شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2015-09-20 12:42:50

C10n3R0101
عضو
ثبت شده: 2015-09-20

ايا ارچ براي من مناسب است؟

به نام خالق هستي بدون باگ

سلام دوستان من متين هستم از دو روز پيش تصميم گرفتم لينوكسي بشم كه دليل اصليش اينه :

رم و گرافيك من هر دو يك هستش و حتي ويندوز هفت رو هم كلي هنگ ميكنه تا اجرا كنه و ديگه به معناي واقعي اعصابمو خورد كرده و به يكي از دوستام اين موضوعو گفتم و گفت كه لينوكس مصرف كمتري از سخت افزار ميكنه خب حالا سوال من اينه :

در مرحله اول ايا ارچ براي من كه تازه كارم و از اصطلاحات لينوكس سر در نميارم مناسب هست يا خير و اگه مناسب نيست شما چه توزيعي رو مناسب من مي دانيد و اينكه ميخوام جواباتون رو بر اساس اين معيارهاي لازم براي من بگيد:

1-رم و گرافيك يك دارم و دليل اصلي كه ميخوام لينوكسي بشم همينه چون ويندوزم هميشه هنگ ميكنه و كلافم كرده

2-من تازه كارم خيلييييي تاره كار با اصطلاحات لينوكس اشنايي ندارم
3-يه لينوكس ميخوام جاي ويندوز را بطور كامل  برام بگيره
4-خيلي مهمه ميخوام جايگزين افيس البته فقط وورد و پاورپوينتشو داشته باشه
5- من كالي رو هم نياز دارم حالا به هرشكل كه نصب ميخواد بشه

با اين توضيحات شما كدومو پيشنهاد ميكنين؟

آفلاین

#2 2015-09-20 12:56:38

بهروز رمضانی
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16
وب سایت

پاسخ: ايا ارچ براي من مناسب است؟

1- ارچ با یه مدیر پنجره میتونه کمک کننده باشه.
2- مطالعه کنید و با اصطلاحات آشنا شوید.
3- لینوکس ویندوز نیست باید نیازهایتان را دقیق بفرمایید.
4- یه مورد خیلی مهم قالب های آفیس مایکروسافت در اکثر موارد که حداقل من شخصا دیدم روی لینوکس مشکل نمایش دارند.
5- شما میفرمایید تازه کار هستند چطور میخواهد از کالی استفاده کنید. کسی که الفبا استفاده از لینوکس را نمیداند چطور میخواهد
از کالی استفاده کنه؟

در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین

#3 2015-09-20 13:21:02

C10n3R0101
عضو

بهروز رمضانی نوشته است که:

4- یه مورد خیلی مهم قالب های آفیس مایکروسافت در اکثر موارد که حداقل من شخصا دیدم روی لینوکس مشکل نمایش دارند.
5- شما میفرمایید تازه کار هستند چطور میخواهد از کالی استفاده کنید. کسی که الفبا استفاده از لینوکس را نمیداند چطور میخواهد
از کالی استفاده کنه؟

خيلي ممنون از پاسخگويي سريعتون

1-خيلي ممنون تحقيق ميكنم
2-چشم در حال انجامش هستم
3-خب نياز هامو نوشتم ديگه
4-منظورتونو متوجه نشدم ميشه واضح تر بگين
5-من تو كار با كالي در حد حرفه اي هستم و نياز بهش دارم

با تشكر

آفلاین

#4 2015-09-20 13:42:06

حسین حیدری
Moderator
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16

منظورش اینه که لیبره افیس نمیتونه درست خروجی افیس ماکروسافت را نشون بده.

Just an anime fan

آفلاین

#5 2015-09-20 14:20:50

ali
Moderator
از : تهران
ثبت شده: 2015-09-15
وب سایت

فکر میکنم یک توزیع مبتنی بر اوبونتو ( مثل زوبونتو یا لوبونتو ) نصب کنید بیشتر براتون مفید باشه . با توجه به اینکه حس میکنید در کالی حرفه ای هستید ، دستورات توزیع های مبتنی بر اوبونتو قرابت بیشتری با کالی دارند، و در بدو امر نیاز کمتری به تنظیم سیستم دارید . تعدادی نرم افزار به صورت پیش فرض برای شما قرار داده شده اند ولی در آرچ لینوکس یکم باید دست به کیبورد بشید و برای نصب و کانفیگ سیستمتون باید سراغ ترمینال برید . که برای کاربرهای جدید الورود یکم ناراحت کننده و سخته .

آخرین ویرایش توسط ali (2015-09-20 14:22:16)

آفلاین

#6 2015-09-20 18:50:26

BoBzBoB
عضو
از : کانادا
وب سایت

C10n3R0101 نوشته است که:

از کالی استفاده کنه؟

1-خيلي ممنون تحقيق ميكنم
2-چشم در حال انجامش هستم

با تشكر

با سلام
من متوجه نشدم!
شما تازه از ویندوز میخواهید به لینکوس مهاجرت کنید یا قبلا لینوکس داشتید؟!
اگر لینوکس نداشتین چطوری با کالی در حد حرفه ای کار میکنید اگر لینوکس داشتید پس چطوریه که نمیدونید چه لینوکسی براتون خوبه!

تخیل مادر علم  و تجربه پدر علم است.
به پدر و مادر علم احترام بگذاریم.

آفلاین

#7 2015-09-20 20:29:06

C10n3R0101
عضو

ك

BoBzBoB نوشته است که:
C10n3R0101 نوشته است که:

از کالی استفاده کنه؟

1-خيلي ممنون تحقيق ميكنم
2-چشم در حال انجامش هستم

با تشكر

با سلام
من متوجه نشدم!
شما تازه از ویندوز میخواهید به لینکوس مهاجرت کنید یا قبلا لینوکس داشتید؟!
اگر لینوکس نداشتین چطوری با کالی در حد حرفه ای کار میکنید اگر لینوکس داشتید پس چطوریه که نمیدونید چه لینوکسی براتون خوبه!

با سلام بله ميخوام بطور كامل برم لينوكس و كالي رو هم فقط براي يه سري كار هاي پنتستينگ استفاده ميكردم درسته سطح حرفه اي بود ولي رو ويرچوال باكس فقط براي همين كارا استفاده ميكردم اين لينوكسي كه از شما ميپرسم ميخوام بطور كامل برم

آفلاین

#8 2015-09-21 20:20:51

Arcush
Administrator

C10n3R0101 نوشته است که:

به نام خالق هستي بدون باگ

سلام دوستان من متين هستم از دو روز پيش تصميم گرفتم لينوكسي بشم كه دليل اصليش اينه :

رم و گرافيك من هر دو يك هستش و حتي ويندوز هفت رو هم كلي هنگ ميكنه تا اجرا كنه و ديگه به معناي واقعي اعصابمو خورد كرده و به يكي از دوستام اين موضوعو گفتم و گفت كه لينوكس مصرف كمتري از سخت افزار ميكنه خب حالا سوال من اينه :

در مرحله اول ايا ارچ براي من كه تازه كارم و از اصطلاحات لينوكس سر در نميارم مناسب هست يا خير و اگه مناسب نيست شما چه توزيعي رو مناسب من مي دانيد و اينكه ميخوام جواباتون رو بر اساس اين معيارهاي لازم براي من بگيد:

1-رم و گرافيك يك دارم و دليل اصلي كه ميخوام لينوكسي بشم همينه چون ويندوزم هميشه هنگ ميكنه و كلافم كرده

2-من تازه كارم خيلييييي تاره كار با اصطلاحات لينوكس اشنايي ندارم
3-يه لينوكس ميخوام جاي ويندوز را بطور كامل  برام بگيره
4-خيلي مهمه ميخوام جايگزين افيس البته فقط وورد و پاورپوينتشو داشته باشه
5- من كالي رو هم نياز دارم حالا به هرشكل كه نصب ميخواد بشه

با اين توضيحات شما كدومو پيشنهاد ميكنين؟

بخاطر دلیل شماره یک، شما باید یک توزیع سبک انتخاب کنید. آرچ از جمله توزیع های سبک هست. اما بعد از اینکه آرچ نصب شد، یه میزکار هم نصب خواهید کرد و بنابراین به این شکل نیست که وقتی کسی با آرچ داره کار می کنه، لزوما فقط یه ترمینال جلوش باشه. کسی که با آرچ داره کار می کنه، حتما یکی از دلایلش داشتن یک توزیع مینیمال بوده. توزیعی که به صورت پیشفرض کلی بسته روش نصب نباشه. هیچ توزیع گنولینوکسی جای ویندوز رو برای شما نمیگیره. مثل ویندوز که نمیتونه جای هیچ توزیع گنولینوکس رو بگیره. این دوتا، دو تیپ سیستم عامل متفاوت هستن. نرم افزارها ابزارهایی هستن که برای انجام برخی از اهداف ما نوشته شدن. مثلا مجموعه آفیس مایکروسافت، کارهایی رو میتونه انجام بده. در گنولینوکس نرم افزارهایی هستن که اون کارها رو انجام میدن. اما مخصوصا در مورد این مثال، ممکنه نوشته های شما مخصوصا وقتی حاوی جدول باشن و حاوی حروف پارسی، در آفیس مایکروسافت و آفیس لایبره یا اوپن آفیس، یکسان نشون داده نشن. ابزارهایی مثل LaTeX  جایگزین خوبی هستن برای پردازش متن. برای اسلایدشو هم LaTeX یک زیرمجموعه خاص داره. ضمنا ابزارهایی مثل impress.js  اخیرا با طرفدارهایی که پیدا کردن دارن جای پاورپوینت رو در ارائه اسلایدشو میگیرن. اگر با اونهایی که به صورت تخصصی در حوزه امنیت کار می کنن، صحبت کرده باشین، احتمالا شنیدین که توزیع هایی مثل کالی رو هرگز به عنوان سیستم عامل خانگی استفاده نمی کنن. بلکه معمولا بصورت لایو باهاش بالا میان و به کارشون میرسن یا در بهترین حالت به صورت مجازی ازش استفاده می کنن. ضمنا برای اطلاع عمومیتون باید بگم که اگه نرم افزار الف در یک توزیع گنولینوکس نصب بشه، در دیگری هم نصب خواهد شد. چون این نرم افزار یک سورس داره که میشه همواره از سورس کامپایلش کرد. اما پیشنهاد من اینه که اگه میخواید به یک توزیع گنولینوکس مهاجرت کنید، قبلش راجع به اهدافش مطالعه کنید. همچنین، اگر نتیجه گرفتین که آرچ رو نصب کنین و نمیخواید درگیر نصب آرچ از طریق خط فرمان بشید، توزیع هایی مثل آنترگوس رو پیشنهاد می کنم که علاوه بر این، حداقل میزکار رو هم شامل هستن و بنابراین از طریق نصب اونها مستقیم وارد یک سیستم عامل می شید با یک محیط کاملا گرافیکی که دیگه هر کاری رو دوست دارید، میتونید باهاش انجام بدید.

آفلاین

#9 2016-01-01 23:43:51

hojy
عضو
ثبت شده: 2015-12-29

سلام
اگه قصد نداری به این زودی سیستم عوض کنی Lubuntu نصب کن!

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB