شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2018-08-05 12:53:17

mr-noip
عضو
ثبت شده: 2018-07-13

شروع برنامه نویسی C در سیستم عامل گنو/لینوکس

سلام دوستان عزیز.بنده در حال یادگیری زبان برنامه نویسی C هستم و تسلطی به ساختار و مفاهیم برنامه نویسی ندارم و شناخت بسیار کم و سطحی دارم.بنده با کتاب اقای جعفرنژادقمی دارم پیش میرم برای یادگیری زبان C اما اونطور که متوجه شدم تفاوت هایی وجود داره مثل وجود یا عدم وجود برخی فایل های کتابخانه ای در بین سیستم عامل ویندوز و گنو/لینوکس.
میخواستم دوستانی که براشون ممکن هست و در این زمینه تخصص یا سر رشته ای دارند کمک کنند که بنده از چه منبعی برای یادگیری استفاده کنم و به چه صورت پیش برم.بنده هدف کلی ام یادگیری زبان های برنامه نویسی برای نوشتن برنامه های مورد نیاز و درک بهتر مکانیزم سیستم های نرم افزاری و برنامه نویسی میکرو های arm و avr هست.پیشاپیش متشکرم از توجه دوستان.

*پ.ن:بنده به سیستم عامل گنو/لینوکس هم  تسلط ندارم و قبلا از توزیع اوبونتو استفاده میکردم و مدتی هست از آرچ استفاده میکنم.و لطفا حتی الامکان منابع فارسی باشن.متشکر.

شروعی جدید smile

آفلاین

#2 2018-08-06 00:33:32

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: شروع برنامه نویسی C در سیستم عامل گنو/لینوکس

درود بر شما هموند ژیرای/فعالِ انجمن.

دربارهٔ arm و avr که نمیتونم چیزی بگم. ولی به گمان ام هیچ کس با من مخالف نباشه در این که  C: The Complete Reference  اثر  Herbert Schildt در دستهٔ بهترین هاست. همچنین به یقین هم عقیده هستید که هرگز با فقط خوندن کتاب مرجع نمیشه به تسلط رسید. بویژه، اکنون که همه چیز به شدت در حال رشد هست نیاز به حل تمرین و مثال های به درد بخور دارید.

دربارهٔ منبع های فارسی و یا ترجمه های فارسی هم با ارج به نویسنده ها و مترجم های خوب کشورمون، با توجه به اینکه پراکندگیِ شدیدی در ترگمانِ/ترجمهٔ واژه های دانش رایانه وجود داره، اگر با یک منبع فارسی شروع کنید پس از مدتی که نیاز به استفاده از منبع های -دست کم اینترنتی- را احساس خواهید کرد در تطبیقْ دچار مشکل خواهید شد. پس خردمندانه هستش که زبان انگلیسی را هم برای مطالعهٔ منبع های انگلیسی فرا بگیرید. ممکنه که در آغاز وخت زیادی ازتون گرفته بشه، ولی این یک صرفه جویی در آینده هست.

آنلاین

#3 2018-08-06 23:07:09

mr-noip
عضو
ثبت شده: 2018-07-13

سلام.متشکرم.بنده جستجو کردم اما نتونستم کتاب رو تهیه کنم چه به صورت پی دی اف و چه به صورت فیزیکی.
اگر دسترسی به منبعی برای تهیه کتاب به هر صورتی دارید ممنون میشم بفرمایید.

*پ.ن:متشکر از گیت هاب تونستم تهیه کنم.لینک رو هم قرار میدم تا اگر عزیزی نیاز داشت بتونه دانلود کنه.
لینک

آخرین ویرایش توسط mr-noip (2018-08-06 23:14:07)

شروعی جدید smile

آفلاین

#4 2018-08-06 23:43:49

Ritchie
عضو
ثبت شده: 2018-08-06

سلام. این کتابی که دوست عزیزمون معرفی کردند عالیه. اما اگر تازه میخواهید C را شروع کنید و میخواهید بنیادی یاد بگیرید بنظر من کتاب C Primer Plus نوشته Stephen Prata ویرایش ششم براتون بهتره.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB