شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2018-08-10 21:28:26

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18

ارسال پست های انجمن به مخزنی در گیت لب برای ثبت دائمی

عجیب به نظر میاد؟
خوب آره. ممکنه بگین چرا باید پست های انجمن یا تاپیک هاشو روی گیت هاب(یا گیت لب) ذخیره کنیم؟
شما رو ارجاع میدم به سه سال پیش. زمانی که انجمن تازه راه افتاده بود و بچه ها درگیر این بودن که انجمن قبلی رو احیا کنن و بتونیم ادامه فعالیت های اونا رو داشته باشیم. ولی متاسفانه به دلایلی این امر اتفاق نیفتاد.
چیزی که حداقل برای خودم حسرت بار بود اینه که حاصل تقریبا دو سال تلاش بچه های اونجا در چند شب یهویی از صفحه اینترنت غیب شد! و ما نمیتونیم از تلاش بچه های اون دوران و تجربیات شون استفاده کنیم. علتش چیه؟
اینکه اطلاعات این قبیل انجمن ها، روی سرورهایی ذخیره میشن که در دسترس همگان نیست و عده معدود بهش کنترل دارن. نتیجه این میشه اگه کسی که اطلاعات دست شه حس دیکتاتوری بهش دست بده، میتونه یه شبه اطلاعات رو نابود کنه و حاصل زحمات جندین نفر رو به باد فنا بده.
نمیخوام بگم انجمن ما به سرنوشت انجمن قبلی دچار میشه. اصلا! ولی خوب اگه طبق علم احتمالات بخوایم 0.00001 درصد هم این واقعه رو پیش بینی کنیم واقعا برای من بسیار سخته ساعت هایی رو که اینجا مطلب گذاشتم و بعد چند سال بیام ببینم دیگه نیستن و دستمم به جایی بند نیست.
از مدیران محترم انجمن تقاضا دارم فکری به حال پست های انجمن بکنن که بشه اونا رو شبیه مخازن معمول نرم افزارهای آزاد در دسترس همگان قرار داد. بقیه بتونن ازش فورک بزنن و واسه خودشون نگهش دارن و ..
ممکنه بگین یکی شاید راضی نباشه پستاش بره رو مخزن گیت لب. اونو چه کنیم؟ میتونیم تو ادیتور انجمن یه دکمه "تاییدیه برای ارسال به مخزن همگانی" بذاریم که رضایت نویسنده رو همونجا ازش بگیریم. اینجوری فک میکنم این مسئله هم حل میشه.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2018-08-10 21:31:05)

آفلاین

#2 2018-08-10 23:15:37

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: ارسال پست های انجمن به مخزنی در گیت لب برای ثبت دائمی

درود بر سعید گرامی. منم با این موضوع موافق ام. دسترسی های تغییر در ادیتور تنها به آرش گرامی محدود هست. ما می تونیم بعنوان آزمایش این قضیه را مدلسازی کنیم و پس از این که دیدیم درست داره کار می کنه امکانات و برخی از قانون های انجمن را در جهتش تغییر بدیم. خودت می تونی شروع کنی؟

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB