شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2018-08-17 10:43:01

s.espriz
عضو
ثبت شده: 2018-07-11

مشکل ساخت archlive

سلام من اومدم با توجه به این لینک توی ویکی  من اومدم یه نسخه  iso از آرچی که الآن دارم با تمام بسته ها وکانفیگ هاش بسازم
اولا میخوام بدونم این کاری که میخوام بکنم با این روش ممکنه ؟؟
دوما  من مراحل لینک رو کاملا طی کردم اما تهش  فایل ایزو ساخته نشد
من یک سری از مراحلی که روش شک دارم برای شما شرح میدم ببینید کجا رو اشتباه کردم
۱.واسه کامل کردن فایل  packages.x86_64 بادستور بایین  یه خروجی از لیست برنامه ها گرفتم بعد ریختم توی فایل packages.x86_64

sudo pacman -Qq

۲.واسه تکمیل کردن دایرکتوری  skel اول کلا با root لاگین کردم بعد کل فایل های دارکتوری home رو ریختم توی skel  تو این مرحله شک دارم که  درست بود که کل فایل ها رو کبی کردم یا نه

ممنون

آفلاین

#2 2018-08-17 12:49:38

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18

پاسخ: مشکل ساخت archlive

سلام. خوش آمدید به انجمن. امیدوارم لحظات خوبی رو کنار هم سپری کنیم.
روشی که دارید ازش استفاده میکنید درسته. من قبلا این کارو انجام دادم و توزیع آسمان رو باهاش ساختم. ولی اون صفحه ویکی به تنهایی کافی نیست. در واقع ساخت ایزوی اختصاصی یه کار زمان بر و نیاز به کسب تجربه ست. توصیه میکنم حتما حتما در ابتدا این پنج گانه رو ببینی:
https://www.youtube.com/watch?v=DqV1BJtJXEA&t=6s
و بعدش یه نگاهی به اینجا بندازی:
https://gist.github.com/satreix/c01fd1cb5168e539404b
من تقریبا سه بار اون دوره ویدیویی رو مرور کردم و تازه فهمیدم چی به چیه. البته بازم بعد اینکه ویکی و ویدیوها و لینک آخری رو دیدی ممکنه خیلی از جاها برات ابهام پیش بیاد که خوب تو این مرحله باید چکار کنم. مثلا من میخواستم تنظیمات میزکار گنومم رو ببرم رو آسمان. سرچ کردم و فهمیدم باید فایل:

/home/linarcx/.config/dconf/user

رو تو مسیر:

airootfs/etc/skel/.config/dconf

کپی کنم. پس با توجه به اینکه میزکارت چیه و چه تنظیمات و بسته هایی رو قراره تو توزیع هدف بگنجونی، کارهای متفاوتی باید بکنی. (که با سرچ کردن و اندکی کنجکاوی خودت) میتونی از پس همه شون بربیای.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2018-08-17 13:04:49)

آفلاین

#3 2018-08-18 01:56:23

s.espriz
عضو
ثبت شده: 2018-07-11

پاسخ: مشکل ساخت archlive

خیلی ممنون از راهنماییتون

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB