شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2016-11-18 12:25:11

kouroshez
عضو
از : مشهد
ثبت شده: 2016-03-27
ارسال ها: 21
وب سایت

کمک جهت انکود اسکریپت پرل یا PHP یا Bash

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
من در حال نوشتن یک اسکریپت پرل هستم و نمیدونم چطوری باید انکودش کنم که کسی به سورس کد من دسترسی نداشته باشه اگر کسی اینکارو انجام داده لطفا راهنمایی کنه که من چطوری انکود کنم سورس کدم رو.
موضوع بعدی همچنین در مورد php و bash هم اگر راهی هست بگید


http://Hosthey.ir
ArchLinux ♥
WebHosting Manager

آفلاین

#2 2016-11-18 17:15:45

morealaz
عضو
از : کرمان
ثبت شده: 2016-03-19
ارسال ها: 312

پاسخ: کمک جهت انکود اسکریپت پرل یا PHP یا Bash

در مورد هر سه اینها یعنی Perl و PHP و bash باید بگم اینها جز زبانهای مفسری هستند، یعنی اینکه برنامه برای اجرا کامپایل نمیشه به زبان ماشین که بعد بدون نیاز به برنامه ای دیگه اجرا بشه. بلکه باید توسط مفسر این برنامه ها که هم نام خودشون هست اجرا بشند. برای همین ایجاد یک فایل اجرای برای این برنامه ها در صورتی فراهم میشه که به نوعی مفسر برنامه هم در کنار اونها قرار بگیره. در هر صورت باز هم کد شما در معرض دید قرار میگیره و مخفی نمیمونه. البته زبانهای مفسری دیگه مثل پایتون به دلیل اینکه ابتدا برنامه به زبان میانجی به نام bytecode تبدیل میشه این امکان رو داره که از بایتکد و مفسر پایتون به صورت embeded استفاده کرد. ولی این نکته رو باید گفت که کلا ماهیت زبانهای مفسری استفاده از اونها رو برای ایجاد برنامه های close-sourse مشکل میکنه.
در Perl6 تا اونجایی که میدونم از رویکرد مشابهی برای ایجاد bytecode استفاده میشه. و میشه به عنوان مثال از perl خروجی برای JVM جاوا بگیری.
اگر خیلی به دنبال این هستید که کد خودتون رو مخفی کنید، بهتره از زبانهای کامپایلری استفاده کنید یا از JVM جاوا و زبانهایی که قابلیت ایجاد خروجی برای اجرا بر روی  JVM رو دارند.
برای Perl من http://www.indigostar.com/perl2exe.php رو دیدم که البته خروجی اون برای ویندوزه.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB