شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

اطلاعیه

#1 2015-09-27 06:14:50

BoBzBoB
عضو
از : کانادا
ثبت شده: 2015-09-15
وب سایت

معرفی انواع ترمینالها

با سلام
در این تاپیک میخواهیم در مورد ترمینالی که بر روی سیستمهامون نصب هستند صحبت کنیم و دلایلمون رو برای نصب این ترمینالها در مقابل ترمینال پیشفرض آرچ بیان کنیم.

تخیل مادر علم  و تجربه پدر علم است.
به پدر و مادر علم احترام بگذاریم.

آفلاین

#2 2015-09-27 06:35:37

BoBzBoB
عضو
از : کانادا
وب سایت

پاسخ: معرفی انواع ترمینالها

با سلام
من از ترمینالی به نام terminator  استفاده میکنم البته بعضی مواقع که کار زیادی ندارم ممکنه از ترمینال دیفالت آرچ که در xfce بوسیله دکمه ~ بصورت رولینگ از بالا به پائین باز میشه استفاده میکنم.
دلیل استفاده از ترمیناتور برای من بیشتر بخاطر راحتی ساخت تب و گروه بندی ترمینالها هست و این که امکان تنظیم ترمینالها بصورت کاشی های مختلف در کنار هم در یک صفحه امکان پذیره و خلاصه خیلی موارددیگه که شاید ریزه کاری محسوب بشند اما کار کردن من رو با ترمینال راحت تر میکنند.
برای نصب ترمیناتور میتونید اون رو از مخزن اصلی آرچ با دستور زیر دریافت کنید:

sudo pacman -S terminator

ترمیناتور رو شاید بشود به نوعی دسکتاپی برای ترمینالها بشمار آورد و همون عملکردی رو که دسکتاپ i3 به کاربر ارائه میده رو در کنار دسکتاپ گرافیکی در اختیار کاربر قرار میده و از این نظر برای کسانی که مایل هستند در محیط گرافیکی باشند ولی مانند یک حرفه ای از امکانات ترمینالشان استفاده کنند بهترین انتخاب محسوب میشود.

تخیل مادر علم  و تجربه پدر علم است.
به پدر و مادر علم احترام بگذاریم.

آفلاین

#3 2015-09-27 14:29:20

Arcush
Administrator

پاسخ: معرفی انواع ترمینالها

البته آرچ ترمینال پیشفرضی نداره. مخصوصا اگه منظورمون دقیقا terminal emulator  باشه. ترجیح من konsole هست؛ هم بخاطر امکانات زیادی که برای شخصی سازیش و همچنین سینک شدنش با پنجره ها در اختیار میذاره و هم بخاطر پشتیبانی خوبش (و البته پیشفرضش) از زبان پارسی. البته میشه به کمک بسته هایی مثل bicon  یا fribidi  خروجی خوانای پارسی توی ترمینال داشت ولی konsole  ازین نظر عالیه.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB میزبانی توسط MahanCloud