شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2017-11-01 21:01:04

Programmer
عضو
از : تهران
ثبت شده: 2015-10-01
وب سایت

یک ide مناسب برای برنامه نویسی c++

درود به همه شما عزیزان
تصمیم دارم تا از code block دیگه استفاده نکنم و به دنبال جایگزین بهتری هستم . یک جایگزین مثل VS ویندوز برای c++ اما بر روی لینوکس . دوستان ممنون میشم من رو در این خصوص با تجربه های شخصی خودتون راهنمایی کنید .

Impossible Impossible
Imagination is more important than science
به سایت ما سر بزنید smile
مهرداد دولت خواه - Mehrdad Dolatkhah

آفلاین

#2 2017-11-01 22:32:59

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18

پاسخ: یک ide مناسب برای برنامه نویسی c++

vscode هم چیز خوبیه.
من جدیدا سوییچ کردم روش و پایتون و نود و بش رو باهاش میزنم. (دیباگ میکنی باهاش مث هلو!)هم متن بازه و آزاد(بر خلاف clion)هم اینکه فارسی رو به خوبی ساپورت میکنه(بر خلاف ویم و اتم) هم نسبتا سبکه (برخلاف اتم) و هم مدرنه!(بر خلاف codo block)
پلاگینهای بیشماری هم داره.سی پلاس تا حالا باهاش کد نزدم اما پلاگین هاش هست. میتونی امتحان کنی.
کیوت کریتور هم ideخوبی هست برای سی پلاس پلاس.
من به شخصه به خاطر محیط داغون code block هیچ موقع نتونستم باهاش کنار بیام.هر چند امکانات نسبتا خوبی داره.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2017-11-01 22:34:12)

آفلاین

#3 2017-11-01 23:23:49

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

درود بر دو یار دیرین. big_smile

سعید جان آیا تمام امکانات VisualStudio رُ داره؟

آفلاین

#4 2017-11-01 23:31:15

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

درود بر تو سعید، بنده هم از همین ابزار فیض می برم.

Arcush نوشته است که:

سعید جان آیا تمام امکانات VisualStudio رُ داره؟

پلاگین نصب میکنی برای زبان های مختلف ولی دقیقاً همون نمیشه.

آفلاین

#5 2017-11-01 23:37:59

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

خیلی هم خوبه مظهرجان. big_smile یه دفعه بیاید تبلیغات دسکتاپ ۷ رُ هم راه بندازید دیگه.

من دارم نصبش می کنم. ولی فکر کنم در نهایت همون Geany بخاطر سادگیِ محیطش برای شخص من بهتر باشه. چراکه با پروژه های بزرگ که چندین فایل رُ همزمان بخوام نگاه کنم درگیر نیستم.

آفلاین

#6 2017-11-01 23:39:52

LinArcX
عضو

سلام عیسی جان.
مسلما خیر. چون سیاست مایکروسافت اینه که کاربرهای خودشو از طریق این ابزارهای متن باز (و نسخه های اکسپرسی که از ویژوال استودیو میده بیرون) گسیل بده به سمت نسخه های انحصاری ترِ خودش.(هر چند ما گولشو نمیخوریم smile )
اما خوب نیازهای روتین و روزمره یه برنامه نویس رو ارضا میکنه. مسلما ویژوال استودیو یا ابزاهای jetbrain بی نظیرن بین ide ها. اما با همه مشکلاتی که ide های دیگه رو "ناقص" نشون میده(سنگین بودن، آزاد نبودن، پلاگین سنتر ضعیف و جامعه کاربری کرخت، عدم پشتیبانی از زبان فارسی و ..)
vscode تقریبا سعی کرده در جمیعِ جهات، یه جلب نظر همگانی از دولوپرها رو بدست بیاره که به نظر هم من موفق بوده.

آفلاین

#7 2017-11-01 23:48:03

LinArcX
عضو

mazhar نوشته است که:

درود بر تو سعید، بنده هم از همین ابزار فیض می برم.
پلاگین نصب میکنی برای زبان های مختلف ولی دقیقاً همون نمیشه.

نوکرم مظهر عزیز.
قبول دارم حرفتو. این مشکل تو همه نرم افزارهای plugin-based کم و بیش به چشم میاد. چون هسته اصلی نرم افزار رو معمولا یه شرکت یا گروهی خاص به صورت متمرکز می نویسن در صورتی که پلاگین هاشو اعضای دیگه ای از جامعه آزاد ارایه میدن که باعث میشه گهگاه عدم یکپارچگی بین پلاگین ها و خود نرم افزار پیش بیاد.(تو اکلیپس هم این بدبختی ها هست! یه سیستم چندین پاره و وصله پینه ای که گاهی وقت ها می بینی یهویی یه باگ عجیب، ساعت ها وقت تو میگیره و آخرش می فهمی پلاگینِ x مسبب ایجادش بوده! sad )
اون روونیِ خاصی که مثلا موقع کار با pycharm یا ویژوال استودیو بهت دست میده رو مسلما نداره. اما در بین گزینه های موجود به نظرم، "فعلا" بهترین انتخابه.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2017-11-01 23:51:02)

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB