شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-02-14 01:47:43

LinArcX
Moderator
ثبت شده: 2015-09-18

فول اسکرین کردن os مهمان در ویرچوال باکس

عرض ادب و احترام خدمت آرچ کوشان گل smile
چند صباحی بود که داشتم رو juNest کار میکردم و احتیاج داشتم به یه ماشین مجازی که بتونم os های مختلف رو روش تست کنم.ویرچوال باکس روال کار سرراستی داره و تنظیماتش تقریبا بدون پیچیدگیه.منتهی مشکلی که من داشتم این بود که نمی تونستم os های مهمان رو فول اسکرین کنم!!و این به شدت منو آزار می داد.صبح همین امروز بود که دیدم احسان هم از این موضوع گله منده و تاپیکی زده به نام
QEMU and KVM که جایگزین های مجازی سازی مثل ویرچوال باکس هستن.اون تاپیک و پست های بچه ها بخصوص آرکوش عزیز که مشتاقانه پیگیر ماجرا بود رو خوندم..اما چه کنم که این کانفیگ های پیچ در پیچ برام یکم گرون تموم میشن..چون مسیله اصلی،به شخصه برام "زمان" هست..واقعا فقط میخوام:"نتیجه کار رو داشته باشم."
از طرفی آرکوش و مجتبی عزیز تو پست هاشون اشاره کرده بودن که مشکل فول اسکرین ندارن.عزمم رو جزم کردم که این مشکل رو یه بار برای همیشه تموم کنم تا هم خیال خودمو راحت کنم هم "احتمالا" مشکل خیلی های دیگه که در آینده ممکنه با این مشکل مواجه بشن.(امیدوارم با این تاپیک،جواب این پست و البته این تاپیک از حسین عزیز رو داده باشم.:) )
پس بدون فوت وقت میرم سر روال کار:
۱-قبل از هر چیز باید بگم که ویرچوال باکس قابلیتی داره به نام guest addtion که به او.اس های مهمان اجازه هایی فراتر از استفاده معمولی یه او.اس رو میده..یکی از اون قابلیت ها که اینجا به درد ما میخوره فعلا همون فول اسکرین کردنه.
۲-واسه اینکه بتونید این قابلیت رو روی او.اس های مهمان تون داشته باشین باید یه فایل ایزوی حدودا 50 مگی رو دانلود کنید.البته پیشنهاد من اینکه این کارو دستی انجام ندید.تو منوی devices ویرچوال باکس برید،بعدش روی insert guest addtion cd image کلیک کنید یه کادری براتون باز میشه که میگه این فایل رو مستقیم براتون دانلود میکنه.شما هم اوکی میکنید و میرید مرحله 3. smile
(توضیح:از اونجایی که سرورشون تحریم شده واسه ما،با یه فیلتر شکن درست درمون دانلودش کنید.من اول با تور تست کردم نشد..open vpn ولی مثل همیشه جواب داد!D:)
۳-بعد از اینکه اون فایل حدودا 50 مگی دان شد، خودش به صورت خودکار تو مسیری شبیه مسیر زیر میریزه تش:

/home/saeed/.config/VirtualBox

اگه تو مرحله دوم فایل رو دستی دانلود کرده بودید باید اونو میریختید تو هم چین دایرکتوری ای.
۴-تا اونجایی که من فهمیدم،این قابلیت guest additon فقط در صورتی فعاله که شما او.اس رو نصب کرده باشین.نه اینکه اونو به صورت لایو بالا آورده باشین ...بازم میگم این تجربه شخصی م بوده..اگه کسی از دوستان میتونه تو حالت لایوش هم توضیح بده که چجوری میشه فول اسکرین کرد که دیگه نورعلی نور میشه  smile
پس ابتدا به ساکن،او.اس تون رو کامل نصب میکنید و پس از اتمام فرآیند نصب اگه تو فایل منیجرتون برید با چیزی مثل شکل های زیر روبرو میشید:(من اینکارو همزمان هم روی ابونتو تست کردم هم رو فدورا.نتیجه ها مشابه هستند...ببیند:)
gad_screenshot_from_2016-02-14_00-52-18.png
y4s8_screenshot_from_2016-02-14_00-54-05.png
۵-تو این مرحله، فقط کافیه رو اون دکمه Run Software کلیک کنید.پسورد ریشه رو ازتون میگیره،یه ترمینال بازمیکنه و شروع میکنه به نصب کردن..منتظر باشید تا کارش تموم بشه..بعد یه ریبوت کنید و از او.اس فول اسکرین شده تون لذت ببرید. smile

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2016-02-14 02:11:22)

آفلاین

#2 2016-02-14 11:43:17

ehsan_faal
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-02

پاسخ: فول اسکرین کردن os مهمان در ویرچوال باکس

واقعا متشکر.
کارت عالیه.
واسه کسایی مثه خودم که مشکل دانلود دارن این لینک قابل استفادس.
ولی باز هم برای من جواب نداد.
بعد از اولین ریبوت توی فدورا یه نوتیفیکیشن اومد در مورد ماژولهای کرنل ویرچوال باکس، حالا هی میزنم که فول اسکرین بشه ولی یه صفحه ی کوچولو که بیشتر فضای دور و برش سیاهه رو به عنوان فول اسکرین تحویلم میده.

VirtualBox_Fedora_14_02_2016_11_12_15.png

آخرین ویرایش توسط ehsan_faal (2016-02-14 12:17:59)

Mahatma Gandhi - The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong

آفلاین

#3 2016-02-14 13:14:18

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

همونطور که سعید جان گفتن، نصب guest-addition در سیستم میهمان لازمه. اما اگه در سیستم میهمان نصبش کردین و هنوز درمورد full-screen مشکل دارین، این ایده رو حتما بررسی کنید:

رزولوشن صفحه رو تغییر بدید به امید اینکه با آزمون و خطا بتونید یک رزولوشن مناسب پیدا کنید.

دقت کنید که این کار رو هم در داخل سیستم میهمان انجام بدین. مبنای این ایده هم اینه که اون کادر سیاهی که موقع F^ زدن بوجود میاد نتیجه adjustment ناصحیحی از رزولوشن صفحه در سیستم میهمان هست و این مساله به سیستم میزبان ارتباطی نداره. همچنین به عنوان یه ایده ضعیفتر، 3d acceleration رو در تنظیمات display سیستم میهمان در ویرچوال باکس فعال کنید.

آفلاین

#4 2016-02-14 18:35:40

Programmer
عضو
ثبت شده: 2015-10-01
وب سایت

منم مشکل فول اسکرین شدن رو نداشتم اما خب مشکل نصب guest addition رو داشتم smile که فکر کنم با این آموزش کاملی که دادی اونم اکی میشه

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به سایت ما سر بزنید smile
مهرداد دولت خواه - Mehrdad Dolatkhah

آفلاین

#5 2016-02-15 20:14:24

Риал Краесис
عضو
ثبت شده: 2015-09-16

دوستان عزیز
تو تنظیمات ویرچوال باکس یه بخش هست که در اون میتونید تنظیم کنید که تصویر سیستم عامل مهمان رو به اندازه پنجره ویرچوال باکس دربیاره متاسفانه الان ویرچوال باکس رو سیستمم نصب نیست وگرنه یه اسکرین شات میدادم.(فعلا قصد نصب کردن ندارم چون در اینده نزدیک یعنی ۲−۳ روز اینده اجبارا آرچم رو از نو بزنم) big_smile

*** I FIGHT FOR USERS ***

آفلاین

#6 2016-02-19 09:39:33

حسین حیدری
Moderator
از : اصفهان

+1 عالی بود. مشکل منم بود این !

Just an anime fan

آفلاین

#7 2016-02-24 18:02:01

حسین حیدری
Moderator

سلام

سعید من اینو دانلود کردم و نذاشتم خوردکار بره این ایزو را باید اکسترکت کنم ؟!! توی این ایزو فایل ویندوزی هست که !! من چیکار کنم با ایزو توی اون مسیر گذاشتم هنوز خودش میخواد دانلود کنه ؟!

Just an anime fan

آفلاین

#8 2016-02-24 22:13:02

LinArcX
Moderator

حسین حیدری نوشته است که:

سلام

سعید من اینو دانلود کردم و نذاشتم خوردکار بره این ایزو را باید اکسترکت کنم ؟!! توی این ایزو فایل ویندوزی هست که !! من چیکار کنم با ایزو توی اون مسیر گذاشتم هنوز خودش میخواد دانلود کنه ؟!

فایل ویندوزی؟؟؟؟؟؟
ایزویه خالیه فقط..بذارش تو همون مسیر..
راستی تو مگه تور نداری پسر؟بذار دان شه دیگه خودش..احتمالا یه سری تنظیمات دیگه میخواد ست کنه یا یه سری فایل های ریز دیگه میخواد دان کنه.یه فیلترشکن بزن تنگش درست میشه..لنترنی..توری..اپن وی.پی.انی..چیزی..خودت که دیگه اوستایی smile

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2016-02-24 22:13:20)

آفلاین

#9 2016-02-25 05:45:17

حسین حیدری
Moderator

stackoverflow نوشته است که:
حسین حیدری نوشته است که:

سلام

فایل ویندوزی؟؟؟؟؟؟
ایزویه خالیه فقط..بذارش تو همون مسیر..
راستی تو مگه تور نداری پسر؟بذار دان شه دیگه خودش..احتمالا یه سری تنظیمات دیگه میخواد ست کنه یا یه سری فایل های ریز دیگه میخواد دان کنه.یه فیلترشکن بزن تنگش درست میشه..لنترنی..توری..اپن وی.پی.انی..چیزی..خودت که دیگه اوستایی smile

دیگه میخواستم اصفهانی بازی در بیارم دوباره دانلود نکنم big_smile

Just an anime fan

آفلاین

#10 2016-02-25 12:26:01

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

من شخصا برای نصب چنین چیزهائی

$ torify vierualbox

رو میزنم تا از شرّ تحریم ها و این جور چیزا خلاص بشم.

آفلاین

#11 2018-04-12 16:57:38

LinArcX
Moderator

خوب من نمیدونم اون زمان چرا لقمه رو هی می چرخوندم دور سرم big_smile
کافیه برید در این مسیر:

File-->Preferences-->Proxy-->Manual Proxy Configuration

و مثلا اگه تورتون استارت شده باشه میتونید تنظیمات تورتون رو وارد کنید و guest image رو به سادگی دانلود و نصب کنید.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB