شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

اطلاعیه

#1 2018-08-26 21:55:31

mr-noip
عضو
ثبت شده: 2018-07-13

tmp(حل شد)

سلام دوستان.بنده یک مشکلی پیدا کردم.یک سری نرم افزارها مقدار زیادی دیتا در دایرکتوری tmp ذخیره میکنند که ظاهرا این دایرکتوری دیتا رو در حافظه ram ذخیره سازی میکنه.الان نیاز دارم تا دیتایی بیش از ۶ گیگ توسط نرم افزاری به صورت موقت در tmp ذخیره کنم و چون حافظه رم ۸ گیگ هست این حافظه حجم کافی نداره.برای همین قصد دارم یک پارتشین ۳۰ گیگابایتی رو به این دایرکتوری روی هارد دیسک اختصاص بدم.ممکن هست راهنمایی بفرمایید؟الان ۳۰ گیگابایت پارتیشن جدید ایجاد کردم اما چطور باید این کارو باید انجام بدم؟ایا قرار دادن UUID در فایل fstab کافی هست یا نیاز هست کار دیگری رو هم انجام بدم؟

آخرین ویرایش توسط mr-noip (2018-09-01 14:38:54)

شروعی جدید smile

آفلاین

#2 2018-08-27 00:25:31

Arcush
Administrator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: tmp(حل شد)

درودهای فراوان.

بله، دایرکتوریِ tmp/ که نمیتونیم اون را بعنوان یک پارتیشن در نظر بگیریم، نیمی از RAM را به صورت موقت اشغال خواهد کرد. در اینجا به خوبی راهنمایی شده و حالت های مختلف را براتون لیست کرده:
https://forum.manjaro.org/t/size-of-tmp … rger/24008

Your options here are

manually creating a tmpfs and using size parameter. Example shows creating a 10 MB large tmpfs mount, change numbers accordingly:

sudo mount -t tmpfs -o size=10M tmpfs /mnt/mytmpfs

editing /etc/fstab and specifying size parameter:

editing /etc/fstab and mounting /tmp to a physical hard drive (downside is decrease in system responsiveness)

در پیاده سازیِ هریک ازین ها اگر مشکلی هست میتونیم بحث کنیم. همچنین ممکنه ما با اون نرم افزار شما کار کرده باشیم و بتونیم ترجیح بدیم که کدوم یک ازین حالت ها بهتر هستند.

آخرین ویرایش توسط Arcush (2018-08-27 00:27:14)

آفلاین

#3 2018-08-27 10:36:53

mr-noip
عضو
ثبت شده: 2018-07-13

Arcush نوشته است که:

درودهای فراوان.

بله، دایرکتوریِ tmp/ که نمیتونیم اون را بعنوان یک پارتیشن در نظر بگیریم، نیمی از RAM را به صورت موقت اشغال خواهد کرد. در اینجا به خوبی راهنمایی شده و حالت های مختلف را براتون لیست کرده:
https://forum.manjaro.org/t/size-of-tmp … rger/24008

Your options here are

manually creating a tmpfs and using size parameter. Example shows creating a 10 MB large tmpfs mount, change numbers accordingly:

sudo mount -t tmpfs -o size=10M tmpfs /mnt/mytmpfs

editing /etc/fstab and specifying size parameter:

editing /etc/fstab and mounting /tmp to a physical hard drive (downside is decrease in system responsiveness)

در پیاده سازیِ هریک ازین ها اگر مشکلی هست میتونیم بحث کنیم. همچنین ممکنه ما با اون نرم افزار شما کار کرده باشیم و بتونیم ترجیح بدیم که کدوم یک ازین حالت ها بهتر هستند.

ممنونم.ممکن هست مقداری در مورد mount کردن دایرکتوری tmp در فایل fstab بیشتر توضیح بدید که باید چطور این کارو انجام بدم؟
بنده بیشتر موقع فشرده سازی فایل یا استراخ فایل های فشرده به مشکل برمیخورم و مورد دیگر هم دقیقا همین اندروید استودیو هست.یعنی زمانی که قصد نصب با استفاده از yaourt رو دارم.
الان به یک مشکلی هم برخوردم.بنده میخوام پارتیشن sda8 رو mount کنم به دایرکتوری /mnt یا دایرکتوری های دیگه اما با ارور زیر مواجه میشم.

mount: /mnt/: can't find in /etc/fstab.
mount: /dev/sda8: can't find in /etc/fstab.

علت این ها ارور ها چی هست؟

شروعی جدید smile

آفلاین

#4 2018-08-28 09:55:44

Arcush
Administrator
ثبت شده: 2015-09-15

اگر مشکل yaourt هست که توی فایل yaourtrc دایرکتوریِ پیشفرضِ tmp/ را میتونید به سادگی عوض کنید. در اینصورت هم اینکه پکیج هایی که یااورت میسازه از بین نخواهند رفت و هم مشکل محدودیت و کمتر بودن رم نسبت به اونچه که یااورت برای ساختن برخی پکیجها لازم داره برطرف میشه. برای مانت کردن دایرکتوریِ tmp/ در fstab که حالت سومی هست که در اون گفتاورد لیست شده، اینجا را ببینید. اکنون متوجه شدم مشکل شما ساختن بستهٔ اندروید استودیو هست. برخی از نرم افزارها گزینه هایی در نصابشون دارند که میتونه دایرکتوریِ tmpای برای انجام فرآیند نصب درجایی که کاربر اجازه میده بسازه (برای نمونه، MatLab). دربارهٔ اندروید استودیو آگاهی ندارم. بهرحال، با توجه به راهکارهای بالا، نیازی هم نیست.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB میزبانی توسط MahanCloud