شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2018-03-20 12:47:48

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

کانال irc آرچ لینوکس فارسی و انجمن

#archlinux-ir
#archusers.ir

مختصر و مفید!

آفلاین

#2 2018-04-06 17:12:15

linuxlover
عضو
از : locate $(whoami)
ثبت شده: 2017-09-22
وب سایت

پاسخ: کانال irc آرچ لینوکس فارسی و انجمن

درود بر مظهر گرامی بابت ایجاد چنین تاپیک مفیدی.مثل این که کانال دوم به درستی رجیستر نشده . اگر اجازه باشه بنده حقیر نحوه کار کردن با irc رو توضیح بدم.
اول از همه باید بفهمیم که اصلا irc چی هست که به نقل از طرفداران فدورا :

IRC که مخفف Internet Relay Chat می باشد یک روش ارتباطی بسیار زیبا،سریع و جالب برای افراد مختلف می باشد.

در واقع این روشی است برای Chat و تبادل اطلاعات.در این روش همه افراد به یک IRC Server متصل می شوند و ارتباط از این طریق ایجاد می شود

خب برای اتصال به irc server نیاز به یک کلاینت هست ! حالا میتونیم کلاینت های مورد نظرمون رو در سه دسته تحت وب ، تحت ترمینال و تحت دسکتاپ(برنامه های گرافیکی) تقسیم کنیم. بنده آشنایی بیشتری با کلاینت تحت ترمینال irssi دارم (من به چند دلیل از این کلاینت استفاده میکنم : ۱- سادست ، ۲- عمومیت داره ، ۳- در نسخه زنده توزیع آرچ لینوکس موجود هست، ۴- من عاشق ترمینالم!). پس میریم سراغ irssi ! در اولین قدم باید نصبش کنیم:

sudo pacman -S irssi

اگر ترمینال شما از زبان فارسی (راست به چپ) پشتیبانی نمیکنه پیشنهاد میکنم بسته  bicon-git که در AUR موجود هست رو نصب کنید:

trizen -S bicon-git

برای استفاده از bicon باید اون رو یک بار اجرا کنید. من از ترمینال rxvt-unicode (urxvt) استفاده میکنم و یه میانبر برای اجرای اون با دستور زیر ایجاد کردم:

urxvt -e bicon ir 

خب حالا هر وقت از اون میانبر استفاده کنم urxvt از زبان فارسی با کمک bicon پشتیبانی میکنه . بریم سراغ irssi  ، برای اجرای این کلاینت کافیه توی ترمینال دستور زیر رو اجرا کنید:

irssi 

حالا وقت اتصال به سرور freenode هست که عمومیت بیشتری داره و کانال های مفیدی در اون موجود هست، کاراکتر "/" بدون دابل کوتیشن برای اجرای دستورات مورد نظر هست . اولین دستوری که باید استفاده بشه، دستور زیر هست  :

/help 

خب همونطور که مشخص هست یک سری دستورات موجود برای شما در stdout برگردونده میشه که در عکس زیر مشاهده میکنید :
دستورات کلاینت irssi

همونطور که مشاهده میکنید دستوری به نام connect وجود داره که به کمک اون به سرور مورد نظرمون وصل میشیم:

/connect freenode 

(به کمک دکمه Tab میتونید دستورات رو کامل کنید)
پس از اتصال به سرور freenode زمان ملحق شدن به کانال مورد نظر خودمون در اون هست که به کمک دستور join این کار امکان پذیر هست :

/join #archlinux-ir 

و شروع به پیام دادن! به همین سادگی!
در مرحله بعد نحوه رجیستر کردن یک نام کاربری در freenode توضیح داده میشه. با تشکر و امید ملحق شدن شما به این کانال و کانال های مفید دیگر و استفاده از آنها!

آفلاین

#3 2018-04-06 18:32:20

linuxlover
عضو
وب سایت

خب با خودم گفتم تا تنور داغ هست نون رو بچسبونم! big_smile
شاید برخی از دوستان مثل من از کلاینت irssi خوششون نیاد و بخوان امکانات بیشتری داشته باشند. یک ابزار فوق العاده که میتونم معرفی کنم riot-desktop هست(با تشکر از سعید محجوب بابت معرفیش). کافیه با دستور زیر نصبش کنید:

sudo pacman -S riot-desktop

یه برنامه تحت وب که با الکترون برای دسکتاپ ساختنش:
تصویر از برنامه riot-desktop

این برنامه برای پلتفرم های مختلف عرضه شده و نسخه تحت وب، آیفون، اندروید داره! و با لایسنس Apache-2.0 عرضه میشه :
مخزن گیت هاب riot
برای آشنایی بیشتر کافیه به لینک زیر مراجعه کنید:
در مورد نرم افزار کاربردی riot
برای مطلع شدن درمورد امنیتش هم:
در مورد امنیت نرم افزار کاربردی riot
برای اتصال کافیه یک حساب کاربری بسازید و به کمکش وصل بشید(خود برنامه محلی برای Register کردن رو مشخص کرده!) و بعد از اون از قسمت Room directory  وارد کانال مورد نظرتون که در سرور مورد نظرتون هست بشید:
تصویر از برنامه riot-desktop

وقتی از این برنامه استفاده کنید متوجه میشید که چه قابلیت های کاربردی و مفیدی داره!(irc for modern world).

آخرین ویرایش توسط linuxlover (2018-04-12 13:44:32)

آفلاین

#4 2018-04-07 01:23:30

linuxlover
عضو
وب سایت

خب برگردیم سراغ irssi ! مرحله ساخت اکانت در freenode . البته میشه بدون رجیستر کردن حساب کاربری از کانال های موجود در سرور freenode استفاده کرد ولی برای استفاده از برخی کانال ها (به عنوان مثال archlinux#)نیاز به ثبت نام دارید. متناسب با سرور و کانال مورد استفاده این قضیه متفاوت هست ! در خود سایت مرجع به صورت کامل توضیح داده شده که چطور یک حساب کاربری بسازید و این که از کجا بفهمید یک کانال نیاز به استفاده از حساب کاربری داره:
توضیحات کامل در مورد ساخت اکانت و استفاده از آن در سرور freenode
خودم هم به صورت گذرا توضیح میدم:
در ابتدا باید یک nickname برای خودتون انتخاب کنید ! اول با دستور:

/nick

ببینید نام مستعارتون چی هست! اگر خوشتون نیامد میتونید با پارامتر نام مستعار جدید توسط همون دستور ، نام مستعار خودتون رو تغییر بدید:

/nick foo

و اگر این نام مستعار توسط شخص دیگری رجیستر شده بود کافیه به کمک NickServ مشخصاتش رو ببینید، از دستور زیر استفاده کنید:

/msg NickServ info foo

اطلاعاتی رو همانند تصویر زیر در اختیار شما قرار میده (کافی با کلید های alt+NUMBER تغییر موقعیت بدید(عدد جلوی act مشخص شده!)):
نمایش جزییات درمورد اشخاص در freenode
اگر آخرین بازدید مربوط به مدت ها قبل بود میتونید به کانال freenode# جوین بشید و درخواست کنید که این نام مستعار رو آزاد کنند تا شما بتونید ازش استفاده کنید!:

/join #freenode

بعد از این کار همونطور که گفته شده به NickServ پیام بدید :

/msg NickServ REGISTER password youremail@example.com

به جای youremail@example.com آدرس ایمیل خودتون رو بدید(مطمعنن میبایست واقعی باشه!) و به جای password هم از یک پسورد با امنیت بالا استفاده کنید(رمز رو روی یک برگه بنویسید و در جای امنی قرار دهید!). پس از این کار یک ایمیل از طرف freenode به شما فرستاده میشه که کافیه عملیاتی که در اون ایمیل توضیح داده شده رو انجام بدید:
ایمیل ارسالی و دستور در آن!
کافیه دستور مورد نظر در کادر قرمز رو کپی و در irssi اجرا کنید تا رجیستر اکانت شما تایید و تکمیل بشه!

در مرحله بعد یک نام مستعار ثانویه انتخاب کنید (که اگر نام مستعار خودتون مورد استفاده بود به صورت رندوم از طرف سرور انتخاب نشه!):

/nick foo_

و در مرحله بعد نام مستعار اصلی رو به سرور شناسایی کنید:

/msg NickServ IDENTIFY foo password

و در آخر هم نام مستعار جدید رو به گروه خودتون اضافه کنید:

/msg NickServ GROUP

بهتر هست که فقط یک اکانت روی سرور رجیستر کنید !(از کارهای تستی بپرهیزید)

در مرحله آخر هم که اتصال به حساب کاربری هست به عنوان مثال:

/connect chat.freenode.net 7000 foo:password

یا استفاده از دستور زیر در ترمینال:

irssi -c chat.freenode.net -p 7000 -n foo -w password

یا این که پس از اتصال به freenode با نام مستعار خودتون ، با پیغام :

/msg NickServ identify <password>

مواجه میشید که کافی هست به جای <password> ، پسورد خودتون رو در دستور وارد کنید !

در قسمت بعد هم نحوه اتصال به freenodeok2gncmy.onion با کمک tor , proxychains و ساخت یک cert با تایید اعتبار sasl برای مخفی کردن آیپی میپردازیم!(freenode زیاد به حریم خصوصی اهمیت نمیده!)

آخرین ویرایش توسط linuxlover (2018-04-07 19:48:41)

آفلاین

#5 2018-04-07 15:37:07

linuxlover
عضو
وب سایت

خب مرحله بعد استفاده از irssi تحت شبکه تور هست! خودم برای این کار از سایت  funtoo استفاده کردم که به خوبی توضیح داده:
irssi over tor - Funtoo
امیدوارم که با tor , proxychains و نحوه پیکربندی اونها آشنایی داشته باشید! اگر هم ندارید:
Tor
Using socks proxy
به صورت کلی بسته هایی که باید نصب شده باشند proxychains-ng , tor , irssi , openssl هستند. که باید کانفیگ شده و سرویس تور درحال اجرا باشه.شاید خیلی ها مثل خودم دوست داشته باشند که به صورت مرحله به مرحله از صفر همه چیز رو بدونند . پس بدین صورت کانفیگ و راه اندازی کنید(اگر نحوه راه اندازی تور و استفاده از proxychains رو بلدید این قسمت رو رد کنید):

sudo pacman -S tor proxychains-ng obfs-proxy

در مرحله بعد کافیه یک ایمیل با موضوع get obfs3 bridges به bridges@torproject.org بفرستید تا برای شما سه تا پل از نوع obfs3 بفرسته که به صورت زیر هست:
ایمیل ارسالی به پروژه تور
کافیه پل های موجود در کادر سوم رو کپی کنید و مراحل زیر رو انجام بدید :
۱- با دسترسی ریشه فایل ریسورس تور رو باز کنید: ( من از ویرایشگر متن تحت ترمینال vim استفاده میکنم . شما میتونید از ویرایشگر گرافیکی یا تحت ترمینال مورد نظر خودتون استفاده کنید)

sudo vim /etc/tor/torrc

و به صورت زیر پل های خودتون رو درونش جایگذاری کنید:

UseBridges 1
Log notice file /var/log/tor/log
#Bridge obfs3 ...
Bridge obfs3 FirstBridgeInEmail
Bridge obfs3 SecondBridgeInEmail
Bridge obfs3 ThirdBridgeInEmail
ClientTransportPlugin obfs3 exec /usr/bin/obfsproxy --managed

و سپس فایل لاگ برای سرویس تور بسازید(قطعا برای مانیتور کردن سرویس مفید هست!) :

sudo mkdir -p /var/log/tor
sudo touch /var/log/tor/log
sudo chown -R tor:tor /var/log/tor

و در آخر هم سرویس تور رو اجرا کنید :

sudo systemctl start tor.service

برای اطمینان از این که ببینید سرویس به درستی اجرا شده کافیه وضعیت سرویس رو ببینید:

systemctl status tor.service

که برای من به صورت زیر هست:
active (running)
و فایل لاگ تور رو مانیتور کنید :

sudo tail -f /var/log/tor/log

اگر با پیغام زیر درون لاگ مواجه شدید سرویس با موفقیت اجرا شده:
بررسی لاگ تور   
خب سرویس تور با موفقیت اجرا شده و روی آدرس و پورت زیر در حال اجرا هست:
localhost:9050
خروجی لیست پورت های در حال LISTEN
خب حالا بریم سراغ کانفیگ proxychains کافی فایل کانفیگ رو با ویرایشگر مورد نظرتون باز کنید:

sduo vim /etc/proxychains.conf

و اگر خط زیر در آخر فایل موجود نبود، اضافش کنید:
socks5     127.0.0.1 9050
و بعد از اون میتونید از proxychains برای رد کردن ترافیک برنامه مورد نظرتون از شبکه تور از دستور زیر استفاده کنید:

proxychains program

که در اینجا میشه :

proxychains irssi

** بعد از هر بار راه اندازی سیستم باید سرویس تور رو به منظور استفاده اجرا کنید! اگر زیاد از این سرویس استفاده میکنید کافیه اون رو فعال کنید:

sudo systemctl enable tor.service

بدین صورت با هر بار راه اندازی سیستم این سرویس هم اجرا میشه!
خب بریم سراغ مرحله بعدی که میشه ساخت key , cert برای اتصال به freenodeok2gncmy.onion .
من فقط دستورات موجود در سایت funtoo که معرفی کردم رو کپی میکنم امیدوارم خودتون به دنبال طریقه استفاده از openssl و کاربردش برید ! big_smile
قدم اول ساخت cert و key به کمک openssl هست

openssl req -newkey rsa:2048 -days 730 -x509 -keyout foo.key -out foo.cert -nodes

جای foo نام مستعار خودتون رو میتونید بذارید...
قدم دوم ادغام کردن دو فایل ساخته شده در یک فایل pem هست:
(PEM or Privacy Enhanced Mail is a Base64 encoded DER certificate)

cat foo.cert foo.key > foo.pem

قدم  سوم گرفتن  certificate fingerprintبا هش sha1 هست:

openssl x509 -sha1 -noout -fingerprint -in foo.pem | sed -e 's/^.*=//;s/://g;y/ABCDEF/abcdef/'

اگر نمیدونید دستور sed در این جا چه میکنه باید بگم که استرینگ قبل از = و خود =  رو حذف میکنه و : های درون باقیمانده رشته رو حذف میکنه و حروف بزرگ ABCDEF که در هش  sha1 هستند رو به حروف کوچیک تبدیل میکنه . بعد از این کار به شما یک استرینگ برمیگرده که به عنوان مثال به صورت زیر هست:
2c626ae6e7d63a878b3692717552ee2106784194
در قدم بعد فایل pem ساخته شده رو به دایرکتوری cert در irssi./~ انتقال بدید :

mkdir -p ~/.irssi/certs
mv foo.pem ~/.irssi/certs/ 

مرحله بعد اتصال به freenode با حساب کاربری رجیستر شده خودتون هست(در پست قبل نحوه اتصال توضیح داده شد!) و اضافه کردن certificate fingerprint (که در قدم قبل بدست آوردیم) به سرویس NickServ هست:

/msg NICKSERV CERT ADD 2c626ae6e7d63a878b3692717552ee2106784194

و در آخر هم کانفیگ irssi برای استفاده از شبکه پیازی تور هست:
۱- اضافه کردن شبکه:

/network add -sasl_username <login> -sasl_password ~/.irssi/foo.pem -sasl_mechanism EXTERNAL freenodetor

به جای <login> از نام مستعار خودتون استفاده کنید .
اضافه کردن سرور:

/server add -auto -net freenodetor -ssl -ssl_cert ~/.irssi/foo.pem freenodeok2gncmy.onion  7070

چرا از پورت 7070 استفاده کردم؟ خود freenode درموردش توضیح داده:

You can connect to freenode by pointing your IRC client at chat.freenode.net on ports 6665-6667 and 8000-8002 for plain-text connections, or ports 6697, 7000 and 7070 for SSL-encrypted connections.

در مرحله آخر هم اجرای irssi با proxychains هست!

proxychains irssi

توجه کنید که سرویس تور باید در حال اجرا باشه. با توجه به کانفیگی که انجام دادیم به صورت خودکار متصل میشیم و دیگه نیاز به تایید اعتبار نداریم!
دیگه آیپی ما به کمک تور cloak شده و تقریبا امنیت خوبی برای استفاده از freenode داریم!:
آیپی cloak شده

خب تا این جا اصل کار رو برای استفاده انجام دادیم! بقیه کار میشه وررفتن با کانفیگ irssi و یادگیری استفاده از خود irssi و همچنین بحث درمورد کانال های مفید freenode و همچنین استفاده اسکریپت های نوشته شده برای irssi هست! از دوستان ممنون میشم تجربیات و tips &tricks های خودشون رو در این زمینه در همینجا پست کنند!

آخرین ویرایش توسط linuxlover (2018-04-12 13:42:11)

آفلاین

#6 2018-04-07 17:21:28

حسین حیدری
عضو
از : اصفهان
ثبت شده: 2015-09-16

بسیار عالی بود محمد عزیز، لذت بردم smile به نظرم یک صفحه هم در ویکی ایجاد کن.

Just an anime fan

آفلاین

#7 2018-04-07 19:43:12

linuxlover
عضو
وب سایت

متشکرم از لطف شما حسین عزیز ، به هر حال برخی هستند که اسم این کار رو پسرفت میذارن و بنده رو یک شخص جَوگیر میشمارن بخاطر این که محیط cli رو دوست دارم یا به دلیل دعوت دیگران به استفاده از irc و بهره بردن از اطلاعات دیگران و... حقیقتش رو بخواید یک بار دلم سمت نوشتن ویکی رفت و خواستم صفحه مخازن غیر رسمی آرچ رو ترجمه کنم ولی بخاطر بلد نبودن یا خشک بودن محیط نوشتن متن ویکی(نمیدونم اصطلاح وبش چی میشه) زده شدم و نتونستم چیزی بنویسم ! به هر حال گفتم شاید یکی دیگه مثل خودم بلد نباشه چطور از کانال هایی که تو این تاپیک گذاشته شد استفاده کنه پس این مطالب رو نوشتم. باز هم ممنونم smile

آفلاین

#8 2018-04-07 20:21:42

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

من نمی خواستم وسط این آموزش بقول حسین عزیز، عالی (و واقعن عالی) اسپم بدم. ولی با توجه به ارسال اخیر شما میخوام به دو نکته اشاره کنم.
۱- پسرفتی وجود نداره. عمیق شدن در ترمینال باعث هم دانشمندی و هم اعتماد به نفس میشه.
۲- نگارش شما بسیار خوب هست و بویژه، چیزی که انتخاب کردید بسیار کاربردیه.

آفلاین

#9 2018-04-08 21:14:07

linuxlover
عضو
وب سایت

بسیار ممنونم از شما عیسی جان که به بنده لطف دارید و باعث دلگرمی من برای ادامه دادن این مطلب شدید، البته منظور شخصی که کلمه پسرفت رو مطرح کرد، استفاده از irc بود!به هر حال نظر هر شخصی محترم هست .

خب برگردیم سراغ irssi ، چون تو مرحله استفاده بودیم با خودم گفتم درمورد اسکریپت هاش حرف بزنم! خب irssi یه برنامه هست که عمومیت داره و اسکریپت های زیادی برای اون نوشته شده ، میتونید از آدرس زیر نحوه استفاده، اسکریپت ها و کاربرد اون ها رو ببینید و از اسکریپت های موجود استفاده کنید :
اسکریپت های irssi
که من هم یک مقدار در مورد نحوه استفاده و نحوه کار با اسکریپت ها رو توضیح میدم:

در ابتدا باید یاد بگیریم که اسکریپت مورد نظرمون رو (بعد از این که اسمش رو از سایت مرجع پیدا کردیم) چطور از طریق irssi دانلود و استفاده کنیم! به صورت پیش فرض همراه با خود irssi یک اسکریپت برای مدیریت سایر اسکریپت ها وجود داره ، کافیه تو هر نشست که میخوایم اسکریپت ها رو مدیریت کنیم اون رو یک بار اجرا و ازش استفاده کنیم:

/run scriptassist

و بعد از اون هم شروع به دانلود(نصب) اسکریپت مورد نظرمون کنیم ، به صورت کلی :

/script install scriptname

برای لود کردن اسکریپتی که دانلود(نصب) کردیم ، کافیه از دستور زیر استفاده کنید :

/script load scriptname

برای آنلود کردن اسکریپت هم دستور زیر رو استفاده کنید:

/script unload scriptname

برای اجرای هر اسکریپت به صورت اُتوماتیک با هر بار اجرای irssi هم دستور زیر رو استفاده کنید:

/script autorun scriptname

میتونید برای راهنمایی بیشتر از دستور زیر استفاده کنید:

/help script

شاخه ای که درون اون اسکریپت ها ذخیره میشند مسیر زیر رو داره:

~/.irssi/scripts
معرفی اسکریپت های مفید

فرض کنیم شما یک نشست irssi رو اجرا کردید و از اون نشست کار میکنید ؛ همونطور که گفته شد برای استفاده از اسکریپت های نام برده در اون نشست در ابتدا باید دستور زیر رو اجرا کنید:

/run scriptassist

خب اولین اسکریپت مفید میتونه smartfilter باشه ، به این دلیل که توی کانال هایی که تعداد اعضای بالایی دارند و فعال هستند ممکنه هست افرادی به چت بپیوندند یا به دلیل کند شدن اینترنت ، اتصالشون قطع بشه و ... که در خروجی استاندارد بهمون وضعیت رو نشون میده و زیاد خوشایند نیست که چت ها با این گزارش وضعیت ها قاطی بشه:
گزارش وضعیت ها
خب برای این کار کافیه از اسکریپت smartfilter استفاده کنید:

/script install smartfilter
/script load smartfilter
/script autorun smartfilter

و دیگه این گزارش وضعیت ها مزاحمتی ایجاد نمیکنند(با هر بار اجرای irssi اسکریپت هم اجرا میشه)...

اسکریپت مفید دیگه میتونه desktop-notify باشه ؛ اگر شخصی به شما msg داد ، برای شما یک اعلام میفرسته و شما رو مطلع میکنه.

/script install desktop-notify
/script load desktop-notify
/script autorun desktop-notify

اسکریپت verstats به شما میگه که اعضای کانال مورد نظرتون از چه کلاینتی استفاده میکنند!(در بعضی کانال ها هم نمیتونید از این اسکریپت استفاده کنید!!!):

/script install verstats
/script load verstats
/script autorun verstats

و از دستور زیر برای مشاهده کلاینت های کاربران در کانال مورد نظرتون استفاده کنید:

/verstats

آخرین ویرایش توسط linuxlover (2018-04-08 21:17:06)

آفلاین

#10 2018-04-08 22:27:30

linuxlover
عضو
وب سایت

خب الان وقت یادگیری استفاده از irssi هست ! از اونجا که منبع مرجع فوق العاده کامل تر هست و بنده نمیتونم همچین چیزی رو به خوبی منبع اصلی توضیح بدم به همون منبع اصلی کفایت میکنم چون که بسیار جامع و کاربردی توضیح داده:
یادگیری نحوه استفاده از irssi
(در حین خوندنش سعی کنید همزمان استفاده و تمرین کنید .)

آخرین ویرایش توسط linuxlover (2018-04-08 22:28:41)

آفلاین

#11 2018-04-12 02:27:33

linuxlover
عضو
وب سایت

خب امنیت هر کاربر براش خیلی مهمه و اینکه تا میتونه اثرات خودش رو ناپدید کنه! یه اسکریپت مفید که میتونیم برای رمزنگاری پیام هامون توی irssi استفاده کنیم اسکریپتی به نام bl0wjob هست که به کمک الگوریتم blowfish پیام های شما رو رمز نگاری میکنه(برای اطلاعات بیشتر درمورد این الگوریتم میتونید به این مطلب مراجعه کنید:درمورد الگوریتم رمزنگاری blowfish)
و افرادی که کلید مورد استفاده شما رو داشته باشند میتونن پیام ها رو بخونند و همچنین پیام های رمز نگاری شده شما در فایل لاگ ذخیره نمیشن(البته برای غیرفعال کردن لاگ گیری توسط irssi میتویند از دستور

/set autolog off

استفاده کنید)!:
نمونه ای ساده از این مورد
خب برای نصب و استفاده در ابتدا باید بسته های مورد نظر رو نصب کنید :

pacman -S perl-crypt-blowfish

از اونجا که بسته دوم در مخزن community-testing هست، من از نسخه aur بهره میبرم(شاید شما این مخزن رو فعال نکرده باشین!):

trizen -S perl-glib-object-introspection

و بعد هم خود irssi رو اجرا کنید (قبلا توضیح داده شده) و از دستورات زیر برای دانلود و فعال کردن این اسکریپت استفاده کنید:

/run scriptassist
/script install blowjob
/script load blowjob
/script autorun blowjob

(البته چیزی که قبلا توضیح داده نشد بسته های مورد نیاز scriptassist هستند که شامل:
perl-html-parser , perl-libwww , perl-lwp-protocol-https
میشن! اگر مشکلی داشتید نصبشون کنید و اگر هم باز مشکلی داشتید و کافیه متن ارور رو بخونید که به شما توضیح داده که چه ماژول و کتابخانه ای موجود نیست ، اسمش رو گوگل کنید و نام بسته رو پیدا کنید و نصب کنید...)
خب ! کافیه دستور زیر رو اجرا کنید تا در مورد این که چطور از اسکریپت استفاده کنید به شما در خروجی نمایش داده بشه:

/blowhelp

خروجی نمایش داده شده
خب همونطور که میبینید کافیه از یه کلید قرار دادی استفاده کنید ! به عنوان مثال بین من و دوستانم خروجی دستور زیر کلید هست:

echo friendShipFor3ver | md5sum 

خب کافیه وارد کانال مورد نظرمون بشیم و کلید رو با دستور زیر تغییر بدیم(تغییر میدیم چون کلید به صورت پیشفرض رویvery poor key هست):

/setkey YOUR_KEY

و با دستور زیر پیام خودمون رو به صورت رمزنگاری شده بفرستیم :

/blow YOUR_MESSAGE

یا این که یک بار دستور زیر رو اجرا کنید و دیگه نیاز ندارید که دستوری برای ارسال پیام بنویسید:

/perm

مثالی ساده
در این صورت کسی نمیتونه به پیام شما دسترسی داشته باشه و اونو بخونه (به غیر از اشخاصی که کلید شما رو ست کرده باشند):
با دستور زیر کلیدی که ست کردید رو به شما نمایش میده:

/showkey

و دستور زیر هم کلیدی که ست کردید رو حذف میکنه :

/delkey

موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط linuxlover (2018-05-07 15:53:11)

آفلاین

#12 2018-04-12 08:58:18

ALipAkrohk
عضو
از : بوشهر
ثبت شده: 2017-09-07

بسیار عالی لذت بردم.
عالی هستی شما.

با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین

#13 2018-04-15 14:39:27

linuxlover
عضو
وب سایت

متشکرم علی عزیز بابت لطفی که به بنده دارید .

کانفیگ irssi
خواستم درمورد نحوه کانفیگ کردن irssi توضیح بدم (برای این که کاربر پسند تر بشه) ! دیدم که شخص دیگه ای خیلی خوب(بهتر از چیزی که تو ذهنم بود) توضیح داده smile البته آموزش مربوط به اوبونتو هست ولی شما اون قسمت نصب رو بیخیال بشید یا معادل ها رو پیدا کنید.  پس بنابر این لینک مطلب رو میذارم (انگلیسی روان هست به همراه تصاویر):
یادگیری نحوه کانفیگ و شخصی سازی irssi

راستی لینک تم های irssi توی آموزشش مشکل داره sad   از لینک زیر برای پیدا کردن تم استفاده کنید:
تم های irssi

آخرین ویرایش توسط linuxlover (2018-04-15 14:43:21)

آفلاین

#14 2018-04-29 17:19:44

joker
عضو
ثبت شده: 2018-01-24

بسیار بسیار عالی و کاربردی
سپاس بی کران از شما

I Live in PowerHouse of the Hell

آفلاین

#15 2018-05-05 21:43:34

mazhar
عضو
ثبت شده: 2016-08-01

بعد یه مدت دوری و درگیری برگردی ببینی چنین تاپیکی چطور پیشرفت کرده! اصلا ذوق کردم خداوکیلی smile دمتون خیلی گرم، امیدوارم هرچه زودتر بتونم همه ی آموزش هاتون رو بخونم. ممنون linuxlover و تشکر بابت همه ی مطالب عالیت smile

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB