 00:40:08)

آفلاین

#10 2015-10-16 00:24:30

Arcush
Moderator

این رو بزنید:

$ sudo rm /var/lib/pacman/db.lck

و سپس خروجی دو دستوری که در بالا گفتم رو لطفا قرار بدید.

آفلاین

#11 2015-10-17 10:15:28

امیر
عضو

Arcush نوشته است که:

این رو بزنید:

$ sudo rm /var/lib/pacman/db.lck

و سپس خروجی دو دستوری که در بالا گفتم رو لطفا قرار بدید.

این کدی که گفتید ارور میده

[amir@amir ~]$ sudo rm /var/lib/pacman/db.lck
[sudo] password for amir: 
rm: cannot remove ‘/var/lib/pacman/db.lck’: No such file or directory
[amir@amir ~]$ su

آفلاین

#12 2015-10-17 19:26:21

Arcush
Moderator

این ارور نیست. بلکه میگه اون فایل وجود نداره. جریان ازین قرار بوده که شما از pacman استفاده کردین ولی حین کاری که داشته انجام میداده متوقفش کردید. در استفاده بعدی، باید اون فایل رو پاک کنید. ولی شاید سیستم خاموش یا ریستارت شده و دیگه نیازی به این کار نبوده.
اگر میخواید خود تور رو استفاده کنید که داخل ریپوی اصلی هست و راهنمای نصب و پیکربندی ساده و جامعی در اینجا ازش وجود داره:
http://hdartworks.blog.ir/post/install- … inux-howto
اگر برنامه پرتابل تور-براوزر رو دارید و میخواید از اون استفاده کنید، لطفا از محتویات داخل پوشش ما رو آگاه کنید.
تور یک سرویسه که وقتی فعالش کنید و ازش استفاده کنید خیلی جامع تر از تور-براوزر هست. تور-براوزر یک مرورگر برپایه فایرفاکسه که برای عبور از فیلترینگ و تعویض آیپی با استفاده از سرویس تور بهینه شده. بنابراین تور خیلی کلی تر از تور-براوزر هست. پیشنهاد من استغاده از خود تور هست.

آفلاین

#13 2015-10-17 23:59:30

امیر
عضو

Arcush نوشته است که:

این ارور نیست. بلکه میگه اون فایل وجود نداره. جریان ازین قرار بوده که شما از pacman استفاده کردین ولی حین کاری که داشته انجام میداده متوقفش کردید. در استفاده بعدی، باید اون فایل رو پاک کنید. ولی شاید سیستم خاموش یا ریستارت شده و دیگه نیازی به این کار نبوده.
اگر میخواید خود تور رو استفاده کنید که داخل ریپوی اصلی هست و راهنمای نصب و پیکربندی ساده و جامعی در اینجا ازش وجود داره:
http://hdartworks.blog.ir/post/install- … inux-howto
اگر برنامه پرتابل تور-براوزر رو دارید و میخواید از اون استفاده کنید، لطفا از محتویات داخل پوشش ما رو آگاه کنید.
تور یک سرویسه که وقتی فعالش کنید و ازش استفاده کنید خیلی جامع تر از تور-براوزر هست. تور-براوزر یک مرورگر برپایه فایرفاکسه که برای عبور از فیلترینگ و تعویض آیپی با استفاده از سرویس تور بهینه شده. بنابراین تور خیلی کلی تر از تور-براوزر هست. پیشنهاد من استغاده از خود تور هست.

حرف شما متین و من مشکلم نصب نشدن برنامه هایی نظیر تور هست نه خود تور!
معمولا این مشکل رو با برنامه های aur دارم
مثلا FF Multi Converter رو چطور نصب کنم با توجه به مشکلی که بالا گفتم؟و عکس ازش گذاشتم ارور هنگام نصب؟

آخرین ویرایش توسط امیر (2015-10-18 00:00:33)

آفلاین

#14 2015-10-18 00:12:05

Arcush
Moderator

من دو تا پیشنهاد دارم:

۱- بجای پکمن، از aur-helper دیگه ای مخصوصا packer استفاده کنید.

۲- dnsتون رو عوض کنید.

مخصوصا درمورد بسته ای که گفتید، من امتحان کردم و براحتی با yaourt  و بدون عبور دادن سیستمم از پروکسی نصب شد. به نظر میاد که مشکل از connection شما هست. اگر با نصب بسته ها از طریق پکمن هم چنین مشکلی دارید، mirror رو عوض کنید.

آفلاین

#15 2015-10-18 10:42:55

adavari
عضو
ثبت شده: 2015-09-25

به جای tor از lantern استفاده کنید بدون دردسر نصب میشه و مشکلی هم نداره

yaourt -S lantern

آفلاین

#16 2015-10-19 10:19:33

امیر
عضو

adavari نوشته است که:

به جای tor از lantern استفاده کنید بدون دردسر نصب میشه و مشکلی هم نداره

yaourt -S lantern

مشکل من تو نصب نشدن هست نه خود برنامه تور چون این برنامه ای هم که شما گفتید نصب نشد

آفلاین

#17 2015-10-19 10:21:09

امیر
عضو

Arcush نوشته است که:

من دو تا پیشنهاد دارم:

۱- بجای پکمن، از aur-helper دیگه ای مخصوصا packer استفاده کنید.

۲- dnsتون رو عوض کنید.

مخصوصا درمورد بسته ای که گفتید، من امتحان کردم و براحتی با yaourt  و بدون عبور دادن سیستمم از پروکسی نصب شد. به نظر میاد که مشکل از connection شما هست. اگر با نصب بسته ها از طریق پکمن هم چنین مشکلی دارید، mirror رو عوض کنید.

چطور میرور عوض کنم؟
dns رو تو لینوکس باید عوض کنم یا تو مودمم و چه عددی کنم بهتره؟
و در مورد پیشنهاد اولیتون من چیزی نفهمیدم

آفلاین

#18 2015-10-19 14:26:01

Arcush
Moderator

در مورد میرور در آنترگوس، فکر کنم cnchi وظیفه جنریت میرور لیست رو بر عهده داره. اما قطعا مثل خود آرچ این میرورها در

/etc/pacman.d/mirrorlist

قرار دارن.

راجع به dns باید آدرس مودم رو در فایل

/etc/resolv.conf

عوض کنید ( مثلا به 8.8.8.8).

درمورد aur-helperها، یک انتخاب مرسوم، packer هست که با توجه به اینترنت ایران، خیلی خوب هم جواب میده. برای نصبش میتونید از اینجا کمک بگیرید:
http://hdartworks.blog.ir/post/install-packer-howto

راجع به حرفایی که زدیم، حتما باید صفحات ویکی زیر رو بخونید. درغیر اینصورت حتی اگه مشکلتون هم حل بشه، نخواهید دونست چرا حل شده.

https://wiki.archlinux.org/index.php/AUR_helpers
https://wiki.archlinux.org/index.php/Resolv.conf
https://wiki.archlinux.org/index.php/Mirrors

پ ن: آنترگوس یک توزیع پرطرفدار مشتق از آرچه که نصاب گرافیکی داره و همچنین چیزهایی رو از پیش روی سیستم نصب می کنه. پیشنهاد من استفاده از خود آرچه یا حداقل یک بار نصب خود آرچ.  بسیاری هم که از آنترگوس استفاده می کنن، دلیل اصلیشون بی حوصلگی برای نصب آرچ یا دلایل مشابهی هست. وگرنه براحتی نمیشه گفت که آنترگوس چون نصاب گرافیکی داره، پس برای شروع مناسبتره.

آخرین ویرایش توسط Arcush (2015-10-19 14:29:02)

آفلاین

#19 2015-10-19 15:40:19

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16
وب سایت

آرکوش نوشته است که:

در مورد میرور در آنترگوس، فکر کنم cnchi وظیفه جنریت میرور لیست رو بر عهده داره

نه.

پمک (پکیج منیجر گرافیکی انترگوس که جدیدا انترگوس ازش استفاده میکنه و قبلا از اکتپی استفاده میکرد) اینکار را انجام میده.

و Cnchi که مخفف Cinnarch installer (نصاب سین آرچ) (اسم انترگوس قبلا سین آرچ بوده چون با میزکار سینامون بوده و آرچ) هست آپدیت سورس لیست را در هنگام نصب انترگوس یه بار انجام میده چون قراره شما بسته دانلود کنی هنگام نصب.

برای تغییر میرور برید به پمک و از قسمت تنظیماتش عمل کنید و میرور ها را عوض کنید و از سرورهای آلمان یا فرانسه استفاده کنید که سرعت خوبی دارند.

وبسایت شخصی من: http://hosseinws.ir

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB